Építési beruházás - 199678-2021
Magyarország-Pécs: Sportlétesítmények kivitelezése
2021/S 079-199678
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Építési beruházás – infrastruktúra fejlesztés
Hivatkozási szám: EKR001155992020
II.1.2)Fő CPV-kód
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
PVSK centenáriumi infrastruktúra fejlesztéshez kapcsolódó építési beruházás.
A rendelkezésre álló kiviteli tervek, műszaki leírás, engedélyek alapján.
A kivitelezési munkával kapcsolatos részletes információt és a feladatok részletes meghatározását, a műszaki, és anyagminőséggel szemben támasztott követelményeket, mennyiségeket a közbeszerzési dokumentum részét képező, annak mellékleteként megküldött tervdokumentáció, műszaki leírás, árazatlan költségvetés tartalmazzák.
Beépítés: A tervezett fejlesztési program a Verseny u. 11. sz. ingatlan Kopács utcával határos, keleti felén valósul meg, az elbontott stadion helyén. Középen a centerpálya kerül elhelyezésre, ettől délre a két műfüves kispálya, nyugatra a lelátó épülete (E), míg északi és keleti irányban a csarnoképület (A+B+C+D) keretezi. Az egyes beruházási elemek funkcionális egységet képeznek.
Építési terület: 27 365 m2
Beépített terület: tervezett új beépítés: 4 416 m2
Csarnoképület hasznos alapterülete (A+B+C+D): 3 954 m2
Lelátóépület hasznos alapterülete (E): 1 596 m2
Összes hasznos alapterület: 5 550 m2
Bontások:
— Betonelemes kerítés elbontása 772 m2 felülettel
— Leier falazott kerítés szakasz visszabontása 37 m2 felülettel
— 6 fh-es falazott szerkezetű garázs épület bontása 94 m2 alapterületen
— 4 db egy. vb. térelem garázs áthelyezése
A megkötésre kerülő szerződés egyösszegű (átalányáras) típusú, tartalékkeret alkalmazása nélkül.
Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy Ajánlattevő ajánlatában megajánlott egyösszegű nettó ajánlati
Ár, mint átalányárért teljes körűen vállalkozik a beszerzés tárgyának megvalósítására.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Beépítés: A tervezett fejlesztési program alapján a funkcionális egységet jelentő sportlétesítmény a Verseny u. 11. sz. ingatlan Kopács utcával határos, keleti felén valósul meg, az elbontott stadion helyén. Középen a centerpálya kerül elhelyezésre, ettől délre a két műfüves kispálya, nyugatra a lelátó épülete (E), míg északi és keleti irányban a csarnoképület (A+B+C+D) keretezi. Az egyes beruházási elemek funkcionális egységet képeznek.
Építendő létesítmény főbb műszaki jellemzői, épületszárnyanként:
Csarnoképület (A+B+C+D)
A épületrész – Bejárati egység + judo szint + ökölvívó szint + 1. sz. kapuépítmény
B épületrész – Labdarúgó csarnok + öltözők
C épületrész – Atlétika csarnok + futófolyosó + öltözők
D épületrész – Vendégszurkolói vizesblokk + büfé
— Hasznos alapterület: földszint 2 981,93 m2 + emelet 972,13 m2 = 3 954,06 m2
— Homlokzatmagasság: 4,33 – 9,80 m
Lelátóépület (E)
800 férőhelyes lelátó + öltözők + büfé
— Hasznos alapterület: földszint 647,09 m2 + tribün 458,40 m2 + emelet 490,13 m2 = 1595,62 m2
— Homlokzatmagasság: 6,92 m
Épületen kívüli munkák (F)
— Élőfüves labdarúgó pálya (1 db): játéktér mérete 64x100 m (6400+1300 = 7700 m2), MLSZ infrastruktúra szabályzat
Szerinti, 3. osztályú labdarúgó pálya
— Műfüves labdarúgó edzőpályák (2 db): játéktér mérete 20x40 m (2x1056 = 2112 m2)
— 80 fh-es vendégszurkolói lelátó
— Parkosítás: 6880 m2
— Zúzalékos utak: 1600 m2
— Beton kiskő burkolatok: 2260 m2
— Aszfaltburkolatú utak: 2550 m2
— Új betonkerítés 273 fm
— Terepszint alatti csatornák és vezetékek
Főbb épületszerkezeti feladatok:
— Alapozás: vb. tömbalapozás vb. talpgerendákkal, illetve fúrt vb. cölöpökkel és vb. talpgerendákkal
— Külső falszerkezetek: 25cm/30cm vtg. Porotherm/Leiertherm falazóblokk + 15 cm külső hőszigetelő rendszerrel. Lindab LFK 140/600/1,0 mm falkazetta 14 cm széles Knauf TP 138 üveggyapottal + SwedSteel SIN 18 0,6 mm sinuslemez burkolat. Swedsteel Superwall PUR/PIR szendvicspanel 12 cm vtg,
— Vázszerkezet: monolit és e.gy. vb. pillérváz 1, illetve 2 szintes kialakítással. A „B” épületrészben egy 1 118 m2 alapterületű, 24 m fesztávú, 8 m szabad belmagasságú csarnok készül, melynek térlefedését acél rácsos tartószerkezettel adja. A „C” épületrészben a futófolyosó vázszerkezetét acélkeretek alkotják,
— Válaszfalak: Porotherm/Leiertherm rendszer, illetve RIGIPS rendszerű, szerelt gipszkarton válaszfalak. Silka válaszfalak a kazánház körül,
— Födémek: E.gy. FF 500 vb. födémpanel és monolit vb. lemez,
— Lépcsőszerkezetek: monolit vb. egy és kétkarú lépcsőszerkezet,
— Tetőszerkezet: 10o hajlású acél rácsostartókkal, illetve 5o hajlású acél rácsostartókkal,
— Héjazat: Swedsteel Glamet PUR hőszigetelt tetőpanel rendszer, illetve Lindab trapézlemez,
— Hőszigetelés: Üveggyapot a szerelt oldalfalakon, kőzetgyapot a szerelt könnyűszerkezetes födémrészeken, EPS a fűtött határoló falakon, EPS a vb paneles lapostetőn, XPS a lábazatoknál,
— Hangszigetelés: EPS lemezzel a födémekben, a mennyezeteken,
— Talajnedvesség elleni szigetelés: Talajon fekvő padlókban 1 rtg. bitumenes vastaglemez (sportparketta alatt 2 rtg.). Külső falak talajnedvesség ellen 1 rtg. bitumenes vastaglemez,
— Csapadékvíz elleni szigetelés: Lapostetőkön pvc egyenes rétegrendű, egyhéjú, melegtetők készülnek, lejtésben kialakított EPS anyagú hőszigeteléssel, kavics leterheléssel,
— Használati víz elleni szigetelés (zuhanyozók, mosdók, takarítószer tárolók): kenhető bevonatszigetelés,
— Külső nyílászárók: Hőhídmentes alumínium szerkezetű függönyfal, valamint ajtó és ablakszerkezetek 2 rtg. hőszigetelő üvegezéssel. Hőhídmentes műanyag szerkezetű ablakok 2 rtg. hőszigetelő üvegezéssel,
— Belső ajtók: Fémtokos szerelt belső ajtók utólag beépítve HPL laminátos felülettel,
— Füstelvezető és felülvilágító kupola: SUN Light kupolarendszer,
— Árnyékolástechnika: Umbroll 80 típusú alulamellás árnyékoló rendszer motoros működtetéssel
— Padlóburkolatok: Grabo Sport rugalmas sportparketta rendszer (labdarúgó csarnok 1118 m2); Grabo Sport Combi-Flex PVC rendszer (ökölvívó terem 398 m2, judo terem 399 m2); EPDM Gumipadló (atlétika csarnok és futófolyosó 820 m2); gres kerámialap 30x30 cm-es hálóban (általános belső terek), illetve csm. felülettel 20x20 cm-es hálóban (vizes helyiségekben),
— Falburkolatok: Fa rétegelt lemez (labdarúgó csarnok); Mázas kerámia csempeburkolat 20x25 cm-es hálóban (vizes helyiségekben); Baumit Mozaik műgyanta vakolat (lépcsőházakban); Vakolat simítva, glettelve és fehér diszperziós alapfestéssel (általános helyeken),
— Álmennyezet: Rigips Feinstratos 60/60-as, T 25 látszó bordás rendszer, valamint nagytáblás gipszkarton álmennyezet,
— Homlokzati felületek: BAUMIT szilikát vakolatok élvédelemmel és hálóerősítéssel; Baumit Mozaik lábazati rendszer; Swedsteel SIN 18 fémfelületű burkolatok; Swedsteel Superwall szendvicspanel V bordázattal
— Kerítések: Lukácsbeton elemes kerítésrendszer 4 db téglamintás elemből (meglévőhöz hasonlóan); Leier zsalukő fal 20 cm vtg. kibetonozva, fedlappal, kétoldali vakolással, fehér homlokzatfestéssel, lábazatvakolattal.