Építési beruházás - 217085-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 081-217085
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Délegyháza új 8 tant. iskola bővítése terv-kivit.
Hivatkozási szám: EKR001373172021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Délegyháza, Hunyadi János Általános Iskola bővítése 8 osztállyal
A fejlesztés a meglévő iskolaépület - közhasználatú épület - és annak telke bővítésével valósul meg, a jelenlegi épület részbeni bontásával és átalakításával.
A kivitelezés közben az oktatást fenn kell tartani ideiglenes létesítményekben.
A telken kívül infrastruktúrafejlesztés (közművek, útépítés- forgalomtechnika, tájépítés) része a vállalásnak.
Tervezési feladat:
- a rendelkezésre bocsátott jóváhagyási terv alapján engedélyezési tervdokumentáció elkészítése,
- az engedélyeztetésben való közreműködés, jogszabályokban előírt engedélyek, hozzájárulások, és/vagy nyilatkozatok beszerzése, tervek feltöltése és menedzselése az ÉTDR-rendszerben meghatalmazás alapján,
- a kiviteli tervdokumentáció elkészítése minden szakágra kiterjedően, belsőépítészettel, beépített bútorozással és beépített berendezéssel, árazott és árazatlan, tételes költségvetéssel, berendezési terv készítése (mobíliák) külön dokumentációban árazott és árazatlan, tételes költségvetéssel, az Ajánlatkérő utasításának és a közbeszerzési dokumentumok előírásainak megfelelően, a magyar műszaki előírások betartása mellett, a mindenkor érvényben, hatályban lévő jogszabályok, rendeletek, előírások tartalmi és formai követelményeinek, elvárásainak megfelelően,
- a tervezői művezetés biztosítása a használatba vételi engedély véglegessé válásáig.
Szállítandó tervek mennyisége: az engedélyezéshez szükséges példányokon felül 4 példányban papír alapon, magyar nyelven és .pdf/A; pdf; illetve .dwg formátumban 4 példányban CD/DVD lemezen. Ajánlatkérő szakaszos tervszolgáltatásra lehetőséget biztosít a szerződés tervezete szerint.
Kivitelezési feladat:
Ajánlattevő feladata a műszaki dokumentáció részét képező jóváhagyási terv alapján elkészített engedélyezési tervdokumentáció, jogerős építési engedély és a Megrendelő által jóváhagyott kiviteli tervdokumentáció alapján a hagyományos szerkezetű iskola kivitelezése teljes körű, kulcsrakész kivitelben, a kapcsolódó közművekkel, környezetrendezéssel, a jóváhagyási tervben előirányzott nettó alapterületi mennyiségekkel.
A belsőépítészeti tervekben szereplő műszaki tartalom kivitelezése Ajánlattévő feladata azzal, hogy a mobíliák beszerzése nem Ajánlattévő feladata.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45214200 Iskolaépületek kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes Ajánlattevő feladata a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
A teljesítés helye: cím: 2337 Délegyháza, Árpád utca 53.
A meglévő beépítés 3 szárnyból áll: az Árpád utcával párhuzamos, megmaradó, de kisebb belső átalakításokon áteső utcai szárnyból, a rá merőleges északnyugati szárnyból, melyet 2018-ban bővítettek emeletráépítéssel, és az ehhez kapcsolódó tornatermi és bontandó-újjáépítendő öltöző/szertári részből, valamint a délkeleti szárnyból, melyet szintén el kell bontani. A tornatermet leszámítva a meglévő épületrészek homlokzatai és tetőszerkezetei átestek energetikai korszerűsítésen.
A jelenlegi iskola épületében 11 tanterem marad meg, illetve jön létre kisebb átalakítással. A bővítés során 8 db új és 1 db bontás helyetti pótlás tanterem (62 m2/db), 6 db szaktanterem (fizika-kémia, biológia-földrajz, informatika, művészeti szaktanterem + szertárak, nyelvi labor, 69 m2/db), valamint 4db csoportterem (40m2/db) kialakítása szükséges.
A közösségi tér (1 db, 300 m2) lehetőséget teremt egyéb előadások, rendezvények megtartására, 300 fő befogadóképességig, az oldalfali leválasztás és kettéoszthatóság biztosításával, a szükséges öltözőkapacitással (2x2 egységgel).
A jelenlegi tornacsarnokot (307,51 m2) emelt akusztikai teljesítményű térelválasztóval kettéválasztóvá kell alakítani, ehhez bővíteni kell a kijáratokat, illetve a szertár- és öltözőkapacitást (2x2 egységgel) a meglévő egységek lebontásával nyert terület újra beépítésével.
Egy gyógytestnevelési/erőnléti/tánc terem létesítendő (113 m2), szertár- és öltözőkapacitással (1x1 egységgel).
A meglévő étkező megszüntetésével új, 500 adagos melegítőkonyha (130 m2) létesítendő egyszerre 180 fő befogadására alkalmas étkezővel (226 m2) és büfével (15 m2).
Nemenként, és területenként szükséges, illetve akadálymentesített wc-k kialakítása (80 m2).
Szükséges nevelői helyiségek: nevelőtestületi helyiség (85 m2), vezetői irodák (54 m2), tárgyaló (27 m2), pihenő-teakonyha (62 m2), öltöző (31 m2).
Kiszolgáló helyiségek: mosdók-öltözők (135 m2), szertárak (128 m2).
Akadálymentes közlekedő területek (1088 m2).
A létesítmény AK alacsony kockázati osztályú, mivel a legnagyobb befogadóképességű helyiség befogadóképessége kevesebb, mint 300 fő.
Telek (egyesített) mérete: 10 258 m2
Jelenlegi tanulói létszám: 297 fő
Bővítés után összes tanulói létszám: 457 fő
A tervezett tanulólétszám osztályonként a maximális, szabványos 32 fővel kalkulált.
Bővítéshez szükséges parkolószám: 28 db külterületen
Meglévő épület nettó alapterület: 1977 m2
Bontandó nettó alapterület (előirányzat): 488 m2
Funkcióváltáson átesett, átalakított meglévő nettó alapterület: 323 m2
Bővítés nettó alapterület: 4366 m2
Összes nettó alapterület: 5855 m2, (ebből tornacsarnok 307,51m2)
A tárgyi beruházás a 7/2006 (V. 24.) TNM rendelet 6. melléklet szerinti „A közel nulla energiaigényű épületek követelményszintje” szerinti kialakítással valósult meg.
A beruházás keretében napelemes rendszer telepítése, villamos hálózatra kapcsolása is megvalósul 50 kWp teljesítménnyel.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása ajánlattevő (AT) feladata.