VI.3)Additional information
2. W przypadku przedstawienia przez Partnera Prywatnego, w celu wykazania spełniania warunków, dokumentów, w których występuje waluta inna niż polska, w celu jej przeliczenia stosowany będzie:
— średni kurs NBP na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej,
— średni kurs NBP z pierwszego dnia roboczego poprzedzającego dzień opublikowania ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, jeżeli dniem opublikowania ogłoszenia jest sobota.
5. Partner Prywatny w celu wykazania warunków udziału w postępowaniu może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Partner Prywatny w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Podmiotowi Publicznemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonywania zamówienia. Zobowiązanie takie należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem notarialnie lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez podmiot udostępniający zasoby.
Mając na uwadze § 1 ust. 6 pkt 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 (Dz. U. z 2013r., poz. 231) Zamawiający wymaga, aby z dokumentów lub pisemnego zobowiązania wynikał:
— zakres dostępnych Partnerowi Prywatnemu zasobów innego podmiotu,
— sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Partnera Prywatnego, przy wykonywaniu zamówienia,
— charakter stosunku, jaki będzie łączył Partnera Prywatnego z innym podmiotem,
— zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli Partner Prywatny wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, a opisanych w pkt 1 do 2. sekcji III. 2.2. (zdolność ekonomiczna i finansowa) ogłoszenia oraz w pkt 1 do 2 sekcji III.2.3. (kwalifikacje techniczne) ogłoszenia, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych powyżej w pkt 5 (zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy), a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, wymagane jest przedłożenie w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów, o których mowa w pkt 1 (pkt 1.1.do 1.7.) sekcji III.2.1) – dokumenty na potwierdzenie niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b ustawy, odpowiada solidarnie z Partnerem Prywatnym za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za uniedostępnienie zasobów nie ponosi winy.
2. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI przysługują Podmiotowi Prywatnemu, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Podmiotu Publicznego przepisów ustawy.
5. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
5.1. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności, Podmiotu Publicznego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.