Az előminősítés (szakmai alkalmasság igazolása és a rangsoroláshoz feltöltött adatok) során beadandó dokumentumokat a tervpályázat honlapján keresztül kell minden Pályázónak feltöltenie.
Alkalmassági minimumkövetelmény:
A pályázónak mindösszesen legalább egy, az alábbi feltételeknek megfelelő referenciával kell rendelkeznie:
— 1.1.2002-jét követően sikeres műszaki átadás-átvételi eljárással megvalósult vagy legalább engedélyezési terv szintig elkészült.
— minimum 250 m hosszú, min. 70 m fesztávolságú, min. 20 m széles, vízfolyás feletti híd tervezése. A megadott referenciát a kiíró akkor fogadja el, ha annak megtervezésében a pályázó tervező mint alkotó részt vett.
A referenciá(k)ra vonatkozó információkat a honlapon keresztül, a honlapon és a tervpályázati dokumentációban megjelöltek szerint szükséges beadni. Az információk valódiságáért a részvételre jelentkező felel.
Kiíró az alábbi minimum követelményeket határozza meg a szakemberek tekintetében:
— 1 fő hídszerkezet tervező; HT,
2. Az 1. pontban benyújtott referenciák közül azok darabszáma, melyek fesztávolsága minimum 200 m.
5. A követelményeknek megfelelő és benyújtott referenciákkal elnyert szakmai díjak darab száma.