Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Oikeusrekisterikeskus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - digiraati.fi - verkkopalvelu - siirtoprojekti ja ylläpito- ja sovelluskehityspalvelut
Reference number: 427212
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena oli digiraati.fi -verkkopalvelun (”Digiraati”) siirtoprojekti ja ylläpito- ja sovelluskehityspalvelut. Digiraadin ylläpidosta ja kehittämisestä vastaa
oikeusministeriö yhdessä Oikeusrekisterikeskuksen kanssa.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus ja asiakaskohtaiset vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Arvioitu työmäärä sopimuskaudella on 400–450 henkilötyöpäivää. Tämän on arvio eikä se sido Asiakasta sopimuskauden aikana.
Siirtoprojekti käynnistettiin heti hankintasopimuksen allekirjoittamisen jälkeen ja se päättyy viimeistään kahden (2) kuukauden kuluttua hankintasopimuksen allekirjoittamisesta. Selvyyden vuoksi todetaan, että siirtoprojekti voi päättyä myös aikaisemmin, mikäli Toimittaja on suorittanut siirtoprojektin välttämättömät tehtävät ja Asiakas on kirjallisesti hyväksynyt toteutuksen.