We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 149704-2022
Greece-Thessaloniki: Household-refuse collection services
2022/S 057-149704
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Υπηρεσίες αποκομιδής, μεταφοράς και διάθεσης στερεών μη επικίνδυνων οικιακών αποβλήτων και καθαρισμός κοινοχρήστων χώρων από τη Δημοτική Ενότητα Χορτιάτη για τριάντα έξι (36) μήνες
Reference number: Α.Π.4960/08.02.2022 Μελέτη
II.1.2)Main CPV code
90511200 Household-refuse collection services
II.1.4)Short description:
Ο διαγωνισμός αφορά την παροχή της υπηρεσίας για την αποκομιδή, μεταφορά και διάθεση των απορριμμάτων της Δημοτικής Ενότητας Χορτιάτη και γενικού καθαρισμού των κοινοχρήστων χώρων της Δημοτικής Ενότητας Χορτιάτη και τη διάθεσή τους στο Σταθμό Μεταφόρτωσης Απορριμμάτων (ΣΜΑ) της Ευκαρπίας για χρονικό διάστημα τριάντα έξι (36) μηνών με δικαίωμα προαίρεσης έως δώδεκα (12) μήνες (ποσοστό 33% επί του προϋπολογισμού της σύμβασης, κατόπιν έγγραφης ειδοποίησης προς τον Ανάδοχο, δύο (2) μήνες πριν τη λήξη της σύμβασης), σύμφωνα με τα αναλυτικά αναφερόμενα στην Α.Π.4960/08.02.2022 Μελέτη της Διεύθυνσης Καθαριότητας και Περιβάλλοντος, όπου αναλύεται το φυσικό και το οικονομικό αντικείμενο της υπηρεσίας.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 4 368 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 2
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 2
II.2)Description
II.2.1)Title:
ΤΜΗΜΑ Α (ΟΜΑΔΑ Α): «Αποκομιδή στερεών οικιακών μη επικίνδυνων αποβλήτων»
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Το Τμήμα Α ( Ομάδα Α) αφορά : αποκομιδή στερεών οικιακών μη επικινδύνων αποβλήτων, πλύση κάδων απορριμμάτων σύμφωνα με τα αναλυτικά αναφερόμενα στην Α.Π.4960/08.02.2022 Μελέτη της Διεύθυνσης Καθαριότητας και Περιβάλλοντος, όπου αναλύεται το φυσικό και το οικονομικό αντικείμενο της υπηρεσίας.
ΤΜΗΜΑ Β (ΟΜΑΔΑ Β): «Καθαρισμός και σάρωση οδών»
Lot No: 2
90610000 Street-cleaning and sweeping services
Το Τμήμα Β ( Ομάδα Β) αφορά : καθαρισμό και σάρωση οδών με τη χρήση μηχανικών μέσων και καθαρισμό και σάρωση οδών και κοινοχρήστων χώρων χειρωνακτικά, σύμφωνα με τα αναλυτικά αναφερόμενα στην Α.Π.4960/08.02.2022 Μελέτη της Διεύθυνσης Καθαριότητας και Περιβάλλοντος, όπου αναλύεται το φυσικό και το οικονομικό αντικείμενο της υπηρεσίας.