Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 209109-2017
Magyarország-Szeged: Építési munkák
2017/S 105-209109
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés a „Szegedi Ifjúsági Centrum és kiegészítő projektelemek” tárgyú beruházás megvalósításához szükséges tervezési és kivitelezési feladatok ellátására.
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45210000 Magasépítési munka
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A ütem: 8 000 férőhelyes stadion és a főépületben lévő rendezvényterületek
Stadion nettó alapterületek:
Kiszolgáló (fő) épület helyiségei:
földszint: 1 216,84 m2
I. emelet: 929,48 m2
II. emelet: 688,16 m2
III. emelet: 192,03 m2
Kiszolgáló épület összes: 3 026,51 m2.
Lelátók alatti beépített összes: 1 038,57 m2.
Stadion mindösszesen: 4 065,08 m2 nettó.
Egyéb építményrészek.
Lift: 2 db akadálymentes 630 kg/ 8 fő.
2 db teherlift 1 000 kg.
Vendégek + sajtó létszáma: 8 136 fő.
Biztonsági személyzet: 40 fő.
A stadionban tartózkodók összes létszáma: 8 176 fő.
Az MLSZ „A” ill. az UEFA „CLASS” Category 4 előírásoknak megfelelő futballstadion, a minimálisan előírt 8 000 fh-re kiegészülő nézőszámra méretezett lelátókkal tervezett.
(Hozzá kapcsolódó infrastrukturális és úthálózattal.)
A keresztirányú fém tartószerkezetek közül a keleti és nyugati lelátó 21,50 m fesztávolságú, az északi és a déli lelátó 14,50 m fesztávolságú.
B ütem: Fedett Rendezvényközpont.
Öltözők, edzőtermek, orvosi és edzői kiszolgáló helyiségek. A létesítmény részei: sportcsarnok, grundfoci pálya.
A létesítmény alapvetően egy sportcsarnokból és egy három szintes fejépületből áll. Az épület előtti grundfoci pálya tömegrendezvények helyszínéül is szolgál, az ott felállított opcionális színpad kiszolgálásának is hátteret ad az épület: tárolók, öltözők.
Bruttó beépített alapterület: 1 981,84 m2
Nettó alapterületek:
fszt: 1 884,04 m2
I. em: 539,11 m2
II. em: 408,70 m2
összesen: 2 789,31 m2
Nézők létszáma: 78 fix + 304 mobil = 384 fő.
Építménymagasság: 11,39 m.
(Kapcsolódó infrastrukturális és úthálózattal.)
A fedett rendezvénycsarnok vb. főtartó fesztávolsága 30 m.
C ütem: Meglévő Szállás épület állagmegóvása.
Alapadatok:
Bruttó beépített terület: 801,67 m2.
Nettó szintterületek:
pince: 514,13 m2,
földszint: 568,03 m2,
emelet: 529,42 m2,
tetőtér: 136,04 m2,
összesen: 2 277,04 m2,
D ütem: Meglévő Porta épület alapfelújítása.
Pályafenntartó személyzet irodával és öltözővel – ill. a biztonsági személyzet eligazítását szolgáló nagyobb helyiség. A tervezett munka nem építési engedély-köteles.
Bruttó beépített terület: 155,27 m2.
Nettó szintterület:
földszint: 127,84 m2.
E ütem: Meglévő épületek, közművek és utak bontása
Az elbontandó épületek többnyire ERDÉRT faház elemekből 1,60 m-es modulhálóban rakva, enyhe hajlású, szeglemezes rácsostartó tetőszerkezettel készültek, fedése azbeszt tartalmú hullámpala, így veszélyes hulladék keletkezésével is számolni kell. Az épületen található azbeszttartalmú hullámpala, amely láthatóan jó állapotban van, nem sérült vagy törött, normál használat esetén nem veszélyes. Az azbeszttartalmú épületszerkezetek bontási munkálatai során, fennáll annak a veszélye, hogy jelentős mennyiségű azbesztrost kerül a levegőbe.
Bontandó épületek térfogata: 11 459 lm3
G ütem: Közművek kiváltása és építése
A területen jelentős alapközmű vezetékek találhatóak úgymint, DN 400 – DN 300 vízgerinc vezetékek, DN 300 szennyvíz nyomócső, Ø60 cm gravitációs rendszerű szennyvíz főgyűjtő, Ø125 cm – es csapadékvíz főgyűjtő, 120kV – os és 20 kV – os elektromos légvezeték, valamint Inviteles és Telecom – os optikai kábel és MOL – os gázvezeték. A meglévő és évtizedek óta nem üzemelő telekhatáron belüli ismeretlen nyomvonalú vezetékek bontására nem készült bontási terv, ezeket az új építés alakalmával ha útban vannak, el kell bontani a kivitelezőnek.
H ütem: Útépítési munkák
A létesítmény közlekedési kapcsolatát a meglévő közlekedési kapcsolaton az 5. sz. országos főút (Dorozsmai út) 166+964 km szelvényében a Tűzoltó utcai – déli kiszolgáló utcai jelzőlámpás csomóponton és az 54124. sz. bekötőút 0+509 km szelvényéhez csatlakozó Kereskedő közön keresztül kell megoldani.
F ütem:
Centerpálya füves,+ Edzőpályák,
Centerpálya
Küzdőtér mérete: 105 x 68 m
Élőfűvel borított terület:110 x 70 m
Műfüves kifutó felület:
Oldalvonal mentén: 4,95 m
Alapvonal mentén: 5,00 m
Opcionális mennyiség: Felhívás II.2.11) pontjában.