II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
OKF 4 épület energetikai felújítása
Hivatkozási szám: EKR000127952020
II.1.2)Fő CPV-kód45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Részek száma: 4 rész
1 - OKF 4 épület energetikai felújítása - Győr
2 - OKF 4 épület energetikai felújítása - Szekszárd
3 - OKF 4 épület energetikai felújítása - Cegléd
4 - OKF 4 épület energetikai felújítása - Budapest X.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
Az ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy a következő részek vagy részcsoportok kombinációjával ítéljen oda szerződéseket:
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
OKF 4 épület energetikai felújítása - Győr
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)45000000 Építési munkák
45300000 Épületszerelési munka
45320000 Szigetelési munka
45321000 Hőszigetelési munka
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45350000 Gépészeti szerelések
45443000 Homlokzati munka
45453100 Felújítás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Jelen közb. elj. tárgya a „Katasztrófavédelmi ingatlanok épületenergetikai beruházásai” című, KEHOP-5.2.2/16-2017-00113 azonosító számú projekt kivitelezési munkáinak megvalósítása az ajánlattevők részére kiadásra kerülő KDban részletezettek szerint.
A projekt a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Győri Katasztrófavédelmi Kirendeltség 7109 HRSZ; 9021 Győr, Munkácsy Mihály u. 4. épülete(i)t érinti.
Az épület(ek) energetikai korszerűsítését célzó építészeti felújítási munkáknak az épület(ek) külső határoló szerkezeteit kell érinteniük. Hőszigetelésre kell kerülniük az épület(ek) homlokzati falainak, a lábazatoknak és a lapostetőknek, valamint egyes épület(ek) esetén a pince feletti födémnek is. A lapostetők hőszigetelése kapcsán mindenütt szükséges felújítani a lapostetőkön található csapadékvíz elleni szigetelést. Cserélni szükséges a mai energetikai követelményeknek nem megfelelő homlokzati nyílászárókat.
Szükséges kialakítani egyes épületek esetében a fűtési hálózat korszerűsítését. Beépítésre kell kerülnie termosztatikus radiátorszelepeknek. Továbbá telepítésre kell kerülnie napelemes rendszernek is.
Az épületenergetikai felújítási/korszerűsítési kivitelezési tevékenység főbb tervezett mennyiségei:
Homlokzati nyílászárók cseréje kapcsolódó munkáival
Homlokzati nyílászárók cseréje 1 094,05 m2
Padlás utólagos hőszigetelése kapcsolódó munkáival
Járható/teherbíró padlásfödém utólagos kőzetgyapot hőszigetelése 360 m2
Tető utólagos hőszigetelése kapcsolódó munkáival
Tető hő-és vízszigetelése 1875 m2
Homlokzat utólagos hőszigetelése kapcsolódó munkáival
Homlokzati EPS és lábazati XPS hőszigetelési rendszer kialakítása az OTSZ szerinti tűzgátló sávokkal 2560 m2
Épületgépészeti fűtésrendszer korszerűsítése kapcsolódó munkáival
Strangszabályzás, termoszelep csere 210 db
Megújuló energiafelhasználás kialakítása kapcsolódó munkáival
Napelemes energiarendszer kialakítása Teljesítmény: 59,85kWp (210db 285Wp napelem)
Ajánlatkérő a műszaki dokumentációt az EKR feltöltési korlátjára tekintettel 25 MB-os tömörített fájlokban töltötte fel az EKR-be (egy zip fájl és segédfájljai).
Amennyiben a dokumentáció vagy a tételes mintaköltségvetés bármelyik része valamilyen gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaz, illetve amennyiben szabványt, műszaki engedélyt, műszaki előírásokat, vagy műszaki ajánlást határoz meg, úgy azok csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja azonban ennek feltétele a beépítést megelőző tervezői, műszaki ellenőri, illetve megrendelői írásos jóváhagyás.
Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rend. 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre,személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség igazolása ajánlattevő (AT) feladata.
A kiadott tervek, és ezekhez kapcsolódó műszaki leírások, egyéb dokumentumok, valamint a megküldött költségvetések együttesen értelmezendők.
A közbeszerzés ismertetése csak a főbb mennyiségeket tartalmazza tájékoztató jelleggel, ajánlatadó felelőssége a mennyiségek ajánlattételt megelőző ellenőrzése.
OKF 4 épület energetikai felújítása - Szekszárd
Rész száma: 2
A projekt a Szekszárd Tűzoltóság, Kirendeltség 3973 HRSZ; 7100 Szekszárd, Mikes u. 16-22 épülete(i)t érinti.
Az épület(ek) energetikai korszerűsítését célzó építészeti felújítási munkáknak az épület(ek) külső határoló szerkezeteit kell érinteniük. Hőszigetelésre kell kerülniük az épület(ek) homlokzati falainak, a lábazatoknak és a lapostetőknek. A lapostetők hőszigetelése kapcsán mindenütt szükséges felújítani a lapostetőkön található csapadékvíz elleni szigetelést. Cserélni szükséges a mai energetikai követelményeknek nem megfelelő homlokzati nyílászárókat.
Szükséges kialakítani egyes épületek esetében a fűtési hálózat korszerűsítését, a fűtési rendszer szabályozását. Beépítésre kell kerülniük termosztatikus radiátorszelepeknek és korszerű lapradiátoroknak is. Továbbá telepítésre kell kerülnie napelemes rendszernek is.
Homlokzati nyílászárók cseréje „A” épület: 369,86 m2 „B” épület: 94,38 m2
Lapostető hő-és vízszigetelése „A” épület: 647 m2 „B” épület: 160 m2
Homlokzati EPS és lábazati XPS hőszigetelési rendszer kialakítása az OTSZ szerinti tűzgátló sávokkal „A” épület: 1071,89 m2 „B” épület: 44,3 m2
Strangszabályzás, Radiátor és termoszelep csere 86 db
Épületautomatikai rendszer kiépítése 1 klt.
Napelemes energiarendszer kialakítása Teljesítmény: 15,9kWp (60db 265Wp napelem)
Nem elszámolható felújítási/korszerűsítési kivitelezési tevékenységek:
A homlokzati nyílászárókhoz (csak ablakokhoz) tartozó redőny/árnyékoló rendszer kiépítése 103 db
OKF 4 épület energetikai felújítása - Cegléd
Rész száma: 3
A projekt a Ceglédi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság 2473 HRSZ; 2700 Cegléd, Széchenyi utca 24-26 épülete(i)t érinti.
Szükséges kialakítani egyes épületek esetében a fűtési hálózat korszerűsítését, a fűtési rendszer szabályozását. Beépítésre kell kerülnie egy HMV tárolónak és tágulási tartályoknak. Továbbá telepítésre kell kerülnie, napelemes rendszernek is.
Homlokzati nyílászárók cseréje 478,8 m2
Tető hő-és vízszigetelése 964 m2
Homlokzati EPS és lábazati XPS hőszigetelési rendszer kialakítása az OTSZ szerinti tűzgátló sávokkal 1046 m2
HMV tároló és tágulási tartályok beépítése 1 klt.
Napelemes energiarendszer kialakítása Teljesítmény: 33,125kWp (125db 265Wp napelem)
A homlokzati nyílászárókhoz (csak ablakokhoz) tartozó redőny/árnyékoló rendszer kiépítése 108 db
OKF 4 épület energetikai felújítása - Budapest X.
Rész száma: 4
A projekt a X. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság és Katasztrófavédelmi Központi Múzeum, Pest Megye 41804 HRSZ; 1103 Budapest, Martinovics tér 12. épülete(i)t érinti.
Az épület(ek) energetikai korszerűsítését célzó építészeti felújítási munkáknak az épület(ek) külső határoló szerkezeteit kell érinteniük. Hőszigetelésre kell kerülniük az épület(ek) homlokzati falainak, a lábazatoknak is. Szükséges a tetőfödém hőszigetelést is megoldani. Cserélni szükséges a mai energetikai követelményeknek nem megfelelő homlokzati nyílászárókat.
Szükséges kialakítani egyes épületek esetében a fűtési hálózat korszerűsítését, a fűtési rendszer szabályozását is. Beépítésre kell kerülniük korszerű lapradiátoroknak is.
Homlokzati nyílászárók cseréje 545,59 m2
Tetőfödém szigetelése kapcsolódó munkáival
Tetőfödém szigetelése 1471 m2
Homlokzati EPS és lábazati XPS hőszigetelési rendszer kialakítása az OTSZ szerinti tűzgátló sávokkal 1840,79 m2
Gázkazán cseréje elektromos, gáz-füstgáz és fűtésoldali szereléssel 2db Qn=105kW/db
Strangszabályzás, Radiátor és termoszelep csere 104 db