II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
PV erőművek kiviteli tervezése és kivitelezése
Hivatkozási szám: EKR001075852019
II.1.2)Fő CPV-kód45262000 Különleges szakipari munkák a tetőfedésen kívül
II.1.4)Rövid meghatározás:
Keretmegállapodás keretében Fotovoltaikus (PV) erőművek létesítéséhez kapcsolódó tervezési és kivitelezési feladatok ellátása
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
PV erőművek tervezése, kivitelezése
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)35711000 Vezetési, irányítási, híradási rendszerek
45231400 Erősáramú vezeték építése
45251100 Erőmű építése
45262000 Különleges szakipari munkák a tetőfedésen kívül
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A nyertes ajánlattevő feladata Debrecen területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása.
A kiválasztott területre építendő PV Erőmű az alábbi főbb műszaki szempontok szerint kerüljön kialakításra:
- A megvalósítandó PV Erőművek beépített teljesítménye 28,8 MWp.
- A napelemek névleges összteljesítménye a csatlakozási teljesítményt (inverterek névleges összteljesítménye) legalább 10%-kal, legfeljebb 20%-kal haladhatja meg.
- A PV Erőmű hálózati csatlakozása a hálózati engedélyes által kijelölt csatlakozási ponton és meghatározott feszültségszinten történik.
- Az egyes napelemek a PV Erőmű területén belül kerülnek összekötésre, amelyek együttesen egy termelői vezetéken keresztül csatlakoznak az országos villamos-energia hálózathoz.
- A PV modul névleges egység teljesítmény min. 280 Wp.
- A beépített inverterek névleges teljesítménye legalább 40 kVA.
Ajánlattevő feladata lefedi a fotovoltaikus (PV) erőmű (beleértve annak hálózati csatlakozását) kiviteli tervezését, méretezését, szerkezeti kialakításának terveit, statikai méretezését, a komponensek gyártását, beszerzését, tesztelését, leszállítását, tárolását és őrzését, az építési terület managementjét, tereprendezését, a berendezések, egyéb műtárgyak és az irányítástechnika telepítését, a villamos szerelést, a minőségbiztosítást, üzembe helyezést, a szükséges licenszeket, az üzemeltető és karbantartó személyzet oktatását, a teljes magyar nyelvű dokumentáció (amelynek részét kell, hogy képezzék a berendezésekre vonatkozó telepítési, üzemeltetési és karbantartási útmutatók is) leszállítását, az üzembe helyezés lefolytatását. Egy telephelyen belül a fő technológiai elemek típusa nem változtatható, így értelemszerűen nem megengedett különböző gyártók által gyártott, illetve egyazon gyártó által forgalmazott eltérő típusú azonos rendeltetésű, illetve funkciójú fő technológiai berendezések telepítése, az csak műszakilag indokolt esetben, az Ajánlatkérő előzetes jóváhagyása esetén lehetséges.
A terület előkészítés, tereprendezés (szükség szerint humusz elszállítással, növényzetirtással, lőszermentesítéssel, egyéb feladatokkal), szükség esetén épület vagy építmény maradvány elbontása, elszállítása, felszíni hulladék lerakóhelyre való elszállítása (illetve egyéb, jogszabályoknak megfelelő kezelése), a terület lehatárolása, megközelíthetőségéről gondoskodás, a közút és a PV Erőmű kapuja közti út megtervezése és kivitelezése, PV Erőmű közúti csatlakozásának megtervezése és kivitelezése, csapadékvíz-elvezetés biztosítása és a kapcsolódó költségek, hatósági díjak megfizetése az Ajánlattevő feladata.
Ajánlattevőnek az országos villamosenergia-hálózatra termelő, szinkron üzemű rendszert szükséges, az adott hálózati engedélyes előírásainak betartása mellett, teljeskörűen megvalósítania
Jelen Kbt. 105. § (2) bek. c) pontja szerinti versenyújranyitásra az Ajánlatkérő által az „PV erőművek kiviteli tervezése és kivitelezése” tárgyban kötött, a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény (továbbiakban: Kbt.) szerinti uniós értékhatárt elérő közbeszerzési eljárás alapján megkötött keretmegállapodás alapján kerül sor. Ajánlatkérő az építési beruházások megvalósításáról a megkötött keretmegállapodás alapján történő versenyújranyitások útján gondoskodik a keretmegállapodás időtartama alatt.
A feladatok részletes meghatározását a keretmegállapodás, a versenyújranyitás során rendelkezésre bocsátott műszaki leírás és a versenyújranyitás során rendelkezésre bocsátott közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Rész száma: 2
A nyertes ajánlattevő feladata Oroszlány területén fotovoltaikus erőművek (továbbiakban: PV Erőmű vagy PV Erőművek) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A területek helyrajzi számai: Oroszlány 0706/8, 0706/9, 0706/10, 0706/11, 0706/12, 0706/13, 0706/14, 0706/15, 0706/16, 0706/17, 0706/18, 0706/19, 0706/20, 0706/21 és 0706/22, összesen 203 000 m2 nagyságú, természetben Oroszlány északnyugati része, a Bokodi hűtőtó mellett, attól északra, 47°30'34.4"N 18°16'35.9"E (47 509556, 18 276631) GPS koordináták.
A kiválasztott területekre építendő PV Erőművek az alábbi főbb műszaki szempontok szerint kerüljenek kialakításra:
- Az egyes megvalósítandó PV Erőművek beépített teljesítménye minimum 595 kWp, együttesen minimum 8,925 MWp.
Rész száma: 3
A nyertes ajánlattevő feladata Pécs területén fotovoltaikus erőművek (továbbiakban: PV Erőmű vagy PV Erőművek) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A területek helyrajzi számai: Pécs 23425/16, 23425/17, 23425/18, 23425/19 és 23425/20, 59 700 m2 nagyságú, természetben Pécs déli része, Tüskésréten a meglévő naperőmű melletti területen, 46°03'32.2"N 18°15'11.1"E (46 058940, 18 253082) GPS koordináták.
- Az egyes megvalósítandó PV Erőművek beépített teljesítménye minimum 595 kWp, együttesen minimum 2,975 MWp.
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Berettyóújfalu
Rész száma: 4
A nyertes ajánlattevő feladata Berettyóújfalu területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Berettyóújfalu, 3982/3. hrsz., Berettyóújfalu észak-nyugati részén GPS koordináták: 47°13'57.1"N 21°31'04.9"E (47 232517, 21 518028), 17 000 m2.
- A megvalósítandó PV Erőmű beépített teljesítménye minimum 589,68 kWp,
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Dánszentmiklós
Rész száma: 5
A nyertes ajánlattevő feladata Dánszentmiklós területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Dánszentmiklós 048/7. hrsz., Dánszentmiklós észak-keleti részén GPS koordináták: 47°13'00.9"N 19°35'01.3"E (47 216904, 19 583704), 13 300 m2.
- A megvalósítandó PV Erőmű beépített teljesítménye minimum 588 kWp,
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Dorog
Rész száma: 6
A nyertes ajánlattevő feladata Dorog területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Dorog 0294/10. hrsz., Dorog dél-keleti részén GPS koordináták47°42'20.1"N 18°45'06.7"E (47 705579, 18 751853), 15 480 m2.
- A megvalósítandó PV Erőmű beépített teljesítménye minimum 555,52 kWp,
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Kunszállás
Rész száma: 7
A nyertes ajánlattevő feladata Kunszállás területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Kunszállás 0285/49. hrsz., Kunszállás észak-keleti részén GPS koordináták 46°45'52.5"N 19°45'41.1"E (46 764594, 19 761406), 14 100 m2.
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Nyírcsaholy
Rész száma: 8
A nyertes ajánlattevő feladata Nyírcsaholy területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Nyírcsaholy 0321/10. hrsz., Nyírcsaholy északi részén GPS koordináták 47°54'27.6"N 22°20'23.3"E (47 907666, 22 339793), 16 600 m2.
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Pusztaföldvár
Rész száma: 9
A nyertes ajánlattevő feladata Pusztaföldvár területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Pusztaföldvár 1031. hrsz., Pusztaföldvár déli részén GPS koordináták 46°30'33.7"N 20°48'04.1"E(46 509347, 20 801147), 15 600 m2.
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Sükösd
Rész száma: 10
A nyertes ajánlattevő feladata Sükösd területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Sükösd 024/104. hrsz., Sükösd déli-keleti részén GPS koordináták 46°16'36.1"N 19°00'13.6"E (46 276689, 19 003774), 16 000 m2.
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Vésztő
Rész száma: 11
A nyertes ajánlattevő feladata Vésztő területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Vésztő 0218/8., 0218/9. hrsz., Vésztő nyugati részén GPS koordináták 46°55'53.7"N 21°14'24.8"E (46 931580, 21 240234), 16 700 m2.
- A megvalósítandó PV Erőmű beépített teljesítménye minimum 571,2 kWp,
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Kunmadaras I.
Rész száma: 12
A nyertes ajánlattevő feladata Kunmadaras területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
Területek helyrajzi száma: Kunmadaras 042/23, természetben Kunmadaras déli részén, a repülőtér területén, 47°23'49.1"N 20°48'02.9"E (47 396957, 20 800797) GPS koordináták.
- A megvalósítandó PV Erőmű beépített teljesítménye 28,728 MWp.
- A beépített inverterek névleges teljesítménye legalább 40 kVA,
PV erőművek tervezése, kivitelezése-Kunmadaras II.
Rész száma: 13
Területek helyrajzi száma: Kunmadaras 042/20, természetben Kunmadaras déli részén, a repülőtér területén, 47°23'19.5"N 20°47'05.9"E (47 388761, 20 784964) GPS koordináták.
Rész száma: 14
A nyertes ajánlattevő feladata Szeged területén fotovoltaikus erőmű (továbbiakban: PV Erőmű) létesítéséhez kapcsolódó teljeskörű tervezési és kivitelezési feladatok ellátása egyedi vállalkozási szerződés keretében.
A terület helyrajzi számai: Szeged 01196/28, 01196/33, 01196/35, 01196/43, 01246/12, 01246/13 és 01246/14, természetben Szeged északi részén, a Sándorfalvai út mellett, 46°19'26.9"N 20°07'51.2"E (46 324139, 20 130889) GPS koordináták.
- A megvalósítandó PV Erőmű beépített teljesítménye 23,96728 MWp.
Rész száma: 15
A terület helyrajzi számai: Szeged 01176/14, 01176/16, 01176/17, 01176/19, 01178/14, 01179/5 és 01177/1, természetben Szeged északi részén, az M43-as autóúttól északi irányban, 46°18'25.9"N 20°09'22.6"E (46 307204, 20 156265) GPS koordináták.
- A megvalósítandó PV Erőmű beépített teljesítménye 23,7762 MWp.
Ajánlattevőnek az országos villamosenergia-hálózatra termelő, szinkron üzemű rendszert szükséges, az adott hálózati engedélyes előírásainak betartása mellett, teljeskörűen megvalósítania.