Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ «ΚΑΥΣΙΜΩΝ» CPV 09100000-0 (ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ-ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ) ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Reference number: 156664
II.1.2)Main CPV code09100000 Fuels
II.1.4)Short description:
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ANΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ «ΚΑΥΣΙΜΩΝ» CPV 09100000-0 (ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ-ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ) ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ, ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ, ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΔΑΠΑΝΗΣ 413.265,96€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ Φ.Π.Α., ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΒΑΣΕΙ ΤΙΜΗΣ, Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΕΠΙ ΤΗΣ (%) ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΔΙΑΜΟΡΦΟΥΜΕΝΗΣ ΜΕΣΗΣ ΧΟΝΔΡΙΚΗΣ ΤΙΜΗΣ ΠΩΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΒΟΙΩΤΙΑΣ, ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ΤΙΜΩΝ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΑΥΤΩΝ.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 333 279.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ -213.000 ΛΙΤΡΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΚΙΝΗΣΗΣ -100.000ΛΙΤΡΑ