Belgium-Brüsszel: Szakmai segítségnyújtás az energiahatékonyságról szóló irányelv 7. cikkének végrehajtása előrehaladásának értékeléséhez, valamint a szakpolitika végrehajtásának előkészítéséhez az új, 2021 és 2030 közötti kötelezettségi időszak tekintetében
2018/S 105-238730
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szakmai segítségnyújtás az energiahatékonyságról szóló irányelv 7. cikkének végrehajtása előrehaladásának értékeléséhez, valamint a szakpolitika végrehajtásának előkészítéséhez az új, 2021 és 2030 közötti kötelezettségi időszak tekintetében
Hivatkozási szám: ENER/C3/2018/447/02
II.1.2)Fő CPV-kód73000000 Kutatási és fejlesztési szolgáltatások és kapcsolódó tanácsadói szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Szakmai segítségnyújtás a Bizottság támogatásához az energiahatékonyságról szóló irányelv 7. cikkének és a kapcsolódó V. melléklet végrehajtásának értékelésében az aktuális, 2014 és 2020 közötti kötelezettségi időszakra vonatkozóan, különösen a 7. cikk szerinti 2020-ig valamennyi tagállamban teljesítendő nemzeti energiamegtakarítási követelmények teljesítése előrehaladásának nyomon követésében, beleértve energiahatékonyságra vonatkozó kötelezettségi rendszer (EEOS) – az energiahatékonyságról szóló irányelv 7. cikkének alapul vett szakpolitikai eszköze – hatékonyságának külön értékelését.
A szerződés magában foglalja továbbá a Bizottság számára biztosítandó szakmai segítségnyújtást a szakpolitika végrehajtásának előkészítésével összefüggésben, a 2021 és 2030 közötti új kötelezettségi időszak tekintetében az energiahatékonysági irányelv 7. cikkére vonatkozó iránymutatás frissítéséhez nyújtott segítség révén, hogy az tükrözze a kormányzati szabályozást, valamint a 7. cikk és a kapcsolódó V. melléklet módosított rendelkezéseit, melyek a energiahatékonyságról szóló módosított irányelvre vonatkozó bizottsági javaslatban kerültek előterjesztésre.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 300 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)73210000 Kutatási tanácsadó szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A szakmai segítségnyújtásnak a szerződés teljes időtartama alatt magában kell foglalnia az alábbi, az összes tagállamra vonatkozó energiahatékonyságról szóló irányelv 7. cikkével és V. mellékletével, valamint szükség esetén a energiahatékonyságról szóló módosított irányelv, a villamos energiáról szóló irányelv és a kormányzati szabályozás vonatkozó rendelkezéseivel kapcsolatos feladatokat:
1) a Bizottság támogatása a 7. cikk és az V. melléklet végrehajtásának folyamatos elemzése és értékelése révén;
2) a 7. cikk értelmében a 2014 és 2020 közötti időszakban teljesítendő energiamegtakarításra vonatkozó előrehaladás értékelése, valamint az energiahatékonysági kötelezettségi rendszerek hatékonyságának felmérése, továbbá példák nyújtása a legjobb gyakorlatokra;
3) konkrét javaslatok megfogalmazása a 7. cikk 2021 és 2030 közötti időszakban történő végrehajtására vonatkozó iránymutatásfrissítéséhez.