Építési beruházás - 217109-2022
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2022/S 081-217109
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Iváncsa szennyvíz tervezés és kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR001152382021
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés az „Iváncsa ipari-innovációs fejlesztési terület víziközmű fejlesztése, szennyvízelvezetés és- tisztítás” elnevezésű projektek tervezési és kivitelezési feladatainak teljes körű ellátása a FIDIC sárga könyv feltételei szerint
A Kormány az Európai Unió vagy más nemzetközi szervezet felé vállalt kötelezettséggel összefüggő, a 2007-2013 programozási időszakban a Kormány által a nemzeti fejlesztési miniszter hatáskörébe utalt beruházások, valamint a 2014-2020 programozási időszakban a szennyvízelvezetési és -tisztítási, a hulladékgazdálkodási és az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításáról szóló 339/2014.(XII. 19.)Kr. Ajánlatkérő (NFP) feladatai közé utalja többek között a szennyvízelvezetési és -tisztítási beruházások megvalósításához szükséges közbesz-i eljárások lebonyolítását.
Jelen beruházási projekt keretében zöldmezős beruházásként új szennyvíztisztító telep épül, mely Iváncsa településen létesülő ipari területen keletkező összes ipari és kommunális szennyvizének tisztítását végzi, a szennyvíz közös csatornán kerül az új tisztító telepre.
A szennyvíztisztító telepen kialakításra kerülő tisztító sor technológiája: A gépi finomszűrés és homokfogás után a szennyvíz kiegyenlítése, majd membrán biológiai műtárgyakból (MBR) álló technológia, vegyszeres foszforeltávolítással. A tisztítás során képződő fölösiszap sűrítést követően víztelenítésre kerül.
A tisztított szennyvíz befogadója a Csiba-völgyi árok, a bevezetés új gravitációs vezetéken történik.
A projekt eredményeként egy 4 000 m3/d (9 650 LE) tisztítási kapacitású eleveniszapos szennyvíztisztító telep épül. A szennyvíztisztító telep főbb elemei:
Szennyvíztisztítás:
1 klt. előmechanika rendszer (szűrés-homokfogás-rácsszemét préselés)
1 klt. kiegyenlítő műtárgyak (iker) és szennyvíz feladó rendszer
1 klt. membrános biológiai szennyvíztisztító műtárgy (3 párhuzamos sor)
1 klt. iszapsűrítők (2 db sűrítő)
1 klt. iszapvíztelenítő rendszer
1 ktl. udvartéri vezetékek és kisműtárgyak (osztók, mérőaknák, csurgalékvíz átemelő)
1 klt. kapcsolódó elektromos- és gépészeti egységek
1 klt. közlekedő, burkolt felületek, kerítés és egyéb kiszolgáló létesítményrészek (kezelő épület, technológiai gépházak stb.)
Egyéb:
1 klt. gravitációs tisztított szennyvíz elvezetés és parti bevezetés a befogadóba
1 klt. bekötő út
1 klt. közmű ellátás (víz, gáz, áram)
1 klt. talajvízmegfigyelő rendszer létesítése
Az új szennyvíztisztító telep és az ipari park között 1313 fm D400 KPE SDR17 PN10 nyomóvezeték építése szükséges, egy átemelő létesítésével.
Nyertes AT feladatát képezi a közbesz.dok-ok részét képező műszaki tartalomhoz a vízjogi eng. és kivit. tervek elkészítése a191/2009(IX.15.)Kr.megfelelő tartalommal.A nyertes AT teljes körű felelősséggel tartozik az általa készített dok-ban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabványokban,jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
AK felhívja a figyelmet arra, hogy a szer.telj. során a FIDIC Sárga Könyv rendelkezései alkalmazandók.
AK tájékoztatja AT-t, hogy a 321/2015. (X.30.) Kr. 46. § (3) bek foglaltak alapján a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, ill konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegy-re, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozás esetén a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása AT feladata.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
39350000 Szennyvíztisztító telepi berendezések
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45232410 Csatornahálózat építése
45232411 Szennyvízcsővezeték építése
45232420 Szennyvíztisztító építése
45232423 Szennyvízszivattyú-állomás építése
45233223 Úttest újraburkolása
45233228 Útburkolat építése
45252100 Szennyvíztisztító mű építési munkái
45252127 Szennyvízkezelő mű építési munkái
45252130 Szennyvíztelepi berendezések
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése: