We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Works - 150789-2022
Finland-Jyväskylä: Construction work
2022/S 058-150789
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Mustankorkea Oy:n kaasunkeräysjärjestelmän rakennustyöt
II.1.2)Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4)Short description:
Urakka käsittää urakkaohjelman (Liite 1) ja työselosteen (Liite 2) mukaisesti kaasunkeräysjärjestelmän rakentamisen Mustankorkean jätekeskuksen loppusijoitusalueelle siirtoputkistoineen täysin valmiiseen ja viimeisteltyyn kuntoon.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90720000 Environmental protection
II.2.4)Description of the procurement:
Urakka käsittää suunnitelmien mukaisesti kaasunkeräysjärjestelmän rakentamisen siirtoputkistoineen täysin valmiiseen ja viimeisteltyyn kuntoon.
Rakennustöiden tulee valmistua vuoden 2022 aikana. Rakennustyöt voidaan aloittaa vasta, kun urakkasopimus on allekirjoitettu.
Kaasunkeräysputkisto koostuu pystysuorista kaasukaivoista (7 kpl) sekä kaasuputkista (7 kpl), joilla kaasu imetään jokaisesta pystykaivosta omalla imuputkella pumppaamolle. Kaasuputket liitetään nykyiseen kaasulinjaan säätöaseman vieressä olevaan vedenerotuskaivoon.
Tarjoajan on tutustuttava paikanpäällä urakkaan viikolla 14, 4.4.2022-8.4.2022. Tutustumiskäynnistä on sovittava etukäteen
sähköpostilla.
Yhteystiedot:
Jorma Palmu, sähköposti: jorma.palmu@mustankorkea.fi
Suunnitteluasiakirjat ovat tarjouspyynnön liitteissä (Liitteet 1-6).