Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 214795-2019
Magyarország-Győr: Parkolóház építése
2019/S 090-214795
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Győr PAMOK parkolólemez
Hivatkozási szám: EKR000424172018
II.1.2)Fő CPV-kód
45213312 Parkolóház építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés PAMOK - Győr közcélú parkolási infrastruktúrájának fejlesztése keretében parkolólemez, ideiglenes parkoló és belső parkoló kivitelezésére
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Parkolólemez: engedélyköteles, engedély rendelkezésre áll
Az építés helye: 9024 Győr, Vasvári P. u, 4125/2 hrsz
A telek területe: 22 482 m2
Tervezett nettó alapterület: 11414,72 m2 (fszt: 3818,76 m2, em.: 3768,91 m2, tetősz.: 3827,05 m2)
A tervezett építménymagasság: 6,92 m
Monolit vasbeton szerkezetépítés: több mint 3000 m3 beton bedolgozásával.
Tervezett parkolószám a parkolólemezben: 359 db
Tervezett parkolószám a telken: 560 db - melyből 12 db mozgáskorlátozott parkolóhely A telek Győrben, a Vasvári Pál utca mentén található, a Szent Imre úttól egészen a Tihanyi Árpád útig elnyúlik, szinte körbe öleli a Rendelőintézet épületét és benyúlik az Erzsébet ligetbe is. A telek közepén található a tervezési terület, a Vasvári Pál utcával párhuzamos két parkolóutca területe, mely kiegészül a Vasvári Pál utcáról nyíló kórházi behajtóig eső terület minimálisan szükséges átalakításával. Az épület közepén, a kórház felőli oldalon kerülnek kialakításra a kiszolgáló és üzemi helyiségek, WC és a lépcsőházak, így ezek a Kórház és a Rendelőintézet felől a teljes forgalom keresztezése nélkül elérhetőek. Az épület alsó két szintjén parkolóhelyenkénti foglaltság-érzékelés és ledes egyedi kijelzés létesül, mely megkülönbözteti a speciális parkolóhelyeket.
Kórház, belső parkoló: nem engedélyköteles (nem közforgalom számára megnyitott, sorompóval elzárt)
Tervezett parkolószám: 132 db, ebből többletparkolóhelyek száma 41 db
A Győr, 4127/5 hrsz alatti területen a kórház területén belül, zöldterület igénybevételével történik az új parkolótér építés/bővítés. A területen belül meglévő parkolótérrel azonos paraméterekkel, a meglévő területtől északi irányban kerül elhelyezésre az új parkolási felület. Az új és a meglévő parkoló tér összekötésre kerül, két irányú gépjármű átjárás biztosításával. Az új parkoló tér külső közlekedési feltárása a Szent Imre út irányából a meglévő és külön felújításra tervezett burkolatokon keresztül történik. A telken belüli tervezési terület határán a külső közterület irányába ma is található egy kapu, ami általában zárva van. A fejlesztést követően ez a terület tolókapuval és sorompóval kerül ellenőrzött kinyitásra.
Ideiglenes parkoló: nem engedélyköteles (sorompóval elzárt).A parkoló kialakítása a 4121/14 hrsz-ú ingatlanon történik. A telek megközelítése gépjárművel a 4121/10 hrsz-ú útról történik. Az út csatlakozása a Szent Imre útra jelenleg elzárt a Szent Imre út 45-53. számú társasház által. A parkoló kialakítás idejére ez a lezárás megnyitásra kerül és a Szent Imre út felől jobbra kisívben történő behajtással megoldható lesz a 4121/10 hrsz-útra való ráhajtás, illetve ugyanitt a kihajtás is csak jobbra. A gyalogos forgalom a parkolóból a 4123/37 hrsz-ú ingatlanon keresztül történik a telken álló mosoda előtt a kórház irányába. Az ideiglenes parkolón kb. 250 férőhely alakítható ki.
A munkaterület átadása két ütemben történik:
Első ütemben az ideiglenes parkoló munkaterület-átadására kerül sor a jelen közbeszerzési eljárás alapján megkötött vállalkozási szerződés hatályba lépését követő 5 munkanapon belül. A második ütemben az ideiglenes parkoló sikeres műszaki átadás- átvételének napján (a vállalkozási szerződés 4.4. pontja szerint) a parkolólemez és a kórház belső parkolóját érintő munkaterület átadása is megtörténik
Kötbérterhes részhatáridők: - Az 1. ütemben történő munkaterület átadásától számított 20 naptári nap, mely az ideiglenes parkoló sikeres műszaki átadás-átvételének legkésőbbi napja. - Az 1. ütemben történő munkaterület átadásától számított 70 naptári nap, azzal, hogy a Belső Parkoló műszaki átadás-átvétel kezdő időpontja nem lehet későbbi, mint a munkaterület átadásától számított 60. nap