II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Contract de furnizare aparatura si echipamente medicale
Număr de referinţă: PAAP1045901/02.02.2022
II.1.2)Cod CPV principal33100000 Echipamente medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Contractul de furnizare va fi incheiat, in principiu, pe o perioada de 90 de zile. Valoarea estimata totala a procedurii este de 7614358 lei fara TVA. Valoarea contractului va fi determinata de fiecare lot de produse, in parte, din cele 74 loturi.
Garantia de participare este de 1% din valoarea estimata a fiecarui lot. Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: va fi in a 18 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Pentru loturile nr. 42 si 48 criteriul de atribuire este calitate-pret, iar pentru celelalte criteriul este pretul cel mai scazut.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 7 614 358.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru un singur lot
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 74
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Ofertantii pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
MASA ELECTRICA DE EXAMINARE
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33192210 Mese de examinare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: II.2.5)Criterii de atribuireCriteriile de mai jos
Prețul
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33166000 Aparate şi instrumente pentru dermatologie
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33194000 Aparate şi instrumente pentru transfuzie şi pentru perfuzie
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33123210 Sistem de monitorizare cardiacă
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33121400 Audiometre
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)38434580 Analizoare imunologice
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)31524110 Lămpi pentru săli de operaţie
APARAT AEROSOLI CU ULTRASUNETE
Lot nr.: 28
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33191000 Aparate de sterilizare, de dezinfectare şi de igienizare
BIOMICROSCOP OFTALMOLOGIE
Lot nr.: 34
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33122000 Echipament oftalmologic
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141720 Dispozitive ortopedice ajutătoare
OPTICA ARTROSCOPIE CU TEACA SI OBTURATOR
Lot nr.: 57
MICROSCOP SPECULAR CU MASĂ DE ELEVATIE ELECTRICĂ
Lot nr.: 72
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33100000 Echipamente medicale
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33126000 Aparate de stomatologie
SISTEM DE COMPRESIE PNEUMATICĂ, INTERMITENTĂ PENTRU PROFILAXIA TROMBOZEI VENOASE PROFUNDE
Lot nr.: 64
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141300 Dispozitive de puncţie venoasă şi de prelevare de sânge
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33169000 Instrumente chirurgicale
APARAT ACOPERIT ÎNCĂLȚĂMINTE FOLIE PLASTIC
Lot nr.: 45
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)42931100 Centrifuge de laborator şi accesorii
PLARFORMA ULTRASUNETE OCULARĂ
Lot nr.: 35
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33192160 Tărgi
HISTOTECA PENTRU BLOCURI ȘI LAME
Lot nr.: 70
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33192000 Mobilier medical
COMBINA FRIGORIFICA 400 L CU VENTILATOR INTERN
Lot nr.: 20
APARAT DE DEZINFECTAT CU ABUR
Lot nr.: 38
CANAPEA HIDRAULUICA/ELECTRICA PT.CONSULTATII GINECOLOGICE
Lot nr.: 13
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33111000 Aparate de radiologie
Criteriu privind calitatea - Nume: termen de garantie / Pondere: 20
Criteriu privind calitatea - Nume: termen de livrare / Pondere: 20
Prețul - Pondere: 60
UNITATE RADIOCHIRURGICALA
Lot nr.: 11
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33112000 Echipament de imagistică ecografică, cu ultrasunete şi Doppler
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33120000 Sisteme de înregistrare şi dispozitive de explorare
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33112200 Ecograf
APARAT DE SPALAT SI DEZINFECTAT PARDOSELE CU BATERIE
Lot nr.: 39
MODUL APC CU GAZE DE ARDERE A POLIPILOR
Lot nr.: 74
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33169500 Sisteme chirurgicale de urmărire şi trasabilitate
MASA DE OPERATIE CHIRURGIE CU ACCESORII
Lot nr.: 59
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33192230 Mese de operaţie
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157400 Aparate medicale respiratorii
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33195000 Sistem de monitorizare a pacienţilor
ANALIZOR DE BIOCHIMIE+ioni
Lot nr.: 15
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)38434500 Analizoare biochimice
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33152000 Incubatoare
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33162000 Dispozitive şi instrumente pentru blocul operator
SISTEM TESTARE LA EFORT CU BICICLETA
Lot nr.: 4
MODUL ANGIOGRAFIE PENTRU TOMOGRAF ÎN COERENȚĂ OPTICĂ
Lot nr.: 73
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33111720 Aparate de angiografie
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)38512000 Microscoape ionice şi moleculare
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33191110 Autoclave
ECOGRAF CU SONDA CONVEXA, SONDA CORD SI SONDA LINIARA
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33182100 Defibrilator
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)38434570 Analizoare hematologice
ANALIZOR DE MICROBIOLOGIE
Lot nr.: 18
PLATFORMA TRANSPORT PACIENT PE SCARI
Lot nr.: 41
SET INSTRUMENTAR ARTROSCOPIE
Lot nr.: 56
ENDOSCOP LARINGIAN CU TUB RIGID 70 GR
Lot nr.: 30
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33168000 Aparate de endoscopie şi de endochirurgie
SET CONTAINERE STERILIZARE
Lot nr.: 52
ECOGRAF CU SONDA VAGINALA SI SONDA ABDOMINALA
Lot nr.: 14
SISTEM AUTOMAT DE IDENTIFICARE MICROORGANISME VITEK SI EFECTUAREA ANTIBIOGRAME/ANTIFUNGIGRAME
Lot nr.: 49
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)38434540 Echipament biomedical
SISTEM PNEUMATIC DE TRANSPORT BIDIRECTIONAL DE RECIPIENTE PROBE BIOLOGICE
Lot nr.: 50
ECOGRAF CU SONDA ABDOMINALA SI CORD
Lot nr.: 71
PIESA DE MANA DE SHAVER CU BUTOANE
Lot nr.: 54
INCĂLZITOR SOLUȚII PERFUZABILE MATERIAL MOALE
Lot nr.: 65
ELECTROCAUTER CHIRURGICAL CU ULTRASUNETE AVANSAT PENTRU CHIRURGIE DESCHISA
Lot nr.: 53
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33161000 Instalaţie de electrochirurgie
TOMOGRAF ÎN COERENȚĂ OPTICĂ OFTALMOLOGIE
Lot nr.: 37
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33115000 Aparate de tomografie