Árubeszerzések - 229446-2017
Magyarország-Kaposvár: Alacsony padlójú buszok
2017/S 114-229446
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Adásvételi szerződés IKOP-3.2.0-15-2016-0002 azonosító számú projekt keretében, alacsonypadlós, kizárólag elektromos hajtással rendelkező, midi autóbuszok beszerzése, üzembe helyezése, valamint az aut.
II.1.2)Fő CPV-kód
34121400 Alacsony padlójú buszok
II.1.4)Rövid meghatározás:
Adásvételi szerződés IKOP-3.2.0-15-2016-0002 azonosító számú projekt keretében, alacsonypadlós, kizárólag elektromos hajtással rendelkező, midi autóbuszok beszerzése, üzembe helyezése, valamint az autóbuszokhoz szükséges töltőoszlopok szállítása és üzembe helyezése tekintetében. 2 db elektromos midi autóbusz és autóbuszonként 1 db éjszakai töltőoszlop beszerzése, üzembe helyezése, valamint 1 db gyors töltőoszlop beszerzése és üzembe helyezése. Ajánlattevő feladata a leszállításra került autóbuszokba a dinamikus utas-tájékoztató rendszer és jegyérvényesítő rendszer beszerzése, beépítése és a meglévő rendszerekhez való integrálása.
Az új, városi körülmények között üzemeltetendő, egyszintes, alacsonypadlós midi, városi (M3/I.osztályú) menetrend szerinti személyszállításra alkalmas, elektromos üzemű, 2 tengelyes autóbuszok ajánlatkérő telephelyére szállítása dokumentációkkal együtt. A járművek forgalomba helyezése az Ajánlatkérő nevére, az előírt engedélyek beszerzése, a kezelőszemélyzet.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
34121000 Buszok és távolsági buszok
34121100 Tömegközlekedési buszok
31158000 Töltőberendezések
79632000 Személyzeti képzési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az új, városi körülmények között üzemeltetendő, egyszintes, alacsonypadlós midi, városi (M3/I.osztályú) menetrend szerinti személyszállításra alkalmas, elektromos üzemű, 2 tengelyes autóbuszok ajánlatkérő telephelyére szállítása dokumentációkkal együtt. A járművek forgalomba helyezése az Ajánlatkérő nevére, az előírt engedélyek beszerzése, a kezelőszemélyzet betanítása és a szerződés szerinti szolgáltatások nyújtása, a jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint.
A járművek feleljenek meg a forgalomba helyezésük pillanatában érvényes, rájuk vonatkozó összes magyar jogszabálynak, UN ECE (ECE-UNO) szabványoknak, a vonatkozó EEC előírásoknak, kiemelten az alább felsoroltaknak, valamint egyéb, a műszaki leírásban megemlített különleges előírásoknak.
Az autóbusz kivitele feleljen meg a szállítás időpontjában Magyarországon érvényes gépjármű előírásoknak (különös tekintettel a mindenkor hatályos 6/1990 KöHÉM rendeletnek és a 661/2009/EK 107 irányelvnek). Rendelkezzen olyan Európai Unióban kiadott érvényes típusengedéllyel illetve típusbizonyítvánnyal, melyet a Nemzeti Közlekedési Hatóság, vagy annak jogelődje, illetve jogutódja elfogadott. A típusbizonyítvány másolatát legkésőbb a járművek átadását megelőzően 30 nappal Ajánlatkérőnek át kell adni.
A jármű korszerű, egyszintes, alacsonypadlós, minden utasajtónál lépcső nélküli kialakítású, kéttengelyes midi, tipikusan városi körülmények között (úthálózat, utasterhelés, forgalmi átlagsebesség, domborzati viszonyok, az ajtók a menetirány szerinti jobb oldalon helyezkednek el stb.) használható, kerekesszékkel közlekedő utasok fel- és leszállására is alkalmas, városi közforgalmú személyszállító autóbusz konstrukciójú legyen. Továbbá az autóbuszok utastéri és vezetőtéri légkondicionáló berendezéssel szereltek legyenek.
Alapfeltétel, hogy a járműveket korábban sehol nem helyezték forgalomba és az alvázszámból azonosítható legyen annak gyártási évet.
Alapvető geometriai jellemzők:
— Hosszúság: 7 700 mm – 8 700 mm,
— Szélesség: legfeljebb 2 550 mm,
— Magasság: legfeljebb 3 600 mm,
— Maximális tengelyterhelés: „A” tengely: 4500 kg, „B” tengely: 8 100 kg,
— Maximális megengedett össztömeg: 13 100 kg,
— Fix utasülések száma: legalább 12 db,
— Utaskapacitás (4 fő/m2): legalább 27 fő,
— Utaskapacitásra vetített menetkész tömeg (tonna/fő): legfeljebb 0,485 (a mozgáskorlátozott helyen kerekesszékes utassal),
— Minimális hatótávolság: 120 km,
— Alacsony belépő-magasságú, alacsonypadlós,
— Járóközi belmagasság: az ENSZ-EGB 107. előírásnak megfelelően,
— Ajtónyílás szélesség: a jogszabályi előírásoknak megfelelően, a második ajtó nyitott állapotban minimum 1100 mm szélességű szabad nyílással rendelkezzen,
— Legalább 1 darab mozgáskorlátozottak számára kialakított hellyel rendelkezzen.
Felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó:
Neve: dr. Pongor Dániel.
Lajstomszáma: 00314.