Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 244448-2017
Magyarország-Budapest: Épületbontás és bontási munka, földmunka
2017/S 121-244448
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
1074 Budapest, Rumbach Sebestyén u. 11-13. szám (hrsz. 34199) alatti Zsinagóga műemlék épület rekonstrukciója II. és III. fázis.
II.1.2)Fő CPV-kód
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45262100 Állványozás
45262210 Alapozás
45262310 Vasbetonozás
45262500 Kőműves és falazási munka
45422000 Ácsipari szerelési munka
44230000 Építőipari ácsmunka
45410000 Vakolás
45260000 Tetőfedés és egyéb különleges szakipari munkák
45432130 Padlóburkolás
45261310 Bádogosmunka
45421000 Asztalosipari munka
45421110 Ajtó- és ablakkeret beszerelése
45442100 Festés
45442000 Védőbevonat felvitele
45261400 Szigetelési munkák
45421160 Épületlakatos munka
45233250 Burkolási munka az utak kivételével
90911200 Épülettakarítási szolgáltatások
45310000 Villamos szerelési munka
35125000 Felügyeleti rendszerek
35125100 Érzékelők
35125300 Biztonsági kamerák
35121700 Riasztórendszerek
31625200 Tűzriasztó berendezések
48952000 Hangosítórendszerek
32340000 Mikrofonok és hangszórók
45112710 Tereprendezési munkák zöldterületen
77300000 Kertészeti szolgáltatások
45313100 Felvonó szerelése
42416100 Felvonó
39141000 Konyhai bútor és felszerelés
45212314 Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A 1074 Budapest, Rumbach Sebestyén u. 11-13. szám (hrsz: 34199) alatti Zsinagóga műemlék épület rekonstrukciója építési munkáinak II. és III. fázis kivitelezése az „Együttélés Háza” elnevezésű projekthez kapcsolódóan vállalkozási szerződés keretében a Közbeszerzési Dokumentáció részét képező Műszaki Leírásban részletesen meghatározottak szerint.
A rekonstrukció az alábbi főbb munkarészekből és mennyiségekből áll:
Szintek bruttó alapterülete.
Pince 544,10 m².
Földszint 1 311,80 m².
I. emelet 1 311,80 m².
II. emelet 1 193,50 m².
III. emelet 1 193,50 m².
Tetőtér 546,20 m².
Tetőtér galéria 220,00 m².
Összes szintterület: 5 776,80 m².
Bontási munkák: az 5 776,8 m²-es épületen belül a meglévő épületgépészeti és elektromos rendszerek teljes elbontása, a szerkezetépítési munkákon belül a megjelölt részeken a szükséges bontások elvégzése, a tető bontása (ács szerkezetek, bádogos munkák), a nem szükséges válaszfalak és álmennyezetek bontása, valamint a kijelölt helyeken a burkolatok bontása, liftek bontása, nyílászárók bontása a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Műemléki kivitelezés: a teljes épület műemlék, ezen belül kiemelten kell kezelni a zsinagóga tér kivitelezését, amelyet jelentős részben restaurátori munkaként kell elvégezni.
A templomtér eredeti állapotába kerül helyreállításra (templomtérben elvégzendő munkákat a Műszaki Leírás külön fejezete tartalmazza), mely egyben kiállító térként is funkcionál majd a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Új fémlemez fedés kerül kialakításra a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Tetőhéjalás: új tetőhéjalás készül, a hozzá szükséges bádogos munkával együtt a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Burkolatok: új padlóburkolatok, falburkolatok, álmennyezetek készülnek a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Vakolatok: az újonnan elkészül falak, ill. homlokzatok javítva, ill. újra vakolva készülnek a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Festések: minden falfestésre kerül, jelentős részük restaurálásra a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Asztalos munkák: jelentős részük restaurátori munka, új belső nyílászárók és ablakok
készülnek a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Épületgépészet: a teljes épületben új épületgépészeti rendszer készül, vízhálózattal, csatornahálózattal, fűtéssel, hűtéssel, szellőzéssel a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Erős- és gyengeáramú kivitelezés: a teljes épületben új elektromos erős-, és gyengeáramú rendszer kerül kiépítésre a kiviteli tervdokumentáció alapján.
Kert- és környezetrendezés: az épület 580 m²-es belső udvarában a kiviteli terv szerinti kert kerül kialakításra.
Restaurátori munkák, amelyek szakrestaurátori szakvélemény szerint kerülnek kivitelezésre:
— kőrestaurátori munka,
— festőrestaurátori (díszítőfestés, aranyozás) munka,
— fémrestaurátori munka,
— farestaurátori munka.
Belsőépítészeti munkák: a belsőépítészeti tervdokumentáció alapján kell elkészíteni,
jelentős része a Zsinagóga tér/kiállító tér belsőépítészeti kialakítására vonatkozik (kb. 1 200 m²) a kiviteli tervdokumentáció alapján.