We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 151354-2022
Romania-București: Electricity
2022/S 058-151354
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Acord cadru de furnizare energie electrica
Reference number: 0
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Acord-cadru privind achizitia de energie electrica – joasa si medie tensiune pentru desfasurarea activitatii Ministerului Sportului si a Stadionului National de Rugby “Arcul de Trimf”, pentru o perioada de 12 luni de la 01.05.2022 la 30.04.2023. Cantitatea de energie electrica care se anticipeaza/estimeaza a se achizitiona este de minim 400 MWh ce reprezinta cantitatea minima estimata pentru toate locurile de consum ale achizitorului pentru perioada de 12 luni si maxim 1.240 MWh ce reprezinta cantitatea maxima estimata pentru toate locurile de consum ale achizitorului pentru perioada de 12 luni.
Cantitatea reala ce se va achizitiona va fi cea consumata si respectiv masurata in baza indexurilor contoarelor de energie electrica la locurile de consum ale achizitorului.
Achizitorul va achita doar energia electrica consumata, fara taxe suplimentare de incadrare in anumite puteri sau penalizari pentru neincadrarea in marje de consum.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 2 261 842.08 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Acord-cadru privind achizitia de energie electrica – joasa tensiune pentru desfasurarea activitatii Ministerului Sportului si a Stadionului National de Rugby “Arcul de Trimf”, pentru o perioada de 12 luni de la 01.05.2022 la 30.04.2023, respectiv pentru un numar minim 400 MWh si maxim de 1240 MWh.
• Puncte/ Locuri de consum:
 Punct 1 - str. Vasile Conta, nr.16, sector 2, Bucuresti;
 Punct 2 - str. Vasile Conta, nr.16, sector 2, Bucuresti;
 Punct 3 - str. Eremia Grigorescu, nr.26, sector 1, Bucuresti;
 Punct 4 - B-dul Marasti nr.18-20, sector 1, Bucuresti.
In prezent, locurile de consum situate in:
Bucuresti, str. Vasile Conta nr.16, sector 2 si Bucuresti, str. Eremia Grigorescu nr.26, sector 1 se incadreaza in categoria de consumator alimentat din reteaua de joasa tensiune, iar locul de consum situat in Bucuresti, B-dul Marasti nr.18-20, sector 1 se incadreaza in categoria de consumator alimentat din reteaua de medie tensiune.
Estimari ale cantitatilor minime si maxime ale acordului-cadru:
• Estimare cantitate minima 400 MWh
• Estimare cantitate maxima 1240 MWh
Estimari ale cantitatilor minime si maxime ale unui singur contract subsecvent:
• Estimare cantitate minima 10 MWh
• Estimare cantitate maxima 850 MWh
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1.549.207,95 lei fara tva toate tarifele, acciza si taxele incluse