II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tervezői és tervezői művezetési feladatok ellátása
Hivatkozási szám: EKR000315722021
II.1.2)Fő CPV-kód71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Tervezői és tervezői művezetési feladatok ellátása Ajánlatkérő fenntartásában lévő épületek rekonstrukciójához, fejlesztéséhez, felújításához az alábbiak szerint:
1. rész: A Líceum épületének részleges rekonstrukciója,
2. rész: Szőlészeti és borászati oktató- kutató és szaktanácsadási központ épület együttesének rekonstrukciója, Eger, Kőlyuktető külterület,
3. rész: Teremtésvédelemi beruházások, zöldenergia felhasználás kialakítása, zöld egyetem létrehozása,
4. rész: Eger, Széchenyi utca 47. sz. alatti épületegyüttes egyetemi telephellyé fejlesztése, rekonstrukciója,
5. rész: Eger, Almagyar dombi kampusz oktatási és kollégiumi infrastruktúrájának fejlesztése, Eger, Leányka utca,
6. rész: Az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájának (Eger, Barkóczy utca 5.) felújítása,
7. rész: Az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájának ( Eger, Bartók tér 4.) felújítása.
8. rész: Egészségház utcai "B" épületének felújítása
9. rész: Eszterházy torna-, sport- és versenycsarnok építése
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
A Líceum épületének részleges rekonstrukciója
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Líceum épületének részleges rekonstrukciója (Eger, Eszterházy tér 1.)
A 2012-ben történt részleges rekonstrukcióval érintett épület, tereinek és területeinek vizsgálata, a vizsgálati eredmények és a megrendelővel történt egyeztetések alapján a pályázati kiírás előírásai szerint a felújítás oktatási, igazgatási és műemlékvédelmi szempontoknak megfelelő teljeskörű tervezése a szükséges hatástanulmányok és környezeti vizsgálatok elkészítése. A felújításra kerülő épület műemléki védettségű. (Törzsszáma 2025 -helyrajzi száma: 4949).
Épület kb. 13 000 m2. (nettó alapterület)
I. szakasz energetikai fejlesztések:
Padlásfödém és csatlakozó szerkezetek vizsgálata és külső oldali hőszigetelése járófelületek kialakításával, külső nyílászárók vizsgálata cseréje, felújítása, árnyékolás megoldása.
A meglévő fűtési rendszer felülvizsgálata korszerűsítése, új kondenzációs kazán, hőleadók cseréje, termosztatikus szelepek beépítése szükség szerint a csatlakozó vezetékek és elosztó hálózat korszerűsítése, cseréje, részleges hűtési rendszerkialakítása.
Alagsorszellőző rendszer vizsgálata korszerűsítése hővisszanyerős energiatakarékos szellőző rendszer kialakítása.
50kWp kapacitású napelem elhelyezésének vizsgálata, tervezése a műemlékvédelmi szempontok figyelembe vételével.
Levegő-víz hőszivattyús fűtési-hűtési rendszer kiépítése az épület egyes területein a padlástérben kialakítandó gépészeti helyiséggel, falba rejtett vezetékekkel műemléki terekben.
II. szakasz:
Díszterem freskóinak restaurálása, világítási, audiovizuális és fűtési rendszer felújítása. Strukturális átalakítások, színházterem, oktatási és kiszolgáló terek racionalizálása és rekonstrukciók, oktatási, irodai, közösségi terek, mosdók, folyosók, teljes világítás, elektromos és informatikai hálózat, teljes épületgépészeti vezetékhálózat és szaniterek és szerelvények komplex vizsgálata. Biztonsági és beléptető rendszer kiépítése, kamerarendszer felújítása.
Mindkét szakaszra az alábbi ütemezés vonatkozik.
I. Ütem: Vázlat terv: M=1:200-as részletezettségű alaptervek, fő szakági műleírások
- 1 db vázlatterv papíron (4 pld) és adathordozón (2 pld)
- a Tervező kötelezettsége a tervezési munka helyszínének és környékének megtekintése és szükség esetén a vázlattervhez szükséges hiányzó felmérések, vizsgálatok elvégzése, tervező feladata beszerezni saját felelősségére/költségére azon információkat, amelyek a szerződéses kötelezettségének teljesítéséhez szükséges
- a tervező a vázlattervet köteles határidőre kidokumentálni és a Megrendelő részére elfogadásra bemutatni.
II. Ütem: Építési /örökségvédelmi engedélyezési tervdokumentáció, jogszabály szerint mellékletekkel
- engedélyezési tervdokumentáció elkészítése a Megrendelő által elfogadott vázlatterv alapján;
- 1 db engedélyes tervdokumentáció papíron (4 pld) és adathordozón (2pld)
- felmérési tervek, örökségvédelemhez szükséges kutatási anyagok
- költségbecslés készítése
- a Megrendelő meghatalmazottjaként a Tervező feladatát jelenti az engedélyezési tervdokumentáció hatósági engedélyeztetése a Megrendelő folyamatos tájékoztatása mellett, melyhez a szükséges meghatalmazást a Megrendelő megadja
III. Ütem: Műszaki kiviteli tervdokumentáció
- 1 db részleges (kivitelezés I. ütem) kiviteli tervdokumentáció (árazott és árazatlanköltségvetéssel) papíron (4 pld) és adathordozón (2 pld)megfelelő -árazatlan és árazott költségvetést tartalmazó - kivitelezési tervdokumentáció elkészítése, (figyelem: a felújítás során az épület nem lesz kiürítve),továbbá a kivitelezés időbeli ütemezésére vonatkozó becslés átadása.
IV. Ütem Tervezői művezetés
- a Megrendelő kérésére folyamatos közreműködés a kivitelezés I. ütemére irányuló közbeszerzési eljárás (1db eljárás) előkészítésében, különösen a Dokumentáció szakmai résznek összeállításában,
- részvétel a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során a műszaki-szakmai jellegű feladatokban (tervezetten 1 db közbeszerzési eljárás, eredménytelenség esetén a megismételt eljárás is), a műszaki-szakmai jellegű kiegészítő tájékoztatás kérések megválaszolásában, a tárgyalásokon tanácsadóként való részvétel,
- az építési kivitelezése alatt tervezői művezetés (összesen legfeljebb 600 mérnöknap igénybevétele).A tervezői művezetés teljesítése a Tervező feladata és felelőssége. A tervezői művezetés biztosítása magában foglalja a használatba vételi eljárás lezárásig felmerülő helyszíni közreműködés alkalmait, valamint a használatba vételt akadályozó, a nem tervezői felelősségbe eső, hiányosságokból adódó tervezési munkák elvégzését is. Tervező, a Megrendelő és a műszaki ellenőr által igényelt szakmai segítséget köteles megadni. Ennek keretében közreműködik az építészeti-műszaki terveknek megfelelő maradéktalan megvalósítás érdekében, valamint elősegíti a kivitelezés során a tervekkel kapcsolatban felmerült szakkérdések megoldását. A kooperációkon való részvétel is tervezői művezetésnek minősül.
- Részletesen a műszaki leírásban.
- Tervezői művezetés legfeljebb 600 mérnöknap.
Szőlészeti és borászati oktató központ
Rész száma: 2
A szőlészeti és borászati oktatás, kutatás-fejlesztési kiválósági központ, valamint szaktanácsadási központ épületkomplexumának, szőlőterületeinek, pincészetének teljeskörű rekonstrukciója. Épület kb. 6 000 m2 (nettó alapterület), külső terület kb. 30 000 m2.
A központi épület, laboratóriumi épületek, szőlőfeldolgozó és tanüzem, a tufába vájt pincerendszer építőmesteri, gépészeti és elektromos felújítása ezek bővítései, napelemes relektromos áram termelő rendszer telepítése, kamera-; beléptető rendszer kiépítése új turisztikai bemutató, vendégház, parkoló, gépszín és külső út-terep, közmű rendezés.
Az épületkomplexum és helyszín komplex vizsgálata. A vizsgálati eredmények és a megrendelővel történt egyeztetések alapján a pályázati kiírás előírásai szerint a felújítás, fejlesztési szempontoknak megfelelő teljeskörű tervezése a szükséges hatástanulmányok és környezeti vizsgálatok elkészítése.
II. Ütem: Építési engedélyezési tervdokumentáció, jogszabály szerint mellékletekkel
- felmérési tervek
- 1 db részleges (kivitelezés I. ütem) kiviteli tervdokumentáció (árazott és árazatlan költségvetéssel) papíron (4 pld) és adathordozón (2 pld)megfelelő -árazatlan és árazott költségvetést tartalmazó - kivitelezési tervdokumentáció elkészítése (figyelem: a felújítás során az épület nem lesz kiürítve),továbbá a kivitelezés időbeli ütemezésére vonatkozó becslés átadása.
IV. Tervezői művezetés
- az építési kivitelezése alatt tervezői művezetés (összesen legfeljebb 800 mérnöknap igénybevétele).A tervezői művezetés teljesítése a Tervező feladata és felelőssége. A tervezői művezetés biztosítása magában foglalja a használatba vételi eljárás lezárásig felmerülő helyszíni közreműködés alkalmait, valamint a használatba vételt akadályozó, a nem tervezői felelősségbe eső, hiányosságokból adódó tervezési munkák elvégzését is. Tervező, a Megrendelő és a műszaki ellenőr által igényelt szakmai segítséget köteles megadni. Ennek keretében közreműködik az építészeti-műszaki terveknek megfelelő maradéktalan megvalósítás érdekében, valamint elősegíti a kivitelezés során a tervekkel kapcsolatban felmerült szakkérdések megoldását. A kooperációkon való részvétel is tervezői művezetésnek minősül.
Részletesen a műszaki leírásban.
Tervezői művezetés legfeljebb 800 mérnöknap.
Teremtésvédelemi beruházások
Rész száma: 3
Fenntartható, Zöld Egyetem kialakítása megújuló energiaforrásokra való áttérés, energiafelhasználás racionalizálás, napenergia hasznosítási felületek kialakítása, hőszivattyús fűtési rendszerek beépítése, energiahatékonyság növelése. Az egyetem telephelyeinek, épületeinek és nyitott tereinek energetikai vizsgálata, korszerűsítése. Az egyetem létesítményei közötti energiaellátási rendszerek összehangolásának optimalizálása, „smart” technikák, energiatároló rendszerek és megújuló energia termelő rendszerek alkalmazásával. Az épületek és helyszínek komplex vizsgálata. A vizsgálati eredmények és a megrendelővel történt egyeztetések alapján a pályázati kiírás előírásai szerint a felújítás, fejlesztési szempontoknak megfelelő teljeskörű tervezése a szükséges hatástanulmányok és környezeti vizsgálatok elkészítése.
I. ütem: Tanulmány terv készítése
II. Ütem: Vázlat terv: M=1:200-as részletezettségű alaptervek, fő szakági műleírások
III. Ütem: Építési engedélyezési tervdokumentáció, jogszabály szerint mellékletekkel
IV. Ütem: Műszaki kiviteli tervdokumentáció
- 1 db részleges (kivitelezés I. ütem) kiviteli tervdokumentáció (árazott és árazatlanköltségvetéssel) papíron (4 pld) és adathordozón (2 pld) megfelelő -árazatlan és árazott költségvetést tartalmazó - kivitelezési tervdokumentáció elkészítése (figyelem: a felújítás során az épület nem lesz kiürítve),továbbá a kivitelezés időbeli ütemezésére vonatkozó becslés átadása.
V. Tervezői művezetés
- az építési kivitelezése alatt tervezői művezetés (összesen legfeljebb 200 mérnöknap igénybevétele).A tervezői művezetés teljesítése a Tervező feladata és felelőssége. A tervezői művezetés biztosítása magában foglalja a használatba vételi eljárás lezárásig felmerülő helyszíni közreműködés alkalmait, valamint a használatba vételt akadályozó, a nem tervezői felelősségbe eső, hiányosságokból adódó tervezési munkák elvégzését is. Tervező, a Megrendelő és a műszaki ellenőr által igényelt szakmai segítséget köteles megadni. Ennek keretében közreműködik az építészeti-műszaki terveknek megfelelő maradéktalan megvalósítás érdekében, valamint elősegíti a kivitelezés során a tervekkel kapcsolatban felmerült szakkérdések megoldását. A kooperációkon való részvétel is tervezői művezetésnek minősül.
Tervezői művezetés legfeljebb 200 mérnöknap.
Széchenyi u. 47. egyetemi telephellyé fejlesztése
Rész száma: 4
Eger, Széchenyi utca 47. sz. és az Eger, Vitkovics M. utca 24. sz. alatti épületegyüttes egyetemi telephellyé fejlesztése, rekonstrukciója.
Eger, Széchenyi utca 47. sz.: Ingatlan területe: 5174 m2; épület nettó alapterület: 1902 m2.
Eger,, Vitkovics M. utca 24. sz.: Ingatlan területe: 1003 m2; épület nettó alapterület: 92 m2.
Az épület és helyszín komplex vizsgálata. A vizsgálati eredmények és a megrendelővel történt egyeztetések alapján a pályázati kiírás előírásai szerint a felújítás, fejlesztési szempontoknak megfelelő teljeskörű tervezése a szükséges hatástanulmányok és környezeti vizsgálatok elkészítése.
Teljes épület, infrastruktúra és ingatlan terület felújítása napelemes relektromos áram termelő rendszer telepítése, kamera-; beléptető rendszer kiépítése.
- felmérési tervek, kutatási anyagok
- 1 db részleges (kivitelezés I. ütem) kiviteli tervdokumentáció (árazott és árazatlanköltségvetéssel) papíron (4 pld) és adathordozón (2 pld)megfelelő -árazatlan és árazott költségvetést tartalmazó - kivitelezési tervdokumentáció elkészítése, továbbá a kivitelezés időbeli ütemezésére vonatkozó becslés átadása.
Almagyar dombi kampusz fejlesztése
Rész száma: 5
Új kb. 12000 m2-es nettó alapterületű oktatási épület valamint kollégium kialakítása fedett parkolókkal. Környezetrendezés parkoló kialakítás.
Az épületek és helyszín komplex vizsgálata. A vizsgálati eredmények és a megrendelővel történt egyeztetések alapján a pályázati kiírás előírásai szerint a beruházás, fejlesztési szempontoknak megfelelő teljeskörű tervezése a szükséges hatástanulmányok és környezeti vizsgálatok elkészítése.
I. Ütem: Vázlat terv: M=1:200-as részletezettségű alaptervek, fő szakági műleírások, telepítés vizsgálata
- az építési kivitelezése alatt tervezői művezetés (összesen legfeljebb 1400 mérnöknap igénybevétele).A tervezői művezetés teljesítése a Tervező feladata és felelőssége. A tervezői művezetés biztosítása magában foglalja a használatba vételi eljárás lezárásig felmerülő helyszíni közreműködés alkalmait, valamint a használatba vételt akadályozó, a nem tervezői felelősségbe eső, hiányosságokból adódó tervezési munkák elvégzését is. Tervező, a Megrendelő és a műszaki ellenőr által igényelt szakmai segítséget köteles megadni. Ennek keretében közreműködik az építészeti-műszaki terveknek megfelelő maradéktalan megvalósítás érdekében, valamint elősegíti a kivitelezés során a tervekkel kapcsolatban felmerült szakkérdések megoldását. A kooperációkon való részvétel is tervezői művezetésnek minősül.
Tervezői művezetés legfeljebb 1400 mérnöknap.
Barkóczy u. 5. alatti gyakorlóiskola felújítása.
Rész száma: 6
Oktatási épületek rekonstrukciója, tornaterem felújítása, új udvari étkező és oktatási épület kialakítása. Épület kb. 5 200 m2 (nettó alapterület).
Az épületek és helyszín komplex vizsgálata. A vizsgálati eredmények és a megrendelővel történt egyeztetések alapján a pályázati kiírás előírásai szerint a felújítás, fejlesztési szempontoknak megfelelő teljeskörű tervezése a szükséges hatástanulmányok és környezeti vizsgálatok elkészítése.
Külső-belső felújítás, homlokzat, burkolatok, festések, szaniterek, szerelvények, nyílászárók. Statikai ellenőrzés és meglévő problémák javítása. Környezetrendezés, parkosítás. Kamera és beléptető rendszer kiépítése, elektromos és gépészeti felújítás.
- az építési kivitelezése alatt tervezői művezetés (összesen legfeljebb 300 mérnöknap igénybevétele).A tervezői művezetés teljesítése a Tervező feladata és felelőssége. A tervezői művezetés biztosítása magában foglalja a használatba vételi eljárás lezárásig felmerülő helyszíni közreműködés alkalmait, valamint a használatba vételt akadályozó, a nem tervezői felelősségbe eső, hiányosságokból adódó tervezési munkák elvégzését is. Tervező, a Megrendelő és a műszaki ellenőr által igényelt szakmai segítséget köteles megadni. Ennek keretében közreműködik az építészeti-műszaki terveknek megfelelő maradéktalan megvalósítás érdekében, valamint elősegíti a kivitelezés során a tervekkel kapcsolatban felmerült szakkérdések megoldását. A kooperációkon való részvétel is tervezői művezetésnek minősül.
Tervezői művezetés legfeljebb 300 mérnöknap.
Bartók tér 4. gyakorlóiskola felújítása.
Rész száma: 7
Oktatási épületek rekonstrukciója. Épület kb. 4 700 m2 (nettó alapterület)
Külső-belső felújítás, homlokzat, burkolatok, festések, szaniterek, szerelvények, udvari oldali nyílászárók Környezetrendezés, parkosítás. Kamera és beléptető rendszer kiépítése, elektromos és gépészeti felújítás.
Egészségház utcai "B" épületének felújítása
Rész száma: 8
Az Egyetem egri, Egészségház utcai "B" épületének teljeskörű felújítása, oktatási, közösségi és szolgáltatási tereinek, környezetének fejlesztése. Energetikai szempontrendszerű felülvizsgálata, , hallgatói és turisztikai célú szolgáltató terek kialakítása. Nettó alapterület: 8205 m2.
Az épület és helyszín komplex vizsgálata. A vizsgálati eredmények és a megrendelővel történt egyeztetések alapján a pályázati kiírás előírásai szerint a felújítás, fejlesztési szempontoknak megfelelő teljeskörű tervezése a szükséges hatástanulmányok és környezeti vizsgálatok elkészítése. Épület elektromos, gépészeti és építőmesteri felújítása.
Tervezői művezetés legfeljebb 600 mérnöknap.
Eszterházy torna-, sport- és versenycsarnok építés
Rész száma: 9
Új Eszterházy torna-, sport- és versenycsarnok építése. A hallgatói igényeket, az egyetemi versenysport támogatását, a gyakorlóiskola testnevelés oktatásának támogatását, a sport- és szabadidős szolgáltatások bővítését támogató sport infrastruktúra-fejlesztés. Kb. 3000m2 (nettó alapterület).