Árubeszerzések - 254642-2018
Magyarország-Budapest: Szoftvercsomag és információs rendszerek
2018/S 112-254642
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Nyílt szabványokon keresztüli teljes együttműködést biztosító szoftverlicencek és kapcsolódó szolgáltatások
II.1.2)Fő CPV-kód
48000000 Szoftvercsomag és információs rendszerek
II.1.4)Rövid meghatározás:
Keretmegállapodás kötése a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó, illetve a központosított közbeszerzési eljáráshoz önként csatlakozó intézmények által korábban beszerzett nyílt szabványú szoftverlicencek bővítésére, kiegészítésére, meghosszabbítására, verziókövetésére, cseréjére, valamint új nyílt szabványú szoftverlicencek beszerzésére és szoftverlicencekhez kapcsolódó szolgáltatások teljesítésére.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
72260000 Szoftverrel kapcsolatos szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Keretmegállapodás kötése a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó, illetve a központosított közbeszerzési eljáráshoz önként csatlakozó intézmények által korábban beszerzett nyílt szabványú szoftverlicencek bővítésére, kiegészítésére, meghosszabbítására, verzió-követésére, cseréjére, valamint új nyílt szabványú szoftverlicencek beszerzésére és szoftverlicencekhez kapcsolódó szolgáltatások teljesítésére.
Az Ajánlatra vonatkozó információk:
1. Árubeszerzés, maximum 5600 db árlista soron a műszaki leírásban előírt kötelező árlista sorok megajánlásával kormányzati alapcsomagra kell ajánlatot benyújtani, a közbeszerzési dokumentum mellékletét képező xlsx-fájl szerint. A közbeszerzési dokumentációban meghatározottak szerint termékcsoportonként minimum 1 termék megajánlása kötelező, ugyanazon termék több termékcsoportban nem szerepelhet. Az operációs rendszerek esetében minimum 1 szerver, és minimum 1 kliens operációs rendszert kell megajánlani.
2. Az ajánlatkérő jelen eljárásban nyílt szabványú szoftverlicencekre fogad el ajánlatot.
3. A termékkörök magukba foglalják a 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó intézmények által korábban beszerzett nyílt szabványú szoftverlicencek bővítését, kiegészítését, meghosszabbítását, verzió-követését, cseréjét; új nyílt szabványú szoftverlicencek beszerzését; szoftverekhez kapcsolódó szolgáltatások teljesítését.
4. Minden megajánlani kívánt termékhez ún. minimálisan biztosított terméksupportot is kell ajánlani a közbeszerzési dokumentumban meghatározottak szerint.
5. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésére figyelemmel a műszaki leírásban előírt megnevezés a tárgy jellegének egyértelmű meghatározását szolgálja, a felhívásban vagy a közbeszerzési dokumentumokban szerepeltetett meghatározott gyártmány, eredet, típus megnevezése mellett minden esetben hozzá értendő a "vagy azzal egyenértékű” kifejezés. Az ajánlatkérő olyan termékeket tekint egyenértékűnek, amelyek a közbeszerzési dokumentációban meghatározott műszaki feltételeknek megfelelnek.
6. A Kbt. 81.§ (4) bekezdése alapján ajánlatkérő a bírálatnak az aránytalanul alacsony ár vagy költség vizsgálatára vonatkozó részét az ajánlatok értékelését követően végzi el. Ajánlatkérő csak az értékelési sorrendben a keretszám szerinti legkedvezőbb ajánlat tekintetében vizsgálja az ár vagy költség aránytalanul alacsony voltát, és alkalmazza szükség esetén a 72. § szerinti eljárást. A Kbt. 81.§ (5) bekezdés alapján ajánlatkérő az ajánlatok bírálatát - az egységes európai közbeszerzési dokumentumban foglalt nyilatkozat alapján - az ajánlatok értékelését követően végzi el. Ajánlatkérő csak az értékelési sorrendben a keretszám szerinti legkedvezőbb ajánlatok tekintetében végzi el a bírálatot.
7. Ajánlatkérő a piaci vagy műszaki változások következtében az állami normatíva rendszerben meghatározottakon felül, az általános és a részletes termék műszaki követelményekre vonatkozóan további követelményeket írt elő oly módon, hogy az állami normatívában rögzített tulajdonságok és termékadatok mentén határoz meg kötelező követelményeket az eljárás során megajánlható termékekkel és szolgáltatásokkal kapcsolatban a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak szerint.
8. Ajánlatkérő a Kbt. 75. § (6) bek. alapján megadja, hogy az eljárásban nem alkalmazza a 75. § (2) bek. e) pontját.
9. Környezetvédelmi szempontok érvényesítése érdekében (Zöld közbeszerzés) és a licenc jellegéből adódóan a licenckulcsokat elektronikus úton kell átadni. Amennyiben a licenckulcs más módon is rendelkezésre áll és azok kiszállítására kerül sor, akkor az árnak tartalmaznia kell a kiszállítás költségét is.