Szolgáltatások - 154866-2021
Submission deadline has been amended by:  233957-2021
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2021/S 061-154866
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tervezési szolg. elvégzése a kiemelt projekt kapcs
Hivatkozási szám: EKR000085342021
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Tervezési szolgáltatások elvégzése a "Kelenföldi intermodális csomópont őrmezői autóbusz-terminál megvalósításának és a P+R parkolók bővítésének előkészítése" kiemelt projekt kapcsán
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71241000 Megvalósíthatósági tanulmány, tanácsadó szolgáltatás, elemzés
71242000 Projekt- és tervelőkészítés, költségbecslés
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
71311300 Infrastruktúrával kapcsolatos tanácsadói szolgáltatások
71312000 Építőmérnöki tanácsadó szolgáltatások
71313000 Környezetvédelmi mérnöki tanácsadó szolgáltatások
71313400 Építkezéssel kapcsolatos környezeti hatáselemzés
71321000 Épületek gépészeti és villamos szerelvényeivel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322500 Közlekedési berendezésekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
71400000 Várostervezési és tájrendezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Kormány az 1523/2020 (VIII.14) határozattal döntött többek között a „Kelenföldi intermodális csomópont őrmezői autóbusz-terminál megvalósításának és a P+R parkolók bővítésének előkészítése” projekt megvalósításáról.
A projekt átfogó célja a Kelenföldi vasútállomás térségében található közösségi közlekedési kapcsolatok (vasút, metró, villamos, helyi és helyközi autóbusz) valamint egyéni közlekedési módok közötti további akadálymentes átszállási lehetőségek biztosítása, a magasabb szolgáltatási színvonalú közösségi közlekedés megteremtése, az esélyegyenlőség biztosítása, az utazási komfort minőségének javítása. A beruházás összevonja a helyi és a regionális autóbusz állomásokat a Kelenföldi pályaudvar nyugati oldalán, melynek nyomán egy új, fedett, terminál jellegű, modern autóbuszállomás jön létre, ami az építménykomplexum elhagyása nélkül teszi lehetővé az átszállást a metró, a vasút, valamint a fővárosi közösségi közlekedés és a helyközi autóbuszok járatai között. Az előkészítési projekt eredményeként létrejön egy közös helyi és helyközi autóbusz-terminál, amely lehetőséget biztosít a közösségi közlekedés szolgáltatási színvonalának növelésére, amely ezáltal vonzóbb lehet több egyéni közlekedési módot választó utazó körében, ezzel csökkentve a belváros felé közlekedő autók számát. Utóbbi cél eléréséhez a P+R parkolók bővítésével is hozzájárul a projekt. A projekt keretén belül mindezen túl egyszerűbb és biztonságosabb átszállási kapcsolatok alakulnak ki a különböző közösségi közlekedési módok között, ezzel lehetőséget teremtve az akadálymentes közlekedés megteremtésére. Az utasforgalmi területek kialakításánál cél, hogy olyan infrastruktúra kerüljön kiépítésre, amely minden közlekedő számára biztonságosan használható legyen (akadálymentes átszállási kapcsolatok; modern, korszerű utastájékoztatási rendszer; vakok és gyengénlátók részére szükséges fizikai jelzések)
Nyertes AT feladata a Kelenföldi intermodális csomópont és közvetlen környezetének kialakítására koncepcionális javaslat készítése, a koncepció Megrendelő által meghatározott projektelemeinek megtervezése. Tervezőnek a koncepció készítésébe mind az Etele téri mind az őrmezői oldalt be kell vonnia. A területet városfejlesztési, közlekedésfejlesztési, városépítészeti, környezetalakítási és városképi szempontból egyaránt vizsgálnia kell. Figyelembe kell vennie a folyamatban lévő, tervezett, vagy tervvel rendelkező fejlesztéseket, beavatkozásokat. A projekt célja a Kelenföldi vasútállomás térségében található közösségi közlekedési kapcsolatok, valamint egyéni közlekedési módok közötti további akadálymentes átszállási lehetőségek biztosítása, magasabb szolgáltatási színvonalú közösségi közlekedés megteremtése, az esélyegyenlőség biztosítása, az utazási komfort minőségének további javítása, a Dél-budai Centrumkórház közösségi közlekedéssel történő megközelíthetőségének javítása, a villamoshálózat lehetséges fejlesztésének vizsgálata.
Az őrmezői oldalon Tervezőnek javaslatot kell tennie egy új, fedett, modern, helyi és regionális autóbusz-terminál épület kialakítására, melynek szintenkénti bruttó alapterülete min. 2500 m2, továbbá javaslatot kell tennie a P+R parkoló(k) kapacitásának bővítésére, összesen min. 1500 férőhelyes több szintes P+R parkoló(k) tervezésére.
Tervező feladata továbbá a helyi és regionális autóbusz-terminál épületben lévő és ahhoz kapcsolódó legalább összesen 12000 m2 nagyságú gyalogos felület tervezése. Az Etele téri oldalon javaslatot kell tennie a területhasználat racionalizálására, a helyi és helyközi buszvégállomások felszabaduló területeinek hasznosítására, a meglévő területek fejlesztésére. Vizsgálnia kell továbbá az út-, gyalogos- és kerékpáros hálózat és zöldfelületek továbbá a kereskedelmi funkciók kialakítását és hasznosítását. A megvalósíthatósági tanulmány részeként legalább tanulmánytervi szinten vizsgálni kell a legalább 1400 m hosszú, új nyomvonalon vezetett villamos infrastruktúra kiépítésének lehetőségét