Dél-Budapestnek szüksége van egy új hídra. Ez régi adósság, hiszen Csepel és Budapest 1.1.1950-jei egyesülése óta – azaz immár közel 70 éve – nincs a városhatáron belül közvetlen összeköttetés a budai kerületek és a XXI. kerület között. A Megyeri híd 2006-os átadását követően a most délen következik egy – villamospályát is tartalmazó – új híd, hogy összekapcsolódjon Dél-Pest, Észak-Csepel és Dél-Buda. Felépülését követően kelet-nyugati kapcsolatot teremt a külső kerületek között, radikálisan javítva ezzel a megközelítését és egyben napi 55 ezer autóval tehermentesítve a belvárosi hidak, napi hatezer gépkocsival pedig az Üllői út és más bevezető utak forgalmát. A híd tervezőjének kiválasztása nemzetközi tervpályázaton történt, amelyen számos neves külföldi és magyar tervezőiroda vett részt.
A közbeszerzési eljárás nyertesének feladata az Új Duna-híd építési engedélyezési tervdokumentációjának elkészítése, valamint rendelkezésre állás a hatósági engedélyezési eljárás során és a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárásban.
Az engedélyezési tervdokumentáció elkészítése keretében elvárt feladatok:
— tervezési előkészítő feladatok elvégzése (különösen, de nem kizárólagosan: geotechnikai, geodéziai, hidrológiai, állapotfelmérési, környezeti, infrastrukturális tanulmányok és vizsgálatok elkészítése)
— vázlattervek, modellezések elkészítése
— intézkedési tervek
— építési engedélyezési tervek elkészítése
— további engedélyek kiadásához szükséges tervdokumentáció elkészítése
— árazott és árazatlan tervezői költségvetés összeállítása
Ajánlatkérő a tervezési programban opcionális elemeket is meghatározott, amelyekre kötelező ajánlatot tenni.
Ajánlattevő feladata kiterjed a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott valamennyi feladatra.
A közbeszerzés tárgyára vonatkozó részletes követelményeket a Műszaki leírás tartalmazza.