Árubeszerzések - 250854-2020
Magyarország-Budapest: Oktatási berendezések
2020/S 104-250854
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Oktatástechnikai, adatközponti számítástechnika
Hivatkozási szám: EKR001481042019
II.1.2)Fő CPV-kód
39162000 Oktatási berendezések
II.1.4)Rövid meghatározás:
Oktatástechnikai eszközök és adatközponti számítástechnikai eszközök beszerzése, telepítése.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
30230000 Számítógéppel kapcsolatos eszközök
32320000 Televíziós és audiovizuális berendezések
32324300 Televíziós berendezések
32330000 Hang- és videofelvevő és -visszajátszó berendezések
39162100 Tanítási berendezések
39162110 Oktatási kellékek
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Rövid meghatározása:
A Testnevelés Egyetem átfogó fejlesztésének keretében az Egyetem Központi Épületének audiovizuális és oktatástechnikai rendszereinek (prezentációs eszközök, audio rendszer, videostreaming, videokonferencia, stúdiók, valamint mindezek integrált, egységes rendszerként való működését biztosító tantermi oktatástechnikai-, tanterem foglaltsági-, valamint videomenedzsment rendszer), valamint a kapcsolódó és integráltan működő adatközponti, hálózati médiatároló rendszereinek, valamint SAP HANA üzemeltetési környezethez szükséges adatközponti eszközök szállítása, telepítése és beüzemelése.
1 db Központi adattároló, amely rendelkezik minimum nettó 20TB (plusz a gyártói ajánlás szerinti hotspare diszk) SSD pluszkapacitással illetve minimum nettó 90TB (plusz a gyártói ajánlás szerinti hotspare diszk) SAS kapacitású hálózati tároló kapacitással
4 db összesen minimum 8500 TFlops számítási kapacitású Virtualizációs médiaszerver
1 db minimum 300 TFlops számítási kapacitású Mentési szerver
2 db SAP HANA 768 GB-os szerver
2 db AS (non-HANA) alkalmazásszerver (Hyper-V felett virtualizált)
1 db SAN+NAS funkcionalitású adattároló a 2 db HANA és 2 db non-HANA alkalmazásszerverek részére
2 db központi hálózati elosztó (switch) a SAP környezethez
1 db menedzsment hálózati elosztó a SAP környezethez
8 db Konzultációs szoba AV rendszerének kialakítása
7 db 32 fős tanterem videokonferencia és streaming funkcióval felszeret előadóterem teljeskörű AV technikai kialakítása
8 db 72÷90 fős tanterem videokonferencia és streaming funkcióval felszeret előadóterem teljeskörű AV technikai kialakítása
1 db Szenátusi tárgyaló prezentációs rendszerének kialakítása
1 db 2 teremrészből összenyitható 400 fős nagyelőadó teljeskörű audio/video technikai rendszerének (hangosítás, vetítés, 13 m2-es LED-fal) kialakítása
1 db Stúdió kialakítása a nagyelőadókhoz
1 db Operátori Stúdió kialakítása
1 db Digital Signage rendszer kialakítása az Aulába (8 m2-es LED fal)
1 db Teremfoglaltság menedzsment rendszer kialakítása
1 db Tantermi oktatástechnológia (AV) menedzsment rendszer kialakítása
1 db Videomenedzsment és streaming megoldás kialakítása
1 db Média/PR egyetemi rádió és TV stúdió kialakítása
— Szállító az oktatástechnikai rendszer leszállítása és implementálása során köteles Megrendelő szakembereit magyar nyelven, magyar nyelvű oktatási dokumentációk alapján az alábbi oktatásokban részesíteni:
– oktatástechnikai rendszer működtetéséhez szükséges felhasználói oktatás, amely során a részletes kezelési-, és hardver-, és szoftverismeret betanítása történik meg, mind elméleti mind gyakorlati oldalról. Az oktatásban érintett létszám maximum 40 fő.
– Az oktatás pontos időpontját és budapesti helyszínét a Felek közösen állapítják meg. Az oktatási tematikát Szállító az oktatás időpontját megelőző 20 nappal köteles Megrendelő részére megadni, aki arra 5 napon belül észrevételt tehet. Szállító köteles a jelen fejezetben meghatározott oktatásokhoz szükséges végleges oktatási anyagokat elektronikus formában az oktatás megkezdése előtt legalább 8 munkanappal Megrendelő részére átadni.
– Az oktatás célja az implementált rendszer üzemeltetőinek oktatása annak érdekében, hogy a rendszer bevezetése után készség szinten tudják napi szinten használni a rendszert, valamint a rendszer működése kapcsán felmerülő olyan jellegű hibákat, melyekhez nem szükséges gyártói vagy szállítói támogatás, önállóan tudjanak elhárítani.
Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy a kivitelezési dokumentációban szereplő típus megnevezések kizárólag a beépítendő termék minőségének, műszaki színvonalának meghatározására, jelzésére szolgál. A megnevezett termékek azonos minőségű, megegyező műszaki paraméterekkel rendelkező, de más típusú gyártmányokkal kicserélhetők, kiválthatók, Ajánlatkérő az azokkal egyenértékű termékeket elfogadja.
A részletes műszaki leírást a Közbesz. Dokum. tartalmazzák.