Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Jégkorszak Állatbemutató építése II–V. ütem 3 rész
Reference number: EKR000246552021
II.1.2)Main CPV code45000000 Construction work
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Oroszlánfóka, Flum Ride, Hegyi kecske, Szarvaskifutó
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)45000000 Construction work
Nagyröpde, Nagymacska kifutó
Lot No: 2
Építési beruházás - 162167-2021
Submission deadline has been amended by:  304424-2021
Magyarország-Nyíregyháza: Építési munkák
2021/S 065-162167
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Hivatkozási szám: EKR000246552021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Jégkorszak Interaktív Állatbemutató építése II–V. ütem 3 részben
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
1. rész, II. ütem: Patagóniai oroszlánfóka bemutató
Alapadatok, mennyiségek:
Telek területe: 236 223,0 m2
Jelenleg beépített bruttó alapterület: 21 290,03 m2
Új építés bruttó földszinti alapterületei:
Patagóniai oroszlánfóka épület: 284,04 m2
Külső kifutók: 721,26 m2
Új építés összes belső és külső nettó alapterülete: 1 212,54 m2
Új építés nettó szintterületei:
Patagóniai oroszlánfóka épület: 520,10 m2
Külső sós medence: víztérfogata 560,00 m3, vízfelülete: 247,31 m2
Fóka belső elkülönítő édesvizű medence: víztérfogata: 60,18 m3, vízfelülete: 33,20 m2
Ellető belső édesvizű fókamedence: víztérfogata: 14,37 m3, vízfelülete: 14,01 m2
A telek beépítettsége a 2. ütem elkészülte után: 10,08 %
Főbejárat előtti járda szintje: +0,00 = 104,60 mBf
Lemezalapozás alsó síkja: -4,92 m
Pince -1 padlószintje: -4,11 m
Földszint padlószintje: -0,30 m
Oroszlánfóka épület maximális magassága: 6,50 m
Funkció, kialakítás, belső tér:A Patagóniai oroszlánfóka bemutató épület alapvetően az állatok kiszolgálására, azok szálláshelyéül épül. az állatokat a nézőközönség a külső kifutókban láthatja, mely az épület északi oldalához csatlakozva szárazföldi és medence területekkel biztosítja az oroszlánfókák világának élőhelyazonos természeti környezet bemutatását. A látogatók a kültéri sétányról üvegfelületekkel kialakított kerítésen keresztül láthatják az állatokat. A III. ütemben megvalósuló Flum Ride élményfolyóban utazó látogatók közvetlen közel haladnak el a csónakjaikkal az oroszlánfókák külső kifutója mellett a keleti oldalon.A külső kifutó öblökkel szegélyezett szárazföldi területeket, nagyméretű medencét, benne kisebb szigeteket tartalmaz.A szigetek sora biztosítja, hogy szükség esetén mobil elválasztó rácsokkal a szigetek vonalában a medence ketté választható. A fóka belső tér kétszintes, az alsó szinten a medence gépészet és technológiai berendezések kapnak helyet. A földszinten az állatok belső boxai, medencéi, kiszolgálásukhoz szükséges gondozói közlekedő felületek helyezkednek el. A két szintet lépcsőház köti össze.A kijutás a belső térből a külső kifutó irányába az állatok számára kialakított távműködtetésű síbereken keresztül történik. Az épület szerkezeti kialakítása anyaghasználata a
Bemutatott állatok fizikai és életkörülményeihez igazított.
1. rész, III. ütem: Flume Ride pálya, Hegyi kecske, Szarvaskifutó
Flume Ride épület, építmények és külső kifutók: 3 495,74 m2
Flume Ride tároló és szerviz épület: 46,88 m2
A telek beépítettsége a 3. ütem elkészülte után: 10,08 %
Flume Ride építmény maximális járófelületi magassága: +11,43 m
Funkció, kialakítás, külső tér:Az 1. ütemben magvalósuló Jégkorszak központi épület és a 2. ütemben megvalósuló Patagóniai oroszlánfóka épület körül és ráépülve valósulhat meg a Flume Ride élmény vízi út világa.A vízi út a terület északi végén indul a beszálló hellyel,ahol a karbantartási és téli tároló épület is helyet kap.Az indítás után 12 m magas emelőszerkezet húzza föl a Jégkorszak főépület teteje fölé a 4 személyes csónakokban ülő látogatókat. A magaspontról a vízzel telt folyó meder imitációban fut a csónak, kisebb lejtéssekkel az épület hosszában.A déli végén 8 m-es lesiklással fordul be a fékező tóba. A terepszinten az Orka öböl élménye után az Oroszlánfókák külső kifutójának megközelítése biztosítja a folyamatos látvány élményt.A hegyikecskék hidja alatt átfutva visszaér a kiindulási pontba, ahol a látogató kiszállhat a csónakból.A Flume Ride szerkezet,komplex vízi élmény út,csak kiválasztott szakkivitelező által megadott kivitelezői technológia adatszolgáltatása után készített gyártmánytervek alapján valósítható meg.A hegyikecske és Dall juh kifutót a keleti telekhatáron egy épített vasbeton falszerkezetre kialakított sziklafal képezi.A falra mű- és természetes sziklákból egy élőhely azonos felület kerül kialakításra.
Rész száma: 2
2. rész, IV. ütem: Nagyröpde, Nagymacska kifutó
Röpde épület: 72,83 m2
Külső kifutók: 1251,09m2
Új építés Összes belső és külső nettó alapterület: 7 448,8 m2
A telek beépítettsége: 9,01 %
Főbejárat előtti járda szintje: +0,00=104,60 mBf
Földszint padlószintje: -1,60 m
Jégvilág épület maximális magassága: +7,40 m
Funkció, kialakítás, külső tér:
A telek északi végében kerül elhelyezésre a Nagyröpde épülete. Az acél cső elsőrendű tartószerkezetre kifeszített acél háló térlefedés adja fő látványelemet. Az acél háló térlefedésen belül a bemutatott állatok élőhely igényének megfelelő belső tér kialakítás készül. Az építmény körbejárható sétányról látható. Itt madarak és nagymacskák kerülnek bemutatásra.
Valamennyi rész tekintetében irányadó:
Ajánlatkérő felhívja a T. Ajánlattevők figyelmét, hogy a jelen közbeszerzési eljárás tárgyát képező kivitelezési munkák működő állatpark területén kerülnek megvalósításra.
Ajánlatkérő felhívja a T. Ajánlattevők figyelmét, hogy ha a felhívás, vagy a rendelkezésre bocsátott dokumentáció meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaznak, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és akár szerepel a megnevezés mellett, akár nem, azokkal Ajánlatkérő - a Kbt. 58. § (4) bekezdésében hivatkozott 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdése alapján - egyenértékű megajánlásokat elfogad. Az eredményhirdetés után az egyenértékűség igazolása tekintetében a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (4)-(6) bekezdései az irányadóak. A további információkat, a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Farkaskifutók
Rész száma: 3
3. rész, V. ütem: Farkaskifutók
Farkas kifutó épület: 42,89 m2
Külső kifutók: 1023,87 m2
Funkció, belső tér:
A farkasok számára szükséges külső és belső terek kerülnek kialakításra ebben a projekt elemben.