Építési beruházás - 25539-2019
Magyarország-Sopron: Uszoda vagy úszómedence kivitelezése
2019/S 013-025539
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
„Vállalkozási szerződés a „Modern Városok Program - Lőverek Program” tárgyú pályázat keretében új fedett uszoda építése tárgyában”
II.1.2)Fő CPV-kód
45212212 Uszoda vagy úszómedence kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés a „Modern Városok Program - Lőverek Program” tárgyú pályázat keretében új fedett uszoda építése
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A tervezett létesítmény a meglévő Csík Ferenc uszoda és strand területén, a meglévő 1 db 33,00 m-es medencét tartalmazó, az 1970-es években épült uszodaépület lebontásával, annak helyén létesül.
A csarnok hossz tengelyével párhuzamosan, egymás után sorolva közös csarnoktérben lett elhelyezve egy 25,00 m -es bemelegítő medence, (lehetőséget biztosítva szinkronúszáshoz, úszáshoz, vízilabdához) és az úszó és vízilabda számokat lebonyolító 50,00 m-es medence. Ugyancsak a medencecsarnok része 2 db tanmedence, 1 db merülő melegvizes medence (lásd: sporttechnológia műleírás) + 1 jacuzzi.
A lelátók egyoldali elhelyezésűek, az 50,00 m-es, medence 908 fő, a 25,00 m-es medence 362 néző befogadására alkalmas. A nap elleni védekezést előtetők biztosítják. A medence-csarnok a nagy üvegfelületek révén közvetlen vizuális kapcsolatot teremt a külső zöldövezet-tel. A lelátók alatt, a medencecsarnok szintjén helyezkedik el a férfi és női öltözők (360 férfi, 360 nő), és 5 db csoportos öltöző (150 fő), 1 db 10 fős mozgáskorlátozott öltöző, valamint a bírói öltöző, kondicionálóterem, 1 db szauna és orvosi szoba. Az öltözőket és WC, zuhanyozó blokkot feltáró folyosó lehetővé teszi, hogy a strand közönsége is használja az öltözők érintése nélkül a zuhanyozókat, WC-ket, de a férfi, női öltözők időszakos koedukált használata is lehetséges. A medencecsarnok alatti szinten vannak a medencék, vízgépészet, raktárak, műhelyek, gépészöltözők. Itt is a medencetérnek megfelelő alapterület csökkentés történt.
Az épületet kétszintes előcsarnok (269,00 mBf és 266,00 mBf) tárja fel, lehetőséget adva a lelátók 2 szintes feltöltésére.
A medencetér monolit vb. oszlopokon és falon elhelyezkedő 42,00 m fesztávolságot áthidaló ragasztott fatartók, fenyőfa álmennyezettel. A tetőfedés műanyag fólia vízszigeteléssel készül. A homlokzatok acél, ill. alu lizénás, 3 rtg. üvegezésű üvegfalból épülnek. Az alumínium függönyfal mennyisége 2200 m2. A henger alakú lépcsőház látszóbeton vb fallal és betonfestés felülettel készül.
A medencetérben 1500 lux vertikális kamera irányú TV közvetítésére alkalmas világítás készül. A kivitelezés keretében 7758 m3 monolit vasbeton tartószerkezet épül.
Az uszoda megközelítése a Deákkúti útról tervezett, mely átalakításra kerül. Itt kerül kialakításra a 160 db személygépkocsi és 7 db busz parkoló.
A tervdokumentációban szereplő talaj kármentesítés elvégzése kivitelezési feladat.
A további részleteket a Műszaki leírás tartalmazza.