Építési beruházás - 236232-2017
Magyarország-Budapest: Felsővezeték építése
2017/S 118-236232
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés keretében a Mezőzombor-Sátoraljaújhely vasúti vonalszakasz villamosítása, biztosítóberendezési korszerűsítése, a vasúti pálya korszerűsítése, a kapcsolódó munkák megvalósítása.
Hivatkozási szám: PST: V080.04
II.1.2)Fő CPV-kód
45234160 Felsővezeték építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
A projekt IKOP azonosítója: IKOP-3.2.0-15-2016-00009.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
45230000 Csővezeték, hírközlési és villamos vezeték építése autópályák, közutak, repülőterek és vasutak számára; terepegyengetés
45234100 Vasútépítés
45213321 Vasútállomás építése
45234115 Vasúti jelzések szerelése
45234116 Pályaépítés
45231400 Erősáramú vezeték építése
45317000 Egyéb villamos szerelési munka
45314000 Távközlési berendezések szerelése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Mezőzombor – Sátoraljaújhely vasúti vonalszakasz villamosítása, biztosítóberendezési korszerűsítése, a vasúti pálya korszerűsítése, a kapcsolódó munkák megvalósítása az alábbiak figyelembevételével, a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint.
A Mezőzombor – Sátoraljaújhely vasútvonal villamosítása tárgyú projekttel kapcsolatban a MÁV Zrt. és a NIF Zrt. között egyeztetés zajlott, ahol megegyezés született a rendelkezésre álló, korábban elkészített engedélyezési tervek felülvizsgálatával kapcsolatban. Az engedélyezési terveket a 2007-2009 időszakban 41099 és 42167 tervszámokon a MÁVTI Kft. készítette.
A MÁV Zrt. a vasútvonal egyes szakaszait saját forrásból felújította, illetve megkezdte az felújítás előkészítését, így átépült a Mezőzombor – Bodrogkeresztúr, és a Bodrogkeresztúr – Olaszliszka-Tolcsva állomásköz. Az Olaszliszka-Tolcsva – Sárospatak állomásköz átépítése folyamatban van, a befejezés 2017 első negyedévében várható – a jelen közbeszerzési eljárásra nézve az utóbbit is befejezettnek kell tekinteni. Az Ajánlatkérő átadja az átépült állomásközök megvalósulási terveit a Vállalkozó részére. A kiviteli tervek elkészítése a Vállalkozó feladata.
Főbb mennyiségek:
— Hézagnélküli vágány átépítése 54 rendszerű használt, felújított felépítményi anyag (sín, vasbeton alj) a Mezőzombor (kiz.) – Sátoraljaújhely (kiz.) vasútvonal szakaszon a nyíltvonali vágány és állomási átmenő fővágányok átépítése keretében: 7 758 vágányfolyóméter,
— A vágány átépítésen belül minimum 7 525 vágányfolyóméter hosszban a felépítmény és alépítmény átépítése vasúti kisgépes technológiával,
— Az alábbi kitérők beépítése, beleértve a kitérők beépítésével járó al-és felépítményi munkákat:
— Bodrogkeresztúr állomás korszerűsítése során 5 csoport új B54-XI rendszerű kitérő beépítésére, 3 csoport új B54-XIII kitérő beépítésére kerül sor,
— Olaszliszka-Tolcsva állomás korszerűsítése során 5 csoport új B54-XI rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— Sárospatak állomás korszerűsítése során 6 csoport új B54-XI rendszerű kitérő beépítésére kerül sor,
— 1 db nagy- és középfeszültségű transzformátor alállomás (Szerencs) átépítése,
— Távközlő rendszer átalakítása 5 állomáson és 3 megállóhelyen,
— 3 db esélyegyenlőséget biztosító sínkoronaszint +55 cm magas peron építése,
— Számítógép által vezérelt villamos váltófűtés kiépítése: 14 csoport kitérőben,
— Biztosítóberendezési vonalkábel B7H: 20 km, B6H: 2 km, és 4x25 erősáramú kábel 26998 m építése és szerelése,
— 25 kV 50 Hz rendszerű váltakozó áramú nyíltvonali és állomási felsővezeték hálózat kiépítése: 69,35 km,
— A jelenlegi biztosítóberendezés átalakítása:
Bodrogkeresztúr állomáson 12 csoport kitérő,
Olaszliszka-Tolcsva állomáson 6 csoport kitérő,
Sárospatak állomáson 10 csoport kitérő.
A vonalon a biztosítóberendezés korszerűsítése keretében jelfogós (Dominó 55) biztosítóberendezés kerül kiépítésre. Az állomások távkezelése a központi forgalomirányító központból történik.
A feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
A részajánlattétel nem megengedett. Az egymásra épülő tervezési és kivitelezési munkafolyamatok szoros kapcsolódása megkívánja, hogy egységes egészként, időben és térben sem elválaszthatóan valósuljanak meg az egyes részfeladatok. A vasúti pálya nyomvonalas létesítmény, ahol a vasúti pályára épül meg a felsővezeték a biztosítóberendezés, a távközlés, a térvilágítás és a váltófűtés is. Nem lehetséges a szakaszokra osztás, műszaki és gazdasági szempontból csak a teljes vonal egy ütemben történő villamosítása lehetséges, különösen az üzem alatti átépítési feladatok, valamint a felelősségi körök és garanciavállalások egymástól történő elhatárolhatóságának, így adott esetben a felelősség megállapíthatóságának problematikája miatt.