Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Hajón szállított segédhajók és utasszállító vitorláshajók – a hajózás biztonságának javítására, valamint a belső piac további erősítésére irányuló lehetőségek felmérése
II.1.2)Fő CPV-kód79411000 Általános vezetői tanácsadó szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A tanulmány a személyhajókra vonatkozó biztonsági szabályokról és követelményekről szóló 2009/45/EK irányelv REFIT-felülvizsgálatának eredményeinek nyomon követéseként lehetővé teszi annak felmérését, hogy szükség van-e közös uniós követelményekre bizonyos hajótípusokra vonatkozóan, amelyek jelenleg nem tartoznak az irányelv hatálya alá. Konkrétabban az MSC.1/Circ.1417. számú körlevélben foglalt IMO-iránymutatások kötelezővé tétele és a utasszállító vitorláshajókra vonatkozó közös európai követelmények szükségességének felmérését tervezik.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 180 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A társjogalkotók felhívására való válaszadás és a hajón szállított segédhajókra és utasszállító vitorláshajókra vonatkozó közös európai követelmények szükségességének 2020-ig történő felmérése.
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Bastimenti żgħar li jinġarru mal-vapur u vapuri tal-passiġġieri bil-qlugħ — Valutazzjoni tal-potenzjal li tittejjeb is-sigurtà tan-navigazzjoni u li jissaħħaħ aktar is-suq intern
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV79411000 Servizzi ta' konsulenza ta' amministrazzjoni ġenerali
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Bħala segwitu għall-eżitu tar-reviżjoni REFIT tad-Direttiva 2009/45/KE dwar regoli u standards ta’ sigurtà għal vapuri tal-passiġġieri, l-istudju se jippermetti l-valutazzjoni ta' jekk hemmx bżonn rekwiżiti komuni tal-UE għal ċerti tipi ta' vapuri, li bħalissa huma esklużi mid-Direttiva. B'mod aktar speċifiku, huwa previst li jivvaluta l-ħtieġa li l-linji gwida tal-IMO li jinsabu f'MSC.1/Circ.1417 isiru obbligatorji u li jivvaluta l-ħtieġa għal rekwiżiti Ewropej komuni għall-vapuri tal-passiġġieri bil-qlugħ.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 180 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Biex iwieġeb għat-talba tal-koleġiżlaturi u jivvaluta l-ħtieġa għal rekwiżiti Ewropej komuni għall-bastimenti żgħar li jinġarru mal-vapur u vapuri tal-passiġġieri bil-qlugħ sal-2020.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Przewożone statkiem łodzie typu tender oraz żaglowce pasażerskie — ocena potencjału w zakresie poprawy bezpieczeństwa żeglugi i dalszego wzmacniania rynku wewnętrznego
II.1.2)Główny kod CPV79411000 Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania
II.1.4)Krótki opis:
Badanie to, następcze w stosunku do wyników przeglądu dyrektywy 2009/45/WE w sprawie reguł i norm bezpieczeństwa statków pasażerskich, przeprowadzonego w ramach programu sprawności i wydajności regulacyjnej, pozwoli ocenić, czy istnieje potrzeba ustanowienia wspólnych wymogów UE dla pewnych typów statków, które są obecnie wyłączone z zakresu dyrektywy. W szczególności przewiduje się ocenę potrzeby wprowadzenia obowiązku stosowania wytycznych IMO zawartych w okólniku MSC.1/Circ.1417 oraz potrzebę wprowadzenia wspólnych europejskich wymogów dotyczących żaglowców pasażerskich.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 180 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Odpowiedź na zaproszenie współprawodawców i ocena potrzeby wprowadzenia do 2020 r. wspólnych europejskich wymogów w zakresie przewożonych statkiem łodzi typu tender i żaglowców pasażerskich.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Smernica 2014/24/EÚ
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Pomocné člny a osobné plachetnicové lode – hodnotenie potenciálu na zlepšenie bezpečnosti plavby a ďalšie posilnenie vnútorného trhu
II.1.2)Hlavný kód CPV79411000 Poradenské služby v oblasti všeobecného podnikania a riadenia
II.1.4)Stručný opis:
V nadväznosti na výsledok revízie REFIT smernice 2009/45/ES o bezpečnostných pravidlách a normách pre osobné lode štúdia umožní posúdiť, či sú potrebné spoločné požiadavky EÚ pre určité typy lodí, ktoré sú v súčasnosti zo smernice vylúčené. Konkrétnejšie sa plánuje posúdiť potreba zaviesť usmernenia Medzinárodnej námornej organizácie obsiahnuté v obežníku MSC.1/Circ.1417 ako povinné a posúdiť potrebu spoločných európskych požiadaviek týkajúcich sa osobných plachetnicových lodí.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 180 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2.4)Opis obstarávania:
Reagovať na výzvu spoluzákonodarcov a posúdiť potrebu spoločných európskych požiadaviek na pomocné člny a osobné plachetnicové lode do roku 2020.