Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Provision of training courses for Accident Investigators
Reference number: EMSA/OP/14/2018
II.1.2)Main CPV code80531200 Technical training services
II.1.4)Short description:
The objective of the contract is the design and delivery of training courses related to marine accident investigation and to develop the relevant training material, including presentations, exercises, uses cases and supporting notes. The courses are divided in 2 separate lots which will result in a separate Framework Service Contract each with the following subject:
— Lot 1: Core skills course for accident investigators,
— Lot 2: Advanced course for accident investigators.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 292 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 2
II.2)Description
II.2.1)Title:
Core skills course for accident investigators
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)80510000 Specialist training services
80530000 Vocational training services
80531200 Technical training services
II.2.4)Description of the procurement:
The procurement objective is to identify suitable lecturer(s) that will:
— assist EMSA trainer(s) on the basis of the points listed in Point 2.1.1. The exact involvement will be agreed between EMSA trainer(s) and the contractor at least 3 weeks before the date the planned training is supposed to take place. The modules where the contractor is supposed to assist in the delivery the EMSA trainer will be for an estimated total of 11 hours,
— develop the content, related practical exercises / case studies (conducted in the classroom) and deliver modules as per course outline on the basis of the points listed in Point 2.1.2 for an estimated total number of 24 hours. The contractor is supposed to prepare appropriate training material before the first training session and update it between the following sessions if needed on the basis of the feedback of the participants on achieving the course objectives, as defined in Point 2.1.2 and in collaboration with the EMSA trainer(s). The contractor should promote a high degree of active participation by all attendees at the course and, in this regards, the mentioned exercise / case studies should be delivered in the classroom with participants split in groups.
Moreover, the supporting documentation shall include comprehensive training notes to be distributed to the participants.
Advanced course for accident investigators.
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)80531200 Technical training services
80510000 Specialist training services
— assist EMSA trainer(s) on the basis of the points listed in Point 2.2.1. The exact involvement will be discussed between EMSA trainer(s) and the contractor at least 3 weeks before the date the planned training is supposed to take place. The modules where the contractor is supposed to assist in the delivery the EMSA trainer will be for an estimated total of 6 hours,
— develop the content, related practical exercises / case studies (conducted in the classroom) and deliver modules as per course outline on the basis of the points listed in Point 2.2.2 for an estimated total number of 29 hours. The contractor is supposed to prepare appropriate training material before the first training session and update it between the following sessions if needed on the basis of the feedback of the participants on achieving the course objectives, as defined in Point 2.2.2 and in collaboration with the EMSA trainer(s). The contractor should promote a high degree of active participation by all attendees at the course and, in this regards, the mentioned exercise / case studies should be delivered in the classroom with participants split in groups.
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Soláthar cúrsaí oiliúna d’Imscrúdaitheoirí Timpistí
Uimhir thagartha: EMSA/OP/14/2018
II.1.4)Cur síos achomair:
Is éard is cuspóir leis an gconradh cúrsaí oiliúna a dhearadh agus a sheachadadh i ndáil le himscrúdú timpistí muirí agus an t-ábhar oiliúna ábhartha a fhorbairt, lena n-áirítear láithreoireachtaí, cleachtaí, úsáidí, cásanna agus nótaí tacaíochta. Roinntear na cúrsaí ina 2 bheart ar leithligh óna dtiocfaidh Creatchonradh Seirbhíse ar leithligh lena mbainfidh an t-ábhar seo a leanas:
— Beart 1: Cúrsa croí-scileanna d’imscrúdaitheoirí timpistí,
— Beart 2: Ardchúrsa d’imscrúdaitheoirí timpistí.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 292 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: tá
Féadfar tairiscintí a chur isteach le haghaidh na nithe a leanas uaslíon na mbeart: 2
II.2)Cur síos
II.2.1)Teideal:
Cúrsa croí-scileanna d’imscrúdaitheoirí timpistí
Uimhir an bhirt: 1
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise80510000 Specialist training services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Is é cuspóir an tsoláthair léachtóir(í) oiriúnach(a) a shainaithint:
— a thabharfaidh cúnamh d’oiliúnóir(í) EMSA ar bhunús na bpointí a liostaítear i Mír 2.1.1. Aontófar ar an dlúthbhaint bheacht idir oiliúnóir(í) EMSA agus an conraitheoir 3 seachtaine ar a laghad roimh an dáta sula mbeidh an oiliúint phleanáilte ceaptha chun tarlú. Mairfidh na modúil ina bhfuil an Conraitheoir ceaptha cúnamh a thabhairt maidir le seachadadh oiliúnóir EMSA ar feadh thart ar 11 uaire an chloig san iomlán,
— a fhorbróidh an t-ábhar, na cleachtaí/cás-staidéir phraiticiúla gaolmhara (arna stiúradh sa seomra ranga) agus a sheachadfaidh modúil de réir achoimre an chúrsa ar bhunús na bpointí liostaithe i mír 2.1.2 ar feadh thart ar 24 uair an chloig san iomlán. Tá an Conraitheoir ceaptha ábhar oiliúna iomchuí a ullmhú roimh an gcéad seisiún oiliúna agus é a nuashonrú idir na seisiúin ina dhiaidh sin más gá, ar bhunús an aiseolais ó na rannpháirtithe chun cuspóirí an chúrsa a ghnóthú, mar a shainítear i Mír 2.1.2 agus i gcomhar le hoiliúnóir/oiliúnóirí EMSA. Ba chóir go gcuirfeadh an conraitheoir chun cinn leibhéal ard rannpháirtíochta le gach duine a bheidh ag freastal ar an gcúrsa, agus ba ina leith sin ar cheart na cleachtaí/cás-staidéir luaite a sheachadadh sa seomra ranga agus na rannpháirtithe roinnte ina ngrúpaí.
Ina theannta sin, áireofar leis an doiciméadúchán tacaíochta nótaí oiliúna cuimsitheacha lena leithdháileadh ar na rannpháirtithe.
Ardchúrsa d’imscrúdaitheoirí timpistí.
Uimhir an bhirt: 2
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise80531200 Technical training services
— a thabharfaidh cúnamh d’oiliúnóir(í) EMSA ar bhunús na bpointí a liostaítear i Mír 2.2.1. Pléifear an dlúthbhaint bheacht idir oiliúnóir(í) EMSA agus an conraitheoir 3 seachtaine ar a laghad sula mbíonn an oiliúint phleanáilte ceaptha bheith ar siúl. Mairfidh na modúil ina bhfuil an Conraitheoir ceaptha chun cúnamh a thabhairt maidir le seachadadh oiliúnóir EMSA ar feadh thart ar 6 uaire an chloig san iomlán,
— a fhorbróidh an t-ábhar, na cleachtaí/cás-staidéir phraiticiúla gaolmhara (arna stiúradh sa seomra ranga) agus a sheachadfaidh modúil de réir achoimre an chúrsa ar bhunús na bpointí liostaithe i mír 2.2.2 ar feadh thart ar 29 uair an chloig san iomlán. Tá an Conraitheoir ceaptha ábhar oiliúna iomchuí a ullmhú roimh an gcéad seisiún oiliúna agus é a nuashonrú idir na seisiúin ina dhiaidh sin más gá, ar bhunús an aiseolais ó na rannpháirtithe chun cuspóirí an chúrsa a ghnóthú, mar a shainítear i Mír 2.2.2 agus i gcomhar le hoiliúnóir/oiliúnóirí EMSA. Ba chóir go gcuirfeadh an conraitheoir chun cinn leibhéal ard rannpháirtíochta le gach duine a bheidh ag freastal ar an gcúrsa, agus ba ina leith sin ar cheart na cleachtaí/cás-staidéir luaite a sheachadadh sa seomra ranga agus na rannpháirtithe roinnte ina ngrúpaí.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Smernica 2014/24/EÚ
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Poskytovanie školiacich kurzov pre vyšetrovateľov nehôd
Referenčné číslo: EMSA/OP/14/2018
II.1.2)Hlavný kód CPV80531200 Technické školenia
II.1.4)Stručný opis:
Cieľom tohto obstarávania je navrhnúť a poskytnúť školiace kurzy týkajúce sa vyšetrovania námorných nehôd a vypracovať príslušný školiaci materiál vrátane prezentácií, cvičení, prípadov použitia a sprievodných poznámok. Kurzy sú rozdelené do 2 samostatných častí, čo bude viesť k uzavretiu samostatnej rámcovej zmluvy na poskytovanie služieb pre každú časť, a to s nasledujúcimi predmetmi:
— Časť 1: Kurz základných zručností pre vyšetrovateľov nehôd,
— Časť 2: Pokročilý kurz pre vyšetrovateľov nehôd.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 292 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: áno
Ponuky možno predkladať na maximálny počet častí: 2
II.2)Opis
II.2.1)Názov:
Kurz základných zručností pre vyšetrovateľov nehôd
Časť č.: 1
II.2.2)Dodatočné kódy CPV80510000 Služby týkajúce sa odborných školení
80530000 Služby týkajúce sa praktického vzdelávania
80531200 Technické školenia
II.2.4)Opis obstarávania:
Cieľom obstarávania je určiť vhodného lektora (lektorov), ktorý:
— poskytne školiteľovi (školiteľom) agentúry EMSA pomoc na základe bodov uvedených v bode 2.1.1. Presný rozsah pomoci bude dohodnutý medzi školiteľom (školiteľmi) agentúry EMSA a dodávateľom aspoň 3 týždne pred konaním plánovaného školenia. Moduly, v ktorých má dodávateľ pomáhať školiteľovi agentúry EMSA pri vykonávaní kurzov, budú na celkový odhadovaný počet 11 hodín,
— vypracuje obsah, súvisiace praktické cvičenia/prípadové štúdie (vykonávané v triede) a poskytne moduly podľa osnovy kurzu na základe bodov uvedených v bode 2.1.2. na celkový odhadovaný počet 24 hodín. Dodávateľ si musí pred prvým školením pripraviť vhodný školiaci materiál a v prípade potreby ho aktualizovať medzi ďalšími školeniami na základe spätnej väzby od účastníkov týkajúcej sa dosiahnutia cieľov školenia, a to podľa bodu 2.1.2 a v spolupráci so školiteľom (školiteľmi) agentúry EMSA. Dodávateľ musí dbať na vysokú úroveň aktívnej účasti všetkých účastníkov kurzu, a preto sa musia uvedené cvičenia/prípadové štúdie vykonávať v triede s účastníkmi rozdelenými do skupín.
Okrem toho, sprievodná dokumentácia musí obsahovať komplexné školiace poznámky, ktoré účastníci dostanú.
Pokročilý kurz pre vyšetrovateľov nehôd.
Časť č.: 2
II.2.2)Dodatočné kódy CPV80531200 Technické školenia
80510000 Služby týkajúce sa odborných školení
— poskytne školiteľovi (školiteľom) agentúry EMSA pomoc na základe bodov uvedených v bode 2.2.1. Presný rozsah pomoci bude prejednaný medzi školiteľom (školiteľmi) agentúry EMSA a dodávateľom aspoň 3 týždne pred konaním plánovaného školenia. Moduly, v ktorých má dodávateľ pomáhať školiteľovi agentúry EMSA pri vykonávaní kurzov, budú na celkový odhadovaný počet 6 hodín,
— vypracuje obsah, súvisiace praktické cvičenia/prípadové štúdie (vykonávané v triede) a poskytne moduly podľa osnovy kurzu na základe bodov uvedených v bode 2.2.2. na celkový odhadovaný počet 29 hodín. Dodávateľ si musí pred prvým školením pripraviť vhodný školiaci materiál a v prípade potreby ho aktualizovať medzi ďalšími školeniami na základe spätnej väzby od účastníkov týkajúcej sa dosiahnutia cieľov školenia, a to podľa bodu 2.2.2 a v spolupráci so školiteľom (školiteľmi) agentúry EMSA. Dodávateľ musí dbať na vysokú úroveň aktívnej účasti všetkých účastníkov kurzu, a preto sa musia uvedené cvičenia/prípadové štúdie vykonávať v triede s účastníkmi rozdelenými do skupín.