We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 153212-2022
Romania-Brașov: Electricity
2022/S 058-153212
Contract notice – utilities
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Furnizare energie electrică pentru o perioadă de 1 an
Reference number: 1102556_2022_PAAPD1335549
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
SC RATBV SA (în calitate de consumator eligibil) achiziţionează pentru o perioadă de 12 luni energie electrică necesară alimentării cu MT a celor șase substaţii de redresare aflate în exploatarea societății și cu JT a viitoarelor stații de încărcare rapidă și lentă a autobuzelor pe care societatea le va da în exploatare pe parcursul anului 2022, a locațiilor garaje și ateliere de reparații auto, precum și pentru alimentarea micilor consumatori de la capetele de linii, alimentări de rezervă pentru manevre la substații de redresare și adăposturile pentru călători de pe raza Municipiului Brasov.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Termenul-limita in care autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare va fi in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 19 267 380.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 2
II.2)Description
II.2.1)Title:
Furnizare energie electrica pe joasa tensiune
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
punctele de consum prevazute in anexa 2 a Caietului de sarcini
Furnizare energie electrica pe medie tensiune
Lot No: 1
Punctel de consum ale RATBV SA, specificate in anexa Caietului de sacini