There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Építési beruházás - 239067-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 089-239067
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Árvízi biztonság növelése a Dél-Duna területén
Hivatkozási szám: EKR001265512021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
1. részajánlati kör: Jamai patak védképességének javítása
1 darab kivitelezési szerződés Jamai-patak védképességének javítására a 2+114 - 4+227 km szelvények közötti szakaszán:
- Jamai-patak 2+122 - 4+227 km szelvények között mederkotrás, 2113 fm-en;
- kétoldali depóniaerősítések hossza: 135 fm; egyoldali depóniaerősítések hossza: 1386 fm, összesen 6 600 m3 ásványi nyersanyag
felhasználásával;
- 2+122 - 2+200 km szelvények között, 78 fm hosszban betonba rakott terméskő burkolat;
- 2+200 - 4+215 km szelvények között, 2015 fm hosszban kétoldali kisvízi rézsűláb biztosítás kőszórással, geotextíliával borított
tükörre;
-meglévő fahíd bontása és új vasbeton szerkezetű híd építése nagyobb vízszállító kapacitással a 2+152 km szelvényben, a tervezett
híd felett az útpályát szilárd burkolattal kell ellátni 40fm hosszan és 3,5 m szélességben;
- 2+117 km szelvényben lévő vízrajzi műtárgy részleges rekonstrukciója,
- 4+221 km szelvényben lévő vb. vízosztó műtárgy (nyílt zsilip) elbontása, és új vízosztó műtárgy építése monolit vasbetonból;
A közbeszerzési dokumentáció részét képező engedélyes szintű tervekben és műszaki leírásban meghatározott műszaki tartalomhoz a
kiviteli szintű tervek elkészítése a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek megfelelő tartalommal a Biztonsági és egészségvédelmi
tervvel, minőségi előírásokkal.
A nyertes ajánlattevő feladatát képezi, hogy a rendelkezésre bocsátott tervekben és engedélyekben foglaltak figyelembe vételével a
kivitelezéshez és az üzemeltetéshez szükséges minden további tervet (építéstechnológiai, gyártmány és részlettervet), tervrajzot és
dokumentációt, kiviteli terveket, megvalósulási terveket, üzemeltetési és-karbantartási utasításokat teljes körűen elkészítsen, a
kivitelezést megvalósítsa a hatóság által előírt idejű próbaüzemmel, sikeres üzembe helyezési eljárás lefolytatásával együtt.
A nyertes ajánlattevő teljes körű felelősséggel tartozik az általa készített dokumentumokban és tervekben foglaltak helyességéért és a
vonatkozó szabványokban, jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
A közbeszerzési dokumentáció részét képező műszaki tartalomban ismertetett beavatkozások, létesítmények funkciójának, céljának,
valamint rendeltetésszerű használatának megfelelő, teljes körű, műszakilag és minőségileg kifogástalan, szerződésszerű kivitelezése a
191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek, a hatályos jogszabályoknak, a műszaki szabványoknak, a mindenkori engedélyeknek, valamint
a technika mai állásának megfelelően.
2. részajánlati kör: Árvízvédelmi töltés védképesség javítása
1 darab kivitelezési szerződés a Dráva bal part 18+159 - 47+543 tkm és Fekete-víz jobb part 0+000 - 6+525 tkm közötti árvízvédelmi
töltés védképesség javítására (Kémes-Drávasztára)töltés építéssel érintett teljes hossz: 35,909 km, melyből:
- Vízzáró padka kialakítása az árvízvédelmi töltés hullámtéri oldal töltéskoronán. hossza 35,909 km, min. szélessége: 50 cm, min.
magassága: 45 cm, Anyaga vízzáró kötött földanyag, becsült mennyisége: 15 000 m3.
- Szilárd burkolatú járóút kialakítása :Burkolat hossza: 35,909 km, 3,00 m szélességű aszfaltburkolat .
- Tartalékdepóniák kialakítása: 13 db, anyagdepóniák össz földmennyisége ≈ 40000 m3.
- Töltéstartozékok kiépítése- összesen 22 db keretes sorompó.
- Rámpák átépítése- hozzáigazítása az új koronaszinthez: Kétoldali rámpa: 18 db,Egyoldali rámpa (feljáró vagy lehajtó) 4 db
- Megközelítő útvonalak (Majláth-pusztai gátőrház, Vejti gátőrház) kátyúzása.
- Töltéstartozékok (keretes sorompó) beszedése és kihelyezése a vonatkozó árvízvédelmi jogszabályi előírások és „az elsőrendű
árvízvédelmi fővédvonalak töltéstartozékainak műszaki kialakításáról és azok elhelyezéséről” szóló 31/2018 sz. OVF Főigazgatói
Utasítás előírásai szerint.
kiviteli szintű tervek elkészítése a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek megfelelő tartalommal a Biztonsági és egészs
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
1.Jamai patak védképességének javítása
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
45247230 Gát, töltés építési munkái
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
- kétoldali depóniaerősítések hossza: 135 fm; egyoldali depóniaerősítések hossza: 1386 fm, összesen 6 600 m3 ásványi nyersanyag felhasználásával;
- 2+200 - 4+215 km szelvények között, 2015 fm hosszban kétoldali kisvízi rézsűláb biztosítás kőszórással, geotextíliával borított tükörre;
-meglévő fahíd bontása és új vasbeton szerkezetű híd építése nagyobb vízszállító kapacitással a 2+152 km szelvényben, a tervezett híd felett az útpályát szilárd burkolattal kell ellátni 40fm hosszan és 3,5 m szélességben;
A közbeszerzési dokumentáció részét képező engedélyes szintű tervekben és műszaki leírásban meghatározott műszaki tartalomhoz a kiviteli szintű tervek elkészítése a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek megfelelő tartalommal a Biztonsági és egészségvédelmi tervvel, minőségi előírásokkal.
A nyertes ajánlattevő feladatát képezi, hogy a rendelkezésre bocsátott tervekben és engedélyekben foglaltak figyelembe vételével a kivitelezéshez és az üzemeltetéshez szükséges minden további tervet (építéstechnológiai, gyártmány és részlettervet), tervrajzot és dokumentációt, kiviteli terveket, megvalósulási terveket, üzemeltetési és-karbantartási utasításokat teljes körűen elkészítsen, a kivitelezést megvalósítsa a hatóság által előírt idejű próbaüzemmel, sikeres üzembe helyezési eljárás lefolytatásával együtt.
A nyertes ajánlattevő teljes körű felelősséggel tartozik az általa készített dokumentumokban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabványokban, jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
A közbeszerzési dokumentáció részét képező műszaki tartalomban ismertetett beavatkozások, létesítmények funkciójának, céljának, valamint rendeltetésszerű használatának megfelelő, teljes körű, műszakilag és minőségileg kifogástalan, szerződésszerű kivitelezése a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek, a hatályos jogszabályoknak, a műszaki szabványoknak, a mindenkori engedélyeknek, valamint a technika mai állásának megfelelően.
AK felhívja a figyelmet arra, hogy a szerződés teljesítése során a FIDIC Sárga könyv (Elektromos és gépészeti létesítményekhez, valamint vállalkozó által tervezett építési és mérnöki létesítményekhez, második, átdolgozott magyar nyelvű kiadás, 2011. szeptember) rendelkezései alkalmazandóak.
A szerződés teljesítése érdekében szükséges hatósági, tulajdonosi, kezelői egyeztetések, hatósági eljárások teljes körű lebonyolítása, adott esetben az időközben lejárt hatályú szakhatósági és közműkezelői engedélyek módosítása, ill. érvényességének meghosszabbítása.
A tervezett beavatkozások, létesítmények kivitelezése során érintett közművezetékek átépítése/áthelyezése, üzemeltetőkkel, hálózati engedélyessel történő egyeztetése, hozzájárulások megszerzése, engedélyeztetése.
Szükség szerinti építés előkészítő munkák, növényzetirtás, tereprendezés, szállítási útvonalak kialakítása, folyamatos karbantartása, földmunkák, burkolatok építése, bontási munkák, műtárgyépítés és felújítás, technológiai gépészet, egyéb gépészeti berendezések kivitelezése, külső, belső energiaellátás és működtetés kivitelezése.
Megvalósulási tervek készítése 3 pld. papír alapon és 1 pld. digitális formátumban
A kivitelezés során tervezői művezetés biztosítása.
A kivitelezés során a leendő üzemeltetői szakfelügyelet biztosítása az illetékes szervek bevonásával.
Üzemeltetési, kezelési és karbantartási kézikönyvek elkészítése, egyeztetve az érintett üzemeltetőkkel, hatóságokkal, szervekkel.
Vízjogi üzemeltetési engedélyezési eljáráshoz szükséges dokumentumok elkészítése beleértve az esetleges hiánypótlás során szükséges dokumentumok elkészítését is, azzal, hogy az üzemeltetési engedély megszerzése az engedélyes feladata.
Az építési munkákkal érintett földrészletek tulajdonosai/vagyonkezelői hozzájárulásának beszerzése, illetve az ajánlati felhívás megküldésének időpontjában érvényes vagyonkezelői megállapodások, tulajdonosi hozzájárulások szükség szerinti aktualizálása.
A kivitelezés érdekében és /vagy annak során felmerülő zöldkár értékének szakértői felmérése és a kártalanítások károsultak részére történő megfizetése, az ezzel kapcsolatos ügyintézés teljes körű lebonyolítása.
A kivitelezési munkával kapcsolatos részletes információkat, a konkrét és teljeskörű mennyiségeket az engedélyezési tervdokumentáció és az árazatlan költségvetési kiírás tartalmazzák.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása ajánlattevő feladata.
2.Árvízvédelmi töltés védképesség javítása
Rész száma: 2
1 darab kivitelezési szerződés a Dráva bal part 18+159 - 47+543 tkm és Fekete-víz jobb part 0+000 - 6+525 tkm közötti árvízvédelmi töltés védképesség javítására (Kémes-Drávasztára)töltés építéssel érintett teljes hossz: 35,909 km, melyből:
- Vízzáró padka kialakítása az árvízvédelmi töltés hullámtéri oldal töltéskoronán. hossza 35,909 km, min. szélessége: 50 cm, min. magassága: 45 cm, Anyaga vízzáró kötött földanyag, becsült mennyisége: 15 000 m3.
- Töltéstartozékok (keretes sorompó) beszedése és kihelyezése a vonatkozó árvízvédelmi jogszabályi előírások és „az elsőrendű árvízvédelmi fővédvonalak töltéstartozékainak műszaki kialakításáról és azok elhelyezéséről” szóló 31/2018 sz. OVF Főigazgatói Utasítás előírásai szerint.
A nyertes ajánlattevő feladatát képezi, hogy a rendelkezésre bocsátott tervekben és engedélyekben foglaltak figyelembe vételével a kivitelezéshez és az üzemeltetéshez szükséges minden további tervet (építéstechnológiai, gyártmány és részlettervet), tervrajzot és dokumentációt, kiviteli terveket, megvalósulási terveket, üzemeltetési és-karbantartási utasításokat teljes körűen elkészítsen, , a kivitelezést megvalósítsa a hatóság által előírt idejű próbaüzemmel, sikeres üzembe helyezési eljárás lefolytatásával együtt.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása ajánlattevő feladata
3.Árvízvédelmi töltésburkolat rekonstrukció
Rész száma: 3
1 darab kivitelezési szerződés Árvízvédelmi töltésburkolat rekonstrukcióra a 03.02. sz. Baja-Foktő árvízvédlmi fővédvonal 2+665-22+000 tkm közötti szakaszán:
A meglévő aszfaltozott és betonos töltéskorona burkolatok rekonstrukciója a padka rendezésével, a meglévő töltéstartozékok felszedésével és rekonstrukció utáni újbóli kihelyezésével. A rekonstrukció során tervezett aszfaltburkolatok tehergépjármű forgalom számára is igénybe vehetőek legyenek, amely biztosítja a védekezési és fenntartási feladatok során a tehergépjárművek biztonságos, burkolat-tönkremenetel nélküli forgalmát.
A projekt során az alábbi beavatkozások, fejlesztések valósulnak meg:
- Burkolatok előkészítési munkálatai:
Útpálya letakarítása: 64 045 m2(19,345 km hosszban);
Meglévő betonburkolat hézagainak kiöntése, cementhabarccsal: 550 m hosszon;
Meglévő aszfaltburkolat felső rétegének lemaratása: 48 015 m2(16,005 km hosszban).
- Aszfalt burkolatok készítése (rekonstrukció)
AC-11 aszfalt kötőréteg készítése: 721 m3(3,34 km hosszban);
AC-11 aszfalt kopóréteg készítése: 2302 m3(19,345 km hosszban);
- Zúzottköves vagy murvás padka készítése, rendezése: 5804 m3(19,345 km hosszban).
- Töltéstartozékok (hekto- és kilométerkövek) beszedése és kihelyezése a vonatkozó árvízvédelmi jogszabályi előírások és „az elsőrendű árvízvédelmi fővédvonalak töltéstartozékainak műszaki kialakításáról és azok elhelyezéséről” szóló 31/2018 sz. OVF Főigazgatói Utasítás előírásai szerint(19,345 km hosszban).