We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 209487-2022
Submission deadline has been amended by:  265261-2022
Poland-Gliwice: Electricity, heating, solar and nuclear energy
2022/S 077-209487
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Sprzedaż energii elektrycznej do obiektów Politechniki Śląskiej w latach 2022 – 2023. Znak sprawy: IA1.282.18.2022.EO
Reference number: IA1.282.18.2022.EO
II.1.2)Main CPV code
09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej do obiektów Politechniki Śląskiej o łącznym szacowanym wolumenie 15 GWh. 2. Kody CPV 09300000-2 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa; 09310000-5 Elektryczność. 3. Termin wykonania zamówienia: do 12 miesięcy od 01.09.2022 r. bądź do wyczerpania ceny umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 Projektowanych Postanowień Umowy, w zależności, które zdarzenie wystąpi wcześniej, z zastrzeżeniem § 4 ust. 7 pkt 1) i 2) oraz § 10 ust. 3 pkt 2) lit. c) Projektowanych Postanowień Umowy.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
09310000 Electricity
II.2.4)Description of the procurement:
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej do obiektów Politechniki Śląskiej o łącznym szacowanym wolumenie 15 GWh.
2. Wykaz punktów poboru energii elektrycznej z podaniem prognozowanego, szacowanego, zużycia przedstawiono w SWZ. Dane dotyczące zużycia energii mają charakter orientacyjny. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego prognozowanej (szacowanej) ilości energii. Ewentualna zmiana przewidywanego szacunkowego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość energii wg cen jednostkowych określonych w umowie.
3. Zastrzega się, że Zamawiający ma prawo niewykorzystania szacowanej ilości energii elektrycznej i nie będzie ponosił z tego tytułu dodatkowych kosztów. Rozliczenie nastąpi za rzeczywiście pobraną energię, na podstawie ilości tej energii oraz stawek jednostkowych określonych w umowie. Jednocześnie Zamawiający zobowiązuje się do wykorzystania w ramach umowy minimum 13 GWh energii.
4. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej:
a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Przetargowej Politechniki Śląskiej: https://polsl.logintrade.net/rejestracja/ oraz poczty elektronicznej: IA1@polsl.pl. Korzystanie z Platformy Przetargowej przez Wykonawcę jest bezpłatne.
b) Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej ma dostęp do możliwości złożenia i wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach.
c) Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w zakładce „Instrukcje” na Platformie Przetargowej.
d) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Przetargowej wynosi 150 MB.
e) Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych na Platformę Przetargową jest to czas, w którym zostanie potwierdzone złożenie oferty, zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przez Wykonawcę.
f) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.