II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Jätteiden keruu- ja kuljetuspalvelu
II.1.2)Main CPV code90512000 Refuse transport services
II.1.4)Short description:
Pakkausjätteen (keräyskartonki ja pakkausmuovi) keräys ja kuljetus Mikkelin kantakaupungissa sekä Otavan, Ristiinan, Anttolan ja Suomenniemen taajama-alueilla.
Hankinnan aiemmat ilmoitukset:
Ennakkoilmoitus/markkinakartoitus - 2022-092496
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 220 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
Tarjouksen voi jättää joko yksittäisestä kilpailutusalueesta tai koko urakka-alueesta kokonaisuudessaan.
Kohtaan 3 esitetty vaihtoehtoinen tarjous sisältää kummankin osa-alueen 1 ja 2 urakat (ks. LIITE 1 Urakkaohjelma s. 4).
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90500000 Refuse and waste related services
90512000 Refuse transport services
90511000 Refuse collection services
II.2.4)Description of the procurement:
Urakka suoritetaan yksikköhintahankintana, jossa yksikkönä on keräysvälineen tyhjennyskerta.
Urakkaan kuuluvat tehtävät ja laatuvaatimukset on määritelty liitteessä 1 (Urakkaohjelma 01.04.2022).
Tarjouspyyntö koskee Mikkelin kaupungin alueen aikaisemmin kiinteistönhaltijan järjestämään jätteenkuljetukseen kuuluneiden taajamakiinteistöjen sekä Metsäsairila Oy:ltä palvelua pyytävien yritysten kartonkijätteen kuljetuksia Mikkelin kaupungin taajama-alueilla. Urakka-alue muodostuu Mikkelin kaupungin keskustaajaman lisäksi Mikkelin kaupunkiin kuuluvista Otavan, Anttolan ja Ristiinan taajamakohteista.
Tarkemmat tiedot urakka-alueeseen kuuluvista kohteista on saatavissa pyynnöstä. Kohteista on saatavilla osoitteellinen listaus, joista osoitetietojen lisäksi ilmenevät tällä hetkellä tiedossa olevat astiatiedot, -määrät sekä tyhjennysvälit. Listaus pyydetään tilaajalta sähköpostitse osoitteella jatehuolto@metsasairila.fi. Sähköpostin otsikkona tulee olla ”Kilpailutus 2022 muovi ja kartonki: Osoitteellinen listaus”.
Tarjouspyyntö koskee Mikkelin kaupungin alueen aikaisemmin kiinteistönhaltijan järjestämään jätteenkuljetukseen kuuluneiden taajamakiinteistöjen sekä Metsäsairila Oy:ltä palvelua pyytävien yritysten pakkausmuovijätteen kuljetuksia Mikkelin kaupungin taajama-alueilla. Urakka-alue muodostuu Mikkelin kaupungin keskustaajaman lisäksi Mikkelin kaupunkiin kuuluvista Otavan, Anttolan, Ristiinan ja Suomenniemen taajamakohteista.
II.2.1)Title:
Urakka-alue 3 (sis. urakat 1 ja 2)
Lot No: 3
Tarjouspyyntö koskee Mikkelin kaupungin alueen aikaisemmin kiinteistönhaltijan järjestämään jätteenkuljetukseen kuuluneiden taajamakiinteistöjen sekä Metsäsairila Oy:ltä palvelua pyytävien yritysten kartonki- muovipakkausjätteen kuljetuksia Mikkelin kaupungin taajama-alueilla. Urakka-alue muodostuu Mikkelin kaupungin keskustaajaman lisäksi Mikkelin kaupunkiin kuuluvista Otavan, Anttolan, Ristiinan ja Suomenniemen taajamakohteista.