Tájékoztató az eljárás eredményéről
2004/18/EK irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)Meghatározás
II.1.1)A szerződéshez rendelt elnevezés
Vállalkozási szerződés keretében a Szántód-Kőröshegy (bez.)–Balatonszentgyörgy (kiz.) vasúti vonalszakasz vasúti pálya, vasúti műtárgy és vasúti felsővezeték, utak építési munkái, valamint a kapcsolódó vasúti biztosítóberendezési, magasépítészeti, távközlési, közműkiváltási, kábelkiváltási munkák tervezése és megvalósítása és a Fonyód–Kaposvár vonalszakasz felújítása a Kaposvár kötöttpályás elővárosi hálózata fejlesztése részeként.
II.1.2)A szerződés típusa és a teljesítés helyeÉpítési beruházás
Tervezés és kivitelezés
A teljesítés helye: Magyarország, Somogy megye.
NUTS-kód HU232 Somogy
II.1.4)A szerződés vagy a beszerzés(ek) rövid meghatározása
A beszerzés mennyisége vagy értéke:
Vállalkozási szerződés keretében a Szántód-Kőröshegy (bez.)–Balatonszentgyörgy (kiz.) vasúti vonalszakasz vasúti pálya, vasúti műtárgy és vasúti felsővezeték, utak építési munkái, valamint a kapcsolódó vasúti biztosítóberendezési, magasépítészeti, távközlési, közműkiváltási, kábelkiváltási munkák tervezése és megvalósítása és a Fonyód – Kaposvár vonalszakasz felújítása a Kaposvár kötöttpályás elővárosi hálózata fejlesztése részeként:
— hézagnélküli vágány átépítése 60 rendszerű sínnel, előfeszített vasbeton aljjal a Szántód-Kőröshegy (bez.)–Balatonszentgyörgy (kiz.) vasútvonal-szakaszon a nyíltvonali vágány és állomási átmenő fővágányok átépítése keretében: 54 084 vm,
— hézagnélküli vágány építése 60 rendszerű sínnel, előfeszített vasbeton aljjal a Balatonszemes-Balatonlelle felső állomásközben létesítendő második vágány létesítése keretében: 1 718 vm,
— a vágány átépítésen belül minimum 31 vkm hosszban az alépítmény átépítése vasúti nagygépes alépítményjavító géppel,
— a vágány átépítésen belül minimum 44 vkm hosszban a felépítmény átépítése vasúti nagygépes technológiával,
— Balatonföldvár és Balatonlelle megállóhelyen perontető építési munkái: 854 m²,
— Szántód-Kőröshegy állomás átépítése során 4 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— Balatonszárszó állomás átépítése során 2 csoport új B60-800 rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— Balatonszemes állomás átépítése során 4 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— Balatonlelle-felső állomás átépítése és a csatlakozó második vágány kiépítéséhez kapcsolódóan 2 csoport új B60-1800, 3 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— Balatonboglár állomás átépítése során 2 csoport új B60-800, 2 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— Fonyód állomás átépítése során 5 csoport új B60-XI, 4 csoport új B54-XI, 2 csoport új B60-800, 2 csoport új B60-XIV, 1 csoport új B54-XIII rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— Balatonfenyves állomás átépítése során 5 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— Balatonmáriafürdő állomás átépítése során 4 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— egy, vagy kettő vágányt keresztező, szintbeli vasúti-közúti keresztezést biztosító útátjáró építése, illetve átépítése: 26,
— szintbeli keresztezések útépítései 60–300 m hosszakban: 26 út,
— 25 kV 50 Hz rendszerű váltakozó áramú nyíltvonali felsővezeték hálózat átalakítása részleges oszlop, tartó és munkavezeték bontással és új beépítésével: 23 km,
— 25 kV 50 Hz rendszerű váltakozó áramú állomási felsővezeték hálózat kiépítése az új 2. vágányok villamosítása érdekében: 1 800 m,
— 22,15 m nyílású alsópályás gerinclemezes acélhíd építése: 1 db,
— 1,00–9,00 m ny. vb. lemezhíd építése vagy felújítása: 10 db,
— különféle nyílású kerethídépítés: 18 db,
— zajárnyékoló fal építése: 43 836 m2,
— hullámtörő kiépítése: 737 m,
— a jelenlegi biztosítóberendezés átalakítása az építési fázisoknak megfelelően: Szántód-Kőröshegy állomáson 6 csoport kitérőt, Balatonszárszó állomáson 2 csoport kitérőt, Balatonszemes állomáson 7 csoportkitérőt, Balatonlelle-felső állomáson 5 csoport kitérőt, Balatonboglár állomáson 9 csoport kitérőt, Fonyód állomáson 16 csoport kitérőt, Balatonfenyves állomáson 8 csoport kitérőt, Balatonmáriafürdő állomáson 6 csoport kitérőt vezérlő jelfogó függéses biztosító berendezés,
— távközlő rendszer átalakítása 8 állomáson,
— villamos váltófűtés kiépítése, illetve áthelyezése: 31 csoport kitérőben,
— 22 db esélyegyenlőséget biztosító sínkoronaszint + 55 cm magas peron építése,
— pályaépítési fázisok követését szolgáló biztosítóberendezés, távközlés, kábelkiváltás elő- és kiviteli terveinek elkészítése, pályaépítési fázisokhoz tervek elkészítése és engedélyeztetése,
— a Szántód-Kőröshegy (bez.)–Balatonszentgyörgy (kiz.) vasúti vonalszakasz kapcsolódó vasúti pálya,vasúti műtárgy, vasúti biztosítóberendezési, vasúti perontetők magasépítészeti, villamos munkák (térvilágítási,energiaellátási, peronvilágítási, aluljáró világítási), villamos váltófűtési, távközlési, közmű keresztezési, közműkiváltási, kábelkiváltási elő- és kiviteli terveinek készítése és az elő- és kiviteli tervek engedélyeztetése,valamint a kapcsolódó kivitelezési feladatok elvégzése,
— a Szántód-Kőröshegy (bez.)–Balatonszentgyörgy (kiz.) vasúti vonalszakasz korszerűsítéséhez kapcsolódó szükséges vízjogi engedélyek megszerzése és vízrendezési feladatok elvégzése a kivitelezés során,
— a Szántód-Kőröshegy (bez.)–Balatonszentgyörgy (kiz.) vasúti vonalszakasz korszerűsítéséhez kapcsolódóan a kivitelezési technológiához és a forgalom biztonság biztosításához szükséges provizórikus létesítmények kiviteli tervezése, a provizórikus létesítmények kiviteli terveinek az engedélyeztetése és a provizórikus létesítmények kivitelezése.
A vállalkozó által elkészítendő terveket a hatályos TSI alapján kell elkészíteni. Az EU átjárhatósági előírásoknak történő megfelelés (Commission Regulation (EU) 1299/2014 of 18 November 2014) tanúsítása külön szerződéskeretében történik meg, viszont a tanúsító szervezet módosító javaslatait a terveken át kell vezetni azok üzemeltetői jóváhagyása előtt.
A Fonyód–Kaposvár vonalszakasz elővárosi célú felújítása:
— új LM alj beépítése földmunkás technológia során: 880 db,
— szórványos aljcsere használt LM/LX-re: 5 000 db,
— fabetét csere műanyagbetétre: 55 820 db alj,
— sínvéglevágás: 8 428 db,
— használt 24–120 mh síncsere: 36 000 sm,
— sínhegesztés ET: 4 514 db,
— sínhegesztés AT (kitérő, záró): 149 db,
— rostálás: 49 424 vm,
— felsőágyazat készítése: 52 446 m³,
— SZK1 kiegészítő réteg beépítése: 3 312 m³,
— használt B54-XI kitérő beépítése: 12 csop,
— folyóvágány építése: 733 vm,
— „L” peronszegély építés: 4 007 m,
— peronburkolat építése kiselemes burkolattal: 6 009 m²,
— útátjáró burkolat építés (beton elemes): 70 mező,
— útátjáró burkolat építés (strail): 32 mező,
— útátjáró burkolat építés (pedestrail): 34 mező,
— kerethíd építése: 12 db,
— boltozat komplex rehabilitációja: 1 db,
— teknőhíd szigetelés felújítás: 1 db.
4 helyszínen P+R parkoló és B+R tároló építése:
— esőbeálló építése megállóhelyen: 6 db,
— zajvédőfal építése 971 m hosszban,
— biztosítóberendezés átalakítása 3 állomáson,
— a használt sín, vasbeton alj, kitérő, útátjáró elem a Szántód-Kőröshegy – Balatonszentgyörgy vonalszakaszról kerül elbontásra.
II.1.5)Közös közbeszerzési szójegyzék (CPV)45234100 Vasútépítés, 45234116 Pályaépítés, 45213321 Vasútállomás építése, 45234115 Vasúti jelzések szerelése, 71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások, 45231400 Erősáramú vezeték építése, 71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.1.6)A közbeszerzési megállapodásra (GPA) vonatkozó információkA szerződés a közbeszerzési megállapodás (GPA) hatálya alá tartozik: igen
II.2)A szerződés(ek) végleges összértéke
II.2.1)A szerződés(ek) végleges összértékeÉrték: 72 388 303 968 HUF
Áfa nélkül
IV. szakasz: Eljárás