This notice aims at reducing time limits for receipt of tenders
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
AaltoAlvarin kylpyläosaston peruskorjaus ja laajennus, sähköurakka
Reference number: TIPA 343597
II.1.2)Main CPV code45212212 Construction work for swimming pool
II.1.4)Short description:
Hanke toteutetaan jaettuna urakkana. Rakennusurakka on pääurakka, johon alistettuja sivu-urakoita ovat LV-, IV-, vedenkäsittely-, nostopohja-, automaatio- ja sähköurakka. Myös muita urakoita tullaan mahdollisesti alistamaan pääurakkaan sivu-urakoina. Näitä voivat olla mm. turvalaiteurakka.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)45212212 Construction work for swimming pool
II.2.4)Description of the procurement:
Hankinta sisältää kaksivaiheisena toteutettavan AaltoAlvarin kylpyläosaston peruskorjauksen ja laajennuksen. Vaiheessa 1 peruskorjataan aaltoallas ja rakennetaan laajennus. Vaiheessa 2 peruskorjataan koskiallas ja opetusallas sekä näihin liittyvät piha-alueet. Molemmat vaiheet sisältyvät hankintaan.