We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 199403-2022
Romania-București: Natural gas
2022/S 075-199403
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Furnizare gaze naturale pentru obiectivele proprii
Reference number: G/4283635/2022
II.1.2)Main CPV code
09123000 Natural gas
II.1.4)Short description:
Contractul are ca obiect furnizarea de gaze naturale, categorie de consum C. Cantitatea maxima estimată a fi consumată în perioada 01.05.2022 ora 07.00 ÷ 01.01.2023 ora 07.00 (perioada de derulare a contractului de furnizare) este de 2.597,92 MWh.In conformitate cu art.165 din HG 395/2016 actualizata, autoritatea contractanta ia in considerare posibilitatea prelungirii contractului prin act aditional pentru maxim 4 luni, in limita existentei resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie sau incheierea unui nou contract.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 681 170.73 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Cantitatea maxima estimată a fi consumată în perioada 01.05.2022 ora 07.00 ÷ 01.01.2023 ora 07.00 (perioada de derulare a contractului de furnizare) este de 2.597,92 MWh.
Cantitatea suplimentara estimata pentru perioada 01.01.2023, ora 7.00 - 01.05.2023, ora 7.00 este de 2.920,26 MWh.
In conformitate cu art.165 din HG 395/2016 actualizata, autoritatea contractanta ia in considerare posibilitatea prelungirii contractului prin act aditional pentru maxim 4 luni, in limita existentei resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie sau incheierea unui nou contract.
Valoarea totala maxima estimata include si cantitatea suplimentara prevazuta pentru inca 4 luni in cursul anului 2023.