II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών Δήμου Αλεξάνδρειας και των Νομικών του Προσώπων για τα έτη 2023-2024
II.1.2)Main CPV code09135100 Heating oil
II.1.4)Short description:
ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
1.ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 183.000 ΛΙΤΡΑ
2.ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ 680.000 ΛΙΤΡΑ
3.ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ 86.000 ΛΙΤΡΑ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 1.207.021,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΟΠΑΚΟΜ
1.ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 120.000 ΛΙΤΡΑ
2.ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ 10.752 ΛΙΤΡΑ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 139.812,28 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
1.ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 24.000 ΛΙΤΡΑ
2.ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ 20.000
3.ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ 5.000
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 58.411,00
ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Δ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
1.ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 400.000 ΛΙΤΡΑ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 411.600,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Δ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
1.ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 320.000 ΛΙΤΡΑ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 329.280,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΤΕΡΕΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
1.PELLET 2.640 ΤΕΜΑΧΙΑ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 15.708,00
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 82.284,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 2 244 116.28 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)09132100 Unleaded petrol
09134200 Diesel fuel
09211000 Lubricating oils and lubricating agents
II.2.4)Description of the procurement:
ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 183.000 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 188.307,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ 680.000 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 888.080,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ 86.000 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 130.634,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ Δ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
Lot No: 2
09135100 Heating oil
ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 120.000 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 123.480,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ 10.752 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 16.332,28 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
Lot No: 3
II.2.2)Additional CPV code(s)09134200 Diesel fuel
09132100 Unleaded petrol
ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 24.000 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 24.696,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ 20.000 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 26.120,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ 5.000 ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 7.595,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Δ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)09135100 Heating oil
ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 400.000 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 411.600,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Δ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
Lot No: 5
ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 320.000 ΛΙΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 329.280,00 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΠΑ
ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ Δ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
Lot No: 6
II.2.2)Additional CPV code(s)09111400 Wood fuels
PELLET 2.640,00 ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 15.708,00
II.2.2)Additional CPV code(s)09211000 Lubricating oils and lubricating agents
Λάδι κινητήρα τύπος 1 Λίτρα 3.000 Προϋπολογισμού 11.220,00 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Λάδι κινητήρα τύπος 2 Λίτρα 2.150 Προϋπολογισμού 7.674,40 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Λάδι κινητήρα τύπος 3 Λίτρα 240 Προϋπολογισμού 883,20 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Λάδι κινητήρα τύπος 4 Λίτρα 2.000 Προϋπολογισμού 11.500,00 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Λάδι κινητήρα τύπος 5 Λίτρα 80 Προϋπολογισμού 344,80 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Λάδι κινητήρα τύπος 6 Λίτρα 200 Προϋπολογισμού 794,00 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Λάδι κινητήρα τύπος 7 Λίτρα 800 Προϋπολογισμού 3.264,00 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Λάδι κινητήρα τύπος 8 Λίτρα 1.000 Προϋπολογισμού 4.080,00 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Λάδι κινητήρα τύπος 9 Λίτρα 120 Προϋπολογισμού 566,40 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Βαλβολίνες Λίτρα 200 Προϋπολογισμού 702,00 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ
Υδραυλικά υγρά 46 Λίτρα 3.200 Προϋπολογισμού 9.216,00 χωρίς το ΦΠΑ
Υδραυλικά υγρά 68 Λίτρα 3.200 Προϋπολογισμού 9.568,00 χωρίς το ΦΠΑ
AD BLUE Λίτρα 3.600 Προϋπολογισμού 5.184,00 χωρίς το ΦΠΑ
Παραφλού Λίτρα 1.080 Προϋπολογισμού 2.980,80 χωρίς το ΦΠΑ
Υγρά φρένων Λίτρα 480 Προϋπολογισμού 1.713,60 χωρίς το ΦΠΑ
Γράσο λίπανσης Λίτρα 200 Προϋπολογισμού 932,00 χωρίς το ΦΠΑ
Αντιψυκτικό Λίτρα 1.200 Προϋπολογισμού 4.068,00 χωρίς το ΦΠΑ
Αντιπαγωτικό πετρελαίου Λίτρα 280 Προϋπολογισμού 2.318,40 χωρίς το ΦΠΑ
Αντιμυκητιοκτόνο πετρελαίου Λίτρα 360 Προϋπολογισμού 3686,40 χωρίς το ΦΠΑ
Λιπαντικό αυτόματων κιβωτίων ταχυτήτων Λίτρα 400 Προϋπολογισμού 1.588,00 χωρίς το ΦΠΑ