Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Achizitionare medicamente (108 loturi)
Număr de referinţă: 3519879_2020_PAAPD1126107
II.1.2)Cod CPV principal33690000 Diverse medicamente
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul achiziției vizează achizitia de medicamente in conditiile precizate in Caietul de sarcini.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15 zile
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33690000 Diverse medicamente
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
conform Caiet de sarcini si Centralizator
II.2.1)Titlu:
Doxorubicinum liposomala 2mg/ml
Lot nr.: 84
Methotrexatum 100 mg / ml
Lot nr.: 88
II.2.1)Titlu:Lot nr.: 103
II.2.1)Titlu:Lot nr.: 105
II.2.1)Titlu:Lot nr.: 106
Isoniazidum 100 mg / 5 ml
Lot nr.: 107
II.2.1)Titlu:Lot nr.: 108
Cefuroximum 125 mg / 5 ml
Lot nr.: 13
Aclidinium bromidum 322 mcg
Lot nr.: 5
Fluticasonum propionat susp inh prin nebulizator 2mg/2ml
Lot nr.: 29
Isosorbidi dinitras 20 mg
Lot nr.: 37
Metronidazolum sol. perf. 5 mg / ml
Lot nr.: 45
Nicardipinum 10 mg / 10 ml
Lot nr.: 49
Phenylephrinum 100 mg / ml
Lot nr.: 55
Insulinum glargine 100 UI/ml
Lot nr.: 100
Chlorquinaldolum pulb. 3 %
Lot nr.: 14
Natrii chloridum 0,9% 5000 ml
Lot nr.: 48
Acidum acetylsalicylicum tamp.
Lot nr.: 2
Acidum fusidicum gel oftalmic 10 mg/g
Lot nr.: 3
Fluticasonum propionat 125 mg / doza
Lot nr.: 28
Afliberceptinum 25 mg / ml
Lot nr.: 76
Afliberceptinum 25 mg / ml.
Lot nr.: 77
Hydroxychloroquinum 200 mg
Lot nr.: 35
Combinatii ( Saxagliptinum 5mg+ Dapagliflozinz 10 mg )
Lot nr.: 97
Phenylephrinum 50 micrograme/ml
Lot nr.: 56
Factor VIII 500 UI+Fact. v. Willenbr1200 UI
Lot nr.: 26
Panitumumabum 20 mg / ml.
Lot nr.: 92
Colecalciferolum picaturi orale
Lot nr.: 21
Combinatii (budesonidum+formoterolum 80mcg/4,5mcg)
Lot nr.: 22
Hydrocortisonum 500 mg inj/perf
Lot nr.: 34
Acidum clodronicum 300 mg / 5ml
Lot nr.: 74
Clarithromycinum 250 mg / 5 ml
Lot nr.: 16
Combinatii (vitamina A,D,E,B,C)pic orale
Lot nr.: 24
Combinatii (vit+min) pic orale + 0
Lot nr.: 25
Insulinum lispro Humalog 200 UI/ml
Lot nr.: 102
Ciprofloxacinum sol.perf.2 mg / ml
Lot nr.: 15
Combinatii ( Sol.glicina1%+manitol1%)
Lot nr.: 23
Calcii folinas 10 mg / ml
Lot nr.: 79
II.2.1)Titlu:Lot nr.: 104
Acidum nalidixicum 500 mg
Lot nr.: 4
Insulinum glargine 300 UI/ml
Lot nr.: 101