We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 198792-2022
Poland-Drelów: Solar photovoltaic modules
2022/S 075-198792
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w gminie Drelów
Reference number: ZP.271.3.2022.RK
II.1.2)Main CPV code
09331200 Solar photovoltaic modules
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż zestawów instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Drelów, obejmująca między innymi dostawę i montaż 215 szt. instalacji fotowoltaicznych o mocy min. 3,1 kW, w 215 wskazanych lokalizacjach.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
09332000 Solar installation
45261215 Solar panel roof-covering work
45310000 Electrical installation work
45311200 Electrical fitting work
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż zestawów instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Drelów, obejmująca między innymi:
a. dostawę i montaż 215 szt. instalacji fotowoltaicznych o mocy min. 3,1 kW, w 215 wskazanych lokalizacjach;
b. instalacja wykonana w oparciu o moduły panele fotowoltaiczne monokrystaliczne o mocy min. 380 W;
c. inwertery montowane w ramach zamówienia muszą dysponować ok 1 kW mocy zapasu, umożliwiającym podłączenie dodatkowego 1 kW,
d. montaż konstrukcji wsporczych modułów fotowoltaicznych,
e. montaż paneli fotowoltaicznych na konstrukcji,
f. montaż okablowania solarnego pomiędzy modułami a falownikiem,
g. wykonanie instalacji głównej do połączenia inwertera z rozdzielnią główną budynku,
h. montaż rozdzielni obwodów stałoprądowych RDC,
i. montaż inwertera,
j. montaż rozdzielni obwodów rozdzielni zmiennoprądowych RAC,
k. wykonanie ochrony przeciwporażeniowej,
l. wykonanie ochrony przeciwprzepięciowej,
m. próby, pomiary, regulacja i rozruch technologiczny instalacji,
n. wykonanie skróconej dokumentacji powykonawczej dla każdego uczestnika projektu i pełnej dokumentacji powykonawczej dla Zamawiającego (atesty, gwarancje, instrukcje obsługi, projekty wykonawcze, komplet pomiarów elektrycznych, komplet dokumentów do zmiany licznika, dokumentacja otrzymana od Zamawiającego z naniesionymi poprawkami w kolorze czerwonym),
o. przyłączenie do sieci PGE Dystrybucja S.A. wraz z przygotowaniem kompletu dokumentów i zgłoszeniem instalacji,
p. przeszkolenie Użytkowników w zakresie prawidłowej eksploatacji wykonanych instalacji,
r. sporządzenie instrukcji serwisowych zawierających niezbędne informacje dotyczące sposobu postępowania w przypadku wystąpienia niespodziewanych błędów w instalacji,
s. zaprogramowanie i uruchomienie instalacji,
t. uzupełnienie ewentualnych ubytków ścian, stropów, uszczelnienie pokrycia dachowego po przejściach przewodów,
u. inne elementy ujęte w załączniku nr 1 do SWZ (dokumentacja projektowa) i wzorze umowy stanowiącym załącznik Nr 3 do SWZ).