Építési beruházás - 188252-2022
Magyarország-Budapest: Közút építése
2022/S 071-188252
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
23. sz. főút és 25. sz. főút fejl. megvalósítása
Hivatkozási szám: EKR001153792021
II.1.2)Fő CPV-kód
45233120 Közút építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
23. számú főút Bátonyterenye-Kisterenye új nyomvonalú elkerülő út és kapcsolódó fejlesztéseinek megvalósítása, valamint 25. számú főút Szentdomonkos és Borsodnádasd közötti szakasz fejlesztéseinek megvalósítása (K023.03.73, K025.07.73)
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
23. számú főút fejlesztése
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45221111 Közúti híd építése
45233121 Főútvonal építése
45233123 Alárendelt út építése
45233124 Országos főútvonal építése
45233125 Útkereszteződés építése
45233128 Körforgalom építése
45233162 Kerékpárút építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
1. rész: 23. számú főút Bátonyterenye-Kisterenye új nyomvonalú elkerülő út és kapcsolódó fejlesztéseinek megvalósítása (K023.03.73)
I-01 szakasz Bátonyterenye átkelési szakasz:
A jelenlegi 23. sz. főút és a 21. sz. főút 44+936,19 km szelvényben lévő meglévő turbó körforgalomból ágazik ki. A tervezett út 2X1 sávval, 6,5 m burkolatszélességgel a parkolósávok és buszöblök kialakítása miatt 7,50-9,0 m közötti koronaszélességgel, vt=50 km/h tervezési sebességgel épül. A meglévő átkelési szakasz átépítése a 0+075-2+331 km. sz. között 2,33 km hosszban valósul meg.
Csomópontok:
0+705 km sz. a Kisterenye bekötőút és Bátonyterenye átkelési szakasz csatlakozásában csomópont;
0+842,27 km sz. Bátonyterenye átkelési szakasz, valamint az Árpád utca és Szent István úti körforgalmi csomópont;
1+886,90 km sz. Bátonyterenye átkelési szakasz, valamint 2301. j. úti csomópont.
Műtárgyak:
0+435,10 km sz. BM-043 jelű Tarján patak híd, támaszköz: 14,67 m
0+239,63 km sz. Kazár patak feletti híd, támaszköz: 7,55 m
Vasúti átjáró
0+474,17 km sz. szintbeni vasúti keresztezés
Támfal:
1+492,5-1+510 km sz. jobb oldalon 19,16 m hosszban
Kerékpárút:
0+000-0+347,31 km sz. bal oldalon 347,31 m hosszban közös gyalog- és kerékpárút
I-02 szakasz: Bátonyterenye elkerülő út, valamint a Bátonyterenye Észak-Déli irányútó összekötő út:
A) Az elkerülő út 2x1 sávos másodrendű főút 3,5 m széles forgalmi sávokkal, 12,00 m koronaszélességgel, vt=90 km/h tervezési sebességgel épül.
0+000-2+300 km sz. között 2,30 km országos közút építése új nyomvonalon
0+021,65 km sz. 21. sz. főút - 23. sz. főút turbó körforgalmi csomópont;
1+010,17 km sz. a 2409. j. Kisterenye Észak-Déli összekötő út és az elkerülő úti körforgalmi csomópont;
2+127,34 km sz. az elkerülő út és a meglévő 23. sz. főút csatlakozásában körforgalmi csomópont;
0+241,34 km sz. B-241 jelű Zagyva híd, támaszköz: 27,55 m
0+424,54 km sz. B-042 jelű MÁV vasútvonal feletti híd, támaszköz: 31,55 m
0+700,85 km sz. B-070. jelű Zagyva híd, támaszköz: 24,60 m
1+972,34 km sz. szintbeni vasúti keresztezés
Egyéb burkolt utak:
21. sz. főút mellett 392,22 m hosszban 6,5 m széles burkolattal, 8,5 m koronaszélességgel
Kerékpárutak
215,04 m hosszban korrekció a B042. jelű MÁV vasútvonal feletti híd környezetében
B) Az összekötő út 2x1 sávos másodrendű főút 7,5 m széles burkolattal, 11,00 m koronaszélességgel, vt=70 km/h tervezési sebességgel az alábbi szakaszok szerint:
2409. j. összekötőút 2+2150 - 3+567,40 km sz. között 1,42 km hosszban és a Kisterenye bekötőút 0+000-0+766,65 km sz. között 766,65 m hosszban
Csomópontok
2+328,17 km sz. 2409. j. út - Városház út körforgalmi csomópont;
3+567,40 km sz. a 2409 j. és az elkerülő úti körforgalmi csomópont;
2+876,77 km sz. B-288 jelű Zagyva mellékág híd, támaszköz: 4,45 m
3+450,24 km sz. B-345. jelű Zagyva híd, támaszköz: 19,86 m
0+291,20 km sz. B-029. jelű Kazár patak híd, támaszköz: 12,68 m
Vasúti átjáró:
0+090 km sz. szintbeni vasúti keresztezés
Az elkerülő út (A) és az összekötő út (B) megvalósításához tartozó egyéb létesítmények:
Földútcsatlakozások és párhuzamos földutak:
keresztező és párhuzamos földutak: 14 db
mederátjáró: 1 db
Várható közmű keresztezések:
hírközlő vezetékek, kis- közép és nagyfeszültségű villamosvezetékek, ivóvíz-szennyvíz vezetékek, szénhidrogén vezetékek, MÁV kezelésű vezetékek
Egyéb érintett beavatkozások:
közvilágítás, növénytelepítési feladatok, vízépítési feladatok, környezetvédelmi feladatok, forgalomtechnikai feladatok
Jelen közbeszerzés tárgyát képző munkák részletes leírását és a tervezett létesítmények megvalósítandó részletes műszaki tartalmát a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza.
25. számú főút fejlesztése
Rész száma: 2
2. rész: 25. számú főút Szentdomonkos és Borsodnádasd közötti szakasz fejlesztéseinek megvalósítása (K025.07.73)
Szentdomonkos-Borsodnádasd közötti szakasz
A 25. sz. főút 47+372-54+184 km sz. között a meglévő másodrendű egybefüggő főút átépítése kapaszkodósáv bővítésével, új támfalak és gabion támfalak építése. A tervezett 2X1 sávos út 6,5 m burkolatszélességgel, 3,25 m kapaszkodósáv szélesítéssel, 2 m padkaszélességgel, 13,75 m koronaszélességgel, vt=60 km/h tervezési sebességgel épül. A meglévő másodrendű főút átépítése 6,81 km hosszban valósul meg.
25105. j. Bekölce bekötő út csatlakozása az 50+869,99 km sz.
Egyéb csomópontok:
47+542,14 km sz. II-6-2 földút csatlakozás bal oldalon;
49+157,00 km sz. II-6-3 földút csatlakozás jobb oldalon;
50+581,82 km sz. II-7-1 földút csatlakozás bal oldalon;
51+568,46 km sz. III-1-1 földút csatlakozás bal oldalon;
52+975,00 km sz. III-1-2 földút csatlakozás jobb oldalon;
54+066,01 km sz. III-1-3 földút csatlakozás bal oldalon;
0+060,91 km sz. III-1-4 földút csatlakozás bal oldalon;
54+046,41 km sz. BM-539 jelű Karácsonyi-Völgyi - patak híd, támaszköz: 6,70 m
47+765-52+565 km sz. jobb oldalon 1473 m hosszban;
47+809-52+485 km sz. bal oldalon 2049 m hosszban
Egyéb létesítmények:
Várható közműkeresztezések:
hírközlő vezetékek, kis-közép és nagyfeszültségű villamosvezetékek, ivóvíz-szennyvíz vezetékek