We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 22013-2022
Romania-București: Kerosene jet type fuels
2022/S 010-022013
Contract notice – utilities
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
COMBUSTIBIL TIP P
Reference number: 7/4/1671/28.10.2021
II.1.2)Main CPV code
09131100 Kerosene jet type fuels
II.1.4)Short description:
Achiziția de combustibil tip P este necesara pentru alimentarea felinarelor de la macazele necentralizate si a lămpilor ce asigura iluminarea semnalelor mecanice, acolo unde nu se poate asigura iluminarea electrica. De asemenea, acest combustibil se utilizează pentru curățarea/degresarea diferitelor elemente ale instalațiilor SCB, precum si pentru degresarea/curățarea pieselor componente ale mașinilor de mica mecanizare, autovehiculelor si utilajelor din dotare.
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pana in a 22-a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractantă va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare in legătura cu documentația de atribuire in a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limita stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă in SEAP, semnată cu semnătura electronică extinsa.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 207 290.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Achizitia de combustibil tip P este necesara pentru alimentarea felinarelor de la macazele necentralizate si a lampilor ce asigura iluminarea semnalelor mecanice, acolo unde nu se poate asigura iluminarea electrica. De asemenea, acest combustibil se utilizeaza pentru curatarea/degresarea diferitelor elemente ale instalatiilor SCB, precum si pentru degresarea/curatarea pieselor componente ale masinilor de mica mecanizare, autovehiculelor si utilajelor din dotare.
Cantitatea (unitatea de măsură): 21,82 tone.
Dupa cum urmeaza:
Sucursala RCF :
1. Bucuresti 3 T
2. Craiova 4 T
3. Cluj 4 T
4. Brasov 4 T
5. Iasi 5 T
6. Galati 0.64 T
7. Constanta 1.18 T