We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 151219-2022
Submission deadline has been amended by:  201103-2022
Poland-Wołomin: Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
2022/S 058-151219
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołominie w okresie od 01.06.2022 do 31.05.2023 r.
Reference number: DI/12/2022
II.1.2)Main CPV code
09000000 Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
II.1.4)Short description:
Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołominie w okresie od 01.06.2022 r. do 31.05.2023 r. 1.Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ 2.Szczegółowe informacje dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zostały opisane w istotnych postanowieniach umownych (załącznik nr 7 do SWZ).
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
II.2.4)Description of the procurement:
Szacunkowa wielkość dostaw energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy wynosi 3 788 178 kWh i została wyliczona w oparciu o średnio roczne zużycie, w okresie poprzedzającym wszczęcie postępowania dla 64 punktów poboru, w tym poszczególnych grup taryfowych:
Zbilansowane przewidywane zapotrzebowanie mocy według Taryf
Grupa taryfowa Średnioroczny wolumen zużycia w (kWh)
B22 3 103 543
B21 16 821
C21 507 843
C11 159 971
Podana ilość energii według grupy taryf stanowi jedynie orientacyjną, przybliżoną wielkość zapotrzebowania na energię elektryczną. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany wielkości zamówienia według aktualnie występujących potrzeb. Punkty poboru w taryfie B 22 mają układy pomiarowo-rozliczeniowe dostosowane do zasad TPA. Zamawiający poniżej określa wartości jakie należy przyjąć do sporządzenia oferty:
• taryfa B 22:
- SUW Graniczna- 25% szczytowa, 75% pozaszczytowa;
- Oczyszczalnia ,,Krym”- 20% szczytowa, 80% pozaszczytowa;
Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych punktów poboru, ich przypisanie do poszczególnych grup taryfowych i ich aktualną moc zamówioną oraz przewidywane zużycie energii elektrycznej w okresie rocznym przedstawiono w tabeli wykaz obiektów PWiK Sp. z o.o. do których dostarczana jest energia elektryczna. Energia elektryczna winna być sprzedawana w cyklu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i spełniać parametry techniczne zgodnie z przepisami ustawy Prawo Energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do ww. ustawy. Wykonawca jest odpowiedzialny za bilansowanie handlowe i zwalnia Zamawiającego z obowiązków związanych z niezbilansowaniem. Zamawiający wymaga, żeby okres rozliczeniowy był zgodny z okresem rozliczeniowym z OSD. Zamawiający wytwarza energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii i został wpisany przez Prezesa URE do rejestru wytwórców energii w małej instalacji pod nr. MIOZE/URE00378/2015. Zdaniem ECDDP Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego, jesteśmy zobowiązani do zapłaty podatku akcyzowego tylko i wyłącznie od wytworzonej przez siebie energii elektrycznej. Zamawiający wytwarza energię elektryczną w instalacji fotowoltaicznej o mocy 48.6kWp w punkcie poboru energii PL_ZEWD_1434001839_05, Stacja Uzdatniania Wody, Wołomin Oś. Lipińska. Zamawiający przewiduje możliwość wybudowania farmy fotowoltaicznej. W związku z tym może zmniejszyć się zapotrzebowanie na energię elektryczną w punktach poboru energii PL_ZEWD_1434002272_06, Stacja Uzdatniania Wody, Wołomin ul. Graniczna 1 i PL_ZEWD_1434002273_08, Oczyszczalnia ścieków „KRYM”, Leśniakowizna ul. Krymska 2. Zamawiający optuje za rozliczaniem energii wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej przez Wykonawcę , brak możliwości rozliczenia energii wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej przez wykonawcę automatycznie wyłącza dany PPE z zakresu umowy. W przypadku wybudowania nowej instalacji fotowoltaicznej przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy i braku rozliczania energii z instalacji przez Wykonawcę zamawiający może rozwiązać umowę dotyczącą danego PPE bez zachowania okresu wypowiedzenia, z dniem zawarcia umowy z podmiotem który będzie rozliczać energię dla danego PPE. Zamawiający przewiduje możliwość zawarcia umowy sprzedaży energii ze swoich źródeł wytwarzających energię elektryczną. Zamawiający dysponuje tytułem prawnym do dysponowania obiektami opisanymi w przedmiocie zamówienia. Zamawiający przekaże niezbędne dane do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy w wersji elektronicznej Excel, niezwłocznie po podpisaniu Umowy. Obecnym sprzedawcą jest ,, E.ON” Polska S.A. dawniej ,,Innogy” Polska S.A. do dnia 31.05.2022 r. Zamawiający informuje, że obecne umowy nie wymagają wypowiedzenia. Procedura zmiany sprzedawcy była już przeprowadzana, w związku z tym wszystkie punkty poboru energii przedstawione w tabeli nr 2 (poza PPE Stacja Uzdatniania Wody nr 2) posiadają rozdzielne umowy na dystrybucję i sprzedaż energii. Zamawiający upoważni Wykonawcę do procesu zmiany sprzedawcy.