Supplies - 165043-2023
Romania-Alba Iulia: Renal dialysis consumables
2023/S 056-165043
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Consumabile hemodializa si solutii dezinfectante hemodializa
Reference number: 4613342_2021_PAAPD 1408050
II.1.2)Main CPV code
33181520 Renal dialysis consumables
II.1.4)Short description:
Acordul-cadru are ca obiect furnizarea de consumabile hemodializa si solutii dezinfectante hemodializa pentru 24 luni ,
La nivelul caietului de sarcini se regasesc cerințele si specificații detaliate cu privire la produsele ce urmează a fi achiziționate:15 loturi .
Valoare estimata totala a acordului cadru: intre min.786.588,00 lei -max.1.185.098,00 lei.
Cantitățile minime si maxime aferente loturilor prevăzute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligații contractuale.
Aceste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui semestrial, sau ori de cate ori apare o nevoie noua, in functie de necesitatile autoritatii contractante si resursele financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 185 098.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 15
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 15
II.2)Description
II.2.1)Title:
Set consumabile pentru conectare deconectare
Lot No: 6
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Cantitatile minime si maxime,precum si valorile minime si maxime acord cadru sunt cele prevazute in caietul de sarcini
Dezinfectante pentru aparate de dializa -hipoclorit de sodiu -bidon 5l
Lot No: 14
Conuri apirogene
Lot No: 2
Adaptor in y
Lot No: 10
Seringi 30ML cu sistem de infiletare pentru recoltari de permeat
Lot No: 3
Ac de plastic /conector Luer Lock
Lot No: 7
Filtru pentru statia de apa-5,10,20 microni
Lot No: 1
Cantitatile sunt cele descrise in caietul de sarcini
Concentrat lichid pentru curatare citro-termica pe baza de acid citric 50%
Lot No: 15
Dezinfectant pentru aparate de dializa -acid peracetic -bidon 5l
Lot No: 13
33692800 Dialysis solutions
Recipiente de plastic pentru recoltarea apei
Lot No: 4
Recirculator -piesa de interconectare a liniilor de sange
Lot No: 8
Fistuline16G,17G
Lot No: 9
LOT materiale necesare pentru efectuarea unui tratament:dializoare,filtre,linii de sange,solutie concentrata
Lot No: 5
Hartie test pentru acid peracetic-bloc 100teste
Lot No: 11
Conector cu valva integrata
Lot No: 12