Építési beruházás - 190634-2021
Submission deadline has been amended by:  345040-2021
Magyarország-Debrecen: Tereprendezési munkák parkokban
2021/S 075-190634
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Sziget-kék tematikus park kivitelezési munkái
Hivatkozási szám: EKR000302892021
II.1.2)Fő CPV-kód
45112711 Tereprendezési munkák parkokban
II.1.4)Rövid meghatározás:
Sziget-kék tematikus park kivitelezési munkái.
A GINOP-7.1.9-17-2018-00030 Debrecen Gyógyhely komplex turisztikai fejlesztése” tárgyú projekt keretében Sziget-kék tematikus park kivitelezési munkái, melynek során az alábbi munkálatok valósulnak meg:
447 m2 hasznos alapterületű egyszintes konténer fogadóépület építése az épületegyüttesben turisztikai információs pont, kiszolgáló egységek, mint szociális blokk, kávézó, büfé, shop kialakítása zártkörű rendezvények, foglalkozások kiszolgálására alkalmas szeparálható helyiség kialakítása.
Tájépítészeti feladatok: A meglévő játszószerek felújítása, új játszóelemek építése, területrendezés, gyepesítés.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45236210 Gyermekjátszótér terepegyengetése
45316100 Kültéri világítóberendezések szerelése
77300000 Kertészeti szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A GINOP-7.1.9-17-2018-00030 Debrecen Gyógyhely komplex turisztikai fejlesztése” tárgyú projekt keretében Sziget-kék tematikus park kivitelezési munkái.
A projekt koncepcióját Szabó Magda: Sziget-kék című mesekönyve inspirálta. A tájépítészeti feladatok és a kialakítandó 447 m2 hasznos alapterületű egyszintes konténer épületegyüttes belsőépítészeti koncepciója is ezen alapszik. A fejlesztés során kialakítandó akadálymentes konténer épületegyüttes a létesítmény négyévszakos használhatóságának megteremtése érdekében, az épületegyüttesben turisztikai információs pont, kiszolgáló egységek (80 fő kiszolgálására alkalmas büfé/kávézó, szociális blokk, baba-mama szoba), zártkörű rendezvények, foglalkozások kiszolgálására alkalmas szeparálható helyiségek.
Főbb munkanemek:
Cserjeirtás a gyökérzóna kitermelésével együtt, hulladékszállítással: 35 000 m2
Térkő burkolat építése (szegéllyel) 6 cm szürke színben: 1270 m2
Aszfalt burkolat építése gyalogos használatra: 913 m2
Aszfalt burkolat építése gépjármű használatra: 1405 m2
Szórt burkolat építése bazalt zúzalékkal: 1013 m3
Ütéscsillapító gumiburkolat (EPDM) építése: 2406 m2
Ütéscsillapító folyami homok terítése: 1079 m2
Ütéscsillapító kéregőrlemény terítése: 1751 m2
Kerítés építése (3 db kétszárnyú kapuval): 1148 fm
Gyepesítés fűmaggal: 8000 m2
Gyepesítés gyepszőnyeg terítéssel: 8741 m2
Magas cserjék ültetése: 1833 db
Alacsony cserjék ültetése: 3415 db
Évelők / gyeppótlók ültetése: 3451 db
Előnevelt zöld fal telepítése 12,96 m2
Automata öntözőrendszer telepítése: 10726 m2
Játszótéri elemek:
Új, TÜV tanúsítvánnyal rendelkező játszótéri eszköz telepítése: 25 db
Játékváros épületeinek gyártása és telepítése: 19 db
Felújítandó játszótéri eszközök: 21 db
A további információkat, a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Ajánlatkérő felhívja a T. Ajánlattevők figyelmét, hogy ha a felhívás, vagy a rendelkezésre bocsátott dokumentáció meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaznak, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és akár szerepel a megnevezés mellett, akár nem, azokkal Ajánlatkérő - a Kbt. 58. § (4) bekezdésében hivatkozott 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdése alapján - egyenértékű megajánlásokat elfogad. Az eredményhirdetés után az egyenértékűség igazolása tekintetében a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (4)-(6) bekezdései az irányadóak.
A szerződést megerősítő kötbérek és azok mértéke:
— Késedelmi kötbér: a nettó vállalkozási díj 1 %-a naponta, maximális összege a nettó vállalkozási díj 20 %-a, A késedelmi kötbér maximumának elérése esetének esetleges jogkövetkezménye a szerződésszegés miatti elállás, illetve a szerződés azonnali hatályú felmondása az Ajánlatkérő részéről, mely esetben - a késedelmi kötbér helyett - Ajánlatkérő meghiúsulási kötbért érvényesít,
— Hibás teljesítési kötbér: a nettó vállalkozási díj 3 %-a / hibás teljesítés. Hibás teljesítési kötbér legfeljebb 3 alkalommal érvényesíthető, melyet követően Ajánlatkérő a szerződést felmondhatja, illetve attól elállhat, mely esetekben Megrendelő a már érvényesített hibás teljesítési kötbér összegével csökkentett összegű meghiúsulási kötbért érvényesít,
— Meghiúsulási kötbér: a nettó vállalkozási díj 30 %-a.
A jótállási biztosíték: mértéke a szerződés szerinti, módosítás esetén a módosított összeg szerinti, áfa nélkül számított ellenszolgáltatás 3 %-a.
— Jótállás: min. 36 hónap, melytől ajánlatkérő számára kedvezőbb jótállási idő azonban vállalható, amely tárgyi eljárásban a 3. minőségi értékelési részszempontot képezi. A többletjótállás mértéke az értékelési részszempontra tett megajánlástól függ.
A jótállás kezdő időpontja a sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja.
A szerződést megerősítő kötbérek részletes szabályait a további közbeszerzési dokumentumok részét képező szerződéstervezet tartalmazza.
II.1.6) Részekre vonatkozó információk folytatása:
A GINOP-7.1.9-17-2018-00030 „Debrecen Gyógyhely komplex turisztikai fejlesztése” című projekt részeként megvalósuló zöld területek egy beruházás részét képezi. A gazdasági, műszaki és minőségi, illetve a szerződés teljesítésével kapcsolatos szempontok vizsgálata során Ajánlatkérő megállapította, hogy a közbeszerzés egy részére történő ajánlattétel nem egyeztethető össze a gazdasági ésszerűséggel. A műszaki leírásban szereplő eszközök, berendezési tárgyak egy kivitelező által történő beszerzésével és telepítésével lehet csak biztosítani Debrecen Sziget-kék tematikus park egységes szerkezetű látványképét. Ajánlatkérő a projekttel kapcsolatos teljes körű kivitelezési feladatot egy gazdasági szereplőtől kívánja megrendelni annak érdekében, hogy a megvalósítás során elkerülje a koordinálással járó problémákat (melynek nem megfelelősége egymással nem illeszkedő műszaki megoldásokhoz vezethet), továbbá az egyértelmű egyetemleges felelősség megállapítása az egy szervezet által biztosíthatóvá váljon. A kivitelezési feladatok részekre bontva, adott esetben több kivitelezővel kötött több szerződés útján történő megvalósításával a beruházás tényleges funkciója veszne el és jelentős időveszteséggel járna, ha nem ugyanaz a kivitelező végezné a megvalósítandó feladatokat, továbbá az ajánlati ár növekedését is eredményezné. Az egyértelmű felelősségvállalást, garanciát csak egészben történő ajánlattétellel és kivitelezéssel lehet biztosítani. A kivitelezés egy olyan komplex tevékenységet foglal magában, amely nem teszi lehetővé a tevékenységek részekre bontását, mivel több nyertes ajánlattevő jelenléte a tevékenységeik maradéktalan ellátását, határidők betartását ellehetetlenítheti.
1.) A hiánypótlás lehetősége a Kbt. 71.§ rendelkezéseinek megfelelően biztosított. Ha a hiánypótlással az ajánlattevő az ajánlatban korábban nem szereplő gazdasági szereplőt von be az eljárásba és e gazdasági szereplőre tekintettel lenne szükséges az újabb hiánypótlás, ajánlatkérő nem rendel el újabb hiánypótlást.
2.) A felhívás III.1.2) és III.1.3) szerinti alkalmassági feltételek és ezek előírt igazolási módja a minősített ajánlattevők hivatalos jegyzékébe történő felvétel feltételét képező minősítési szempontokhoz képest szigorúbb!
3.) Ajánlatkérő kizárja a gazdálkodó szervezet létrehozását. Közös ajánlattétel esetén az ajánlatban a közös ajánlattevőknek csatolniuk kell egy cégszerűen aláírt megállapodást a közbeszerzési dokumentumokban részletezett minimális tartalommal.
4.) Az ajánlattevőnek az ajánlatban csatolnia kell az EKR-ben rendelkezésre álló elektronikus űrlapként a Kbt. 66. § (2) bekezdése szerinti nyilatkozatát.
5.) Az ajánlattevőnek az ajánlatban csatolnia kell a képviseletre jogosult által aláírt nyilatkozatát a Kbt. 66. § (6) bekezdés a) és b) pontja tekintetében. A nyilatkozatokat nemleges tartalom esetén is kifejezetten meg kell tenni és az ajánlathoz csatolni
6.) Ha az ajánlatkérő a megküldött írásbeli összegzésben a második legkedvezőbb ajánlatot tevőt is meghatározza, akkor az eljárás nyertesének visszalépése esetén az ajánlatok értékelése során a következő legkedvezőbb ajánlatot tevővel köti meg a szerződést.
7.) Az olyan nyilatkozat, amely közvetlenül valamely követelés érvényesítésének alapjául szolgál (különösen garanciavállaló nyilatkozat vagy kezességvállalásról szóló nyilatkozat), elektronikus okiratként meg kell, hogy feleljen a polgári perrendtartásról szóló törvény szerinti teljes bizonyító erejű magánokirat követelményeinek.
8.) Ajánlatkérő alkalmazza a Kbt.81.§ (4) és (5) bekezdéseiben meghatározottakat.
9.) Felelősségbiztosítás: Felelősségbiztosítás előírt kárérték limitje: 100 millió Ft/esemény, 300 millió Ft/év. Tárgya: építési-szerelési biztosítás. További információk a közbeszerzési dokumentumokban.
10.) Ajánlatkérő alkalmazza a Kbt. 75. § (2) bekezdés e) pontját (Kbt.75.§ (6)bek.).
11.) Az ajánlatok értékelésének szempontja: a legjobb ár-érték arány. Az értékelési részszempontonként az adható részpontszámok alsó határa: 0 pont, a felső határa: 10 pont. A pontozás módszere: 1.,2. részszempont: a Közbeszerzési dokumentumban részletezettek szerinti pontozás, 3. részszempont: a Közbeszerzési dokumentumban részletezettek szerinti egyenes arányosítás, Ár szempont: a Közbeszerzési dokumentumban részletezettek szerinti fordított arányosítás.
12) Az eljárásban való részvétel ajánlati biztosíték adásához kötött.
Az ajánlati biztosíték mértéke: 8 000 000 HUF
A befizetés helye: az ajánlatkérő fizetési számlaszáma: 11738008-15461009-06530000 (OTP BankNyrt.)
Az ajánlati biztosíték befizetése (teljesítése) igazolásának módja: Átutalás esetén az Ajánlatkérő 11738008-15461009-06530000 számú számlájára való utalással teljesítendő az ajánlati biztosíték. A biztosíték teljesítésének igazolása: ajánlattevő bankjának hivatalos igazolása a terhelésről egyszerű másolatban, vagy pénzügyi intézmény vagy biztosító által kiállított garancia-levél vagy készfizető kezességvállalást igazoló dokumentum, vagy biztosítási szerződés alapján kiállított készfizető kezességvállalást tartalmazó kötelezvény. A Kbt. 41/A. § (2) bekezdése alapján az olyan nyilatkozat, amely közvetlenül valamely követelés érvényesítésének alapjául szolgál (különösen garanciavállaló nyilatkozat vagy kezességvállalásról szóló nyilatkozat), elektronikus okiratként meg kell, hogy feleljen a polgári perrendtartásról szóló törvény szerinti teljes bizonyító erejű magánokirat követelményeinek. A garancia szövegezésének a Kbt. 54. § (4) bekezdése szerinti felhasználás valamennyi esetét pontosan tartalmaznia kell.
13) Jelen közbeszerzés feltételes közbeszerzési eljárás. Ajánlatkérő többlettámogatásra irányuló igényt kíván benyújtani. Erre tekintettel jelen szerződés akkor lép hatályba, amikor a megigénylendő forrásemelés az Önkormányzat számláján jóváírásra kerül, és /vagy Ajánlatkérő úgy dönt, hogy a forrásemelést, vagy annak egy részét saját forrásból biztosítja, vagy megelőlegezi, és mindezekről Ajánlatkérő Nyertes ajánlattevőt tájékoztatja. Amennyiben a fenti rendelkezések a Szerződés aláírását követő 6 hónapon belül nem teljesülnek, – a Felek eltérő megállapodásának hiányában – a Szerződés megszűnik. A szerződés megszűnik abban az esetben is, ha Megrendelő a szerződéskötést követő 6 hónapon belül akként dönt, hogy a szerződés hatálybalépéséhez szükséges forrás nem kerül biztosításra, és erről Vállalkozót értesíti. Ebben az esetben a Vállalkozó a Megrendelővel szemben a fenti okból semmiféle jogcímen nem támaszthat igényt.