We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 202093-2022
Poland-Gorzyce: Refuse transport services
2022/S 075-202093
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Gorzyce
Reference number: IZP.271.06.2022
II.1.2)Main CPV code
90512000 Refuse transport services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów od właścicieli zamieszkałych nieruchomości, położonych na terenie Gminy Gorzyce, w okresie od 01.07.2022 roku do 31.12.2023 roku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest zawarty w Załącznik A do SWZ.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90511000 Refuse collection services
90513100 Household-refuse disposal services
90514000 Refuse recycling services
34928480 Waste and rubbish containers and bins
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Gorzyce, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 888 z późn. zm.), w sposób umożliwiający Gminie Gorzyce osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 888 z późn. zm.), uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2016-2022 oraz uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Gorzyce obowiązującego od stycznia 2021 roku, ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 779 z późn. zm.), a także rozporządzeniami dotyczącymi realizacji zadania.
Charakterystyka Gminy Gorzyce:
Gmina Gorzyce składa się z 12 sołectw do których należą: Gorzyce, Gorzyczki, Olza, Odra, Osiny, Uchylsko, Rogów, Czyżowice, Turza Śląska, Kolonia Fryderyk, Bluszczów, Bełsznica. Zgodnie z Planem gospodarki odpadami dla województwa śląskiego Gmina Gorzyce należy do REGIONU III.
DANE:
- powierzchnia gminy wynosi 6,447 ha,
- liczba mieszkańców gminy według ewidencji ludności: 21 133 (na dzień 28.02.2022r.)
• zameldowanych na pobyt stały: 20 689
• zameldowanych na pobyt czasowy: 444
- liczba mieszkańców gminy według deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi: 18 570 (na dzień 28.02.2022r.)
- liczba nieruchomości według deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi 5 693 (na dzień 28.02.2022r.):
Uwaga: wykaz nieruchomości zostanie przekazany po podpisaniu umowy.
- zabudowa wielolokalowa znajduje się w miejscowościach:
Gorzyce
ul. Zamkowa 8,8a,8b,8c,8d
ul. Bogumińska 22
Turza Śl.
ul. Wodzisławska 12
Olza
ul. Dworcowa 90,92,94,96,98,102
Gorzyczki
ul. Wiejska 6a,6b,7,8
ul. Kopalniana 5,57,59,61
ul. Leśna 1,3,5,7,39,40,41,42,44
DROGI NA TERENIE GMINY GORZYCE:
- drogi gminne publiczne: około 124,5 km,
- drogi wewnętrzne: około 60 km,
- drogi krajowe: około 10,1 km,
- drogi powiatowe: około 47,8 km,
- minimalna szerokość drogi: 2 metry,
- maksymalna szerokość drogi: 7 metrów.
Uwaga:
- przedstawione dane są zebrane w celu oszacowania wielkości zamówienia i mogą ulec zmianie w trakcie trwania umowy,
- liczba urodzeń w latach: 2020r.: 189 osób; 2021: 193 osób, 2022 r. do dnia 28.02.2022 r. -29 osób;
- liczba budynków którym nadano numery: 2020 r. -116 szt., 2021 r. 110 szt., do 28 lutego 2022: 26 szt.
Odbieranie odpadów komunalnych spod nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na stałe i czasowo, w tym:
a) odbieranie spod nieruchomości odpadów segregowanych (papier, szkło, metal, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, tworzywa sztuczne, bioodpady, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony oraz popioły i żużle - w okresie od października do kwietnia).,
b) odbieranie spod nieruchomości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych