A beszerzés célja
A Nyugati pályaudvar felvételi épületének tetőfelújítását és az ahhoz kapcsolódó részleges csapadékvíz-elvezetési munkát, kiegészítő munkákat végző kivitelező kiválasztása.
A kivitelezési munkák főbb elemei:
Nyugati pályaudvar felvételi épületnek tetőfelújítása a következők szerint:
— A vágánycsarnok tető a csatlakozó üvegszerkezetekkel, a pénztárcsarnok tető, a McDonald’s tető és a homlokzati hat kisebb toronytető műemléki felújítása teljes tetőhéjazat (állókorcos fémlemezfedés, palafedés) cserével, a faszerkezeteinek lecserélésével, a fémszerkezetek javításával. Az üveg függönyfal teljes felújítása az épület mindkét végén,
— A felvételi épület többi, még fel nem újított tetőszakaszának javítási munkái,
— A csapadékvíz elvezető rendszer részleges átépítése.
A megvalósításhoz szükséges a vágánycsarnok vasúti forgalomból való fél éves kizárása jelentősebb vasútépítési munkák elvégzéséhez:
2. Palafedés készítése cca 2 000 m2
5. Lefolyócső szerelése cca. 1 300 m