Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w: art. 108 ust. 1 Pzp. oraz art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a) Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b) Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp..
2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 Pzp.
3. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określ. w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 5 i 6 Pzp, lub art. 109 ust. 1 pkt 2-5, jeżeli udowodni zam., że spełnił łącznie przesłanki wskazane w art. 110 ust. 2 Pzp.
4. Zamawiający oceni, czy podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 Pzp, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy. Jeżeli podjęte przez wykonawcę czynności nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, zamawiający wyklucza wykonawcę.
WYKONAWCA, KTÓREGO OFERTA ZOSTANIE NAJWYŻEJOCENIONA, ZGODNIE Z ART. 126 USTAWY PZP ZOSTANIE WEZWANY DO ZŁOŻENIA W WYZNACZONYM TERMINIE, NIE KRÓTSZYM NIŻ 10 DNI DO ZŁOŻENIA PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH AKTUALNYCH NA DZIEŃ ICH ZŁOŻENIA:.
7. Wyk., którego oferta zostanie najwyżej oceniona (przed wyborem oferty), w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w SWZ, na podst. art. 126 ust. 1 PZP zostanie wezwany do złożenia nast. podmiotowych środków dowodowych (akt. na dzień ich złożenia):
1) informacji z KRK w zakresie określonym:
a) w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy PZP,