Services - 237070-2022
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 087-237070
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Zalaegerszeg-Rédics vasútvonal tervezés
Hivatkozási szám: EKR001115402021
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Zalaegerszeg - Rédics vasútvonal felújításával kapcsolatos engedélyezési tervek elkészítése, az építési engedélyek megszerzése, valamint a kivitelezési közbeszerzési eljárás lefolytatására alkalmas tendertervének összeállítása
Magyarország dél - nyugati részén található a MÁV 23.-as számú Zalaegerszeg - Rédics vasútvonala. A vasútvonal mintegy 48,7 km hosszú egybefüggő egyvágányú országos közforgalmú nem villamosított, jelenleg B.2. kategóriájú dízelvontatású vasúti mellékvonal, mely jelentős lassújellel terhelt. A vonal mintegy 45 km nyíltvonali vasúti pályát és 6 db állomást és 8 db megállóhelyet tartalmaz.
A tervezési feladat a Zalaegerszeg - Rédics vasútvonal felújításával kapcsolatos engedélyezési tervek elkészítése, az építési engedélyek megszerzése, valamint a kivitelezési közbeszerzési eljárás lefolytatására alkalmas tendertervének összeállítása.
Elvégzendő részletes feladatok:
I. Megvalósíthatósági Tanulmány (MT) és költség-haszon elemzés (CBA) felülvizsgálat során elvégzendő feladatok, megalapozó elemzések készítése:
A. A tervezés, valamint az engedélyezési tervek rendelkezésre állása időszakában a vasútvonalszakasz vonatkozásában az MT aktualizálása, felülvizsgálata - amennyiben az engedélyezési terv készítése során olyan körülmény merül fel, amely az eredeti MT-t koncepcionálisan módosítaná - és CBA dokumentum készítése a vonatkozó IKOP útmutató alapján, legalább a következő tartalommal: helyzetelemzés, probléma meghatározás, forgalmi modellezés, változatelemzés, környezeti elemzések, műszaki tartalom leírás, pénzügyi-gazdasági és költség-haszon elemzés.
B. Környezetvédelmi háttéranyagok készítése
A szükséges környezetvédelmi háttéranyagok, vizsgálatok elkészítése, a szükséges engedélyek, nyilatkozatok, jóváhagyások megszerzése. Ez magában foglalja:
- a környezetvédelmi engedély alapján a Víz Keret irányelv szerinti vizsgálatról, illetve hatásról szóló nyilatkozat beszerzéséhez szükséges anyagok elkészítését,
- éghajlatváltozás hatásának elemzését és a klímaváltozás kockázatkezelési tanulmány elkészítését.
II. Zalaegerszeg - Rédics vasútvonal kivitelezéséhez szükséges engedélyezési- és tendertervek, valamint tenderdokumentáció elkészítése.
- El kell készíteni az engedélyezési-, és tenderterveket az összes vasúti és összes kapcsolódó egyéb szakági (pl. útépítés, műtárgy építés, építési fázisok, környezetvédelmi munkarészek, környezetrendezés, közművek (víz, gáz, elektromos stb.), vasúti távközlés és biztosítóberendezés, geotechnika, magasépítmények építése és bontása, vasútépítés, üzemeltetési lehatárolási tervek, kisajátítási tervek, rendezési tervek, stb.) tervek vonatkozásában.
A szükséges engedélyezési eljárások lefolytatása (pl.: vasúthatósági-, környezetvédelmi-, magasépítési-, bontási-, műtárgy-, termőföld más célú hasznosítás-, erdő-, gyep-, útépítési-, vízjogi létesítési engedély stb.)
- A környezetvédelmi engedély megszerzéséhez szükséges dokumentációk elkészítése a jóváhagyói egyeztetéseknek / előírásoknak megfelelően,
- A tervezési és engedélyeztetési feladathoz kötődő teljes körű helyszíni felmérések és vizsgálatok, ill. labor vizsgálatok és adatbeszerzések és forgalomszámlálás elvégzése.
Jelen közbeszerzés tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322500 Közlekedési berendezésekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
71621000 Műszaki elemzési vagy tanácsadó szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése: