We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 261772-2022
Submission deadline has been amended by:  339455-2022
Poland-Poznań: Electricity
2022/S 095-261772
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Dostawa energii elektrycznej na potrzeby jednostek Powiatu Poznańskiego oraz Szpitala w Puszczykowie
Reference number: ZP.272.00010.2022
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby jednostek Powiatu Poznańskiego oraz Szpitala w Puszczykowie, w tym:
a) Powiat Poznański – 29 punktów odbioru w 16 jednostkach organizacyjnych na terenie Powiatu Poznańskiego i miasta Poznania; szacowana ilość zużycia energii w okresie obowiązywania umowy wyniesie: 2.460 MWh,
b) Szpital w Puszczykowie – 1 punkt odbioru; szacowana ilość zużycia energii w okresie obowiązywania umowy w taryfie B23 wyniesie: 2.600,0 MWh.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach do SWZ.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby jednostek Powiatu Poznańskiego oraz Szpitala w Puszczykowie.
2. łączna energia zamówiona: 5.060,0 MWh. Zamówienie będzie realizowane sukcesywnie, w związku z bieżącymi potrzebami, do kwoty którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia tj.:
a) Powiat Poznański – 29 punktów odbioru – 3.330.000,00 zł brutto,
b) Szpital w Puszczykowie – 1 punkt odbioru – 3.550.000,00 zł brutto.
3. postępowanie prowadzone jest wspólnie przez Powiat Poznański oraz Szpital w Puszczykowie im. Prof. S.T. Dąbrowskiego S.A., na podstawie porozumienia zawartego w trybie art. 38 ust. 2, ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.),
4. prognoza zużycia energii wskazana powyżej oraz w Opisie przedmiotu zamówienia stanowi jedynie wartość przybliżoną, która w trakcie wykonywania umowy może ulec zmianie. Faktyczne zużycie energii (mniejsze lub większe od prognozy wskazanej w Załącznikach) uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, zaś Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować ceny energii zaoferowane w przetargu, za wyjątkiem zmian przewidzianych w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 4 do SWZ
5. wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy, Zamawiający udostępni dane PPE w formie elektronicznej, niezwłocznie po zawarciu umowy,
6. Wykonawca winien określić wartość przedmiotu zamówienia, uwzględniając w cenie taryf koszty obliczone zgodnie z aktami prawnymi o których mowa w pkt 9 ust. a) SWZ oraz koszty obsługi,
7. umowa na dostawę energii elektrycznej określa płatnika i adresata faktury VAT za dostawę energii elektrycznej dla poszczególnych punktów odbioru – zgodnie z załączonymi do SWZ Opisami przedmiotu zamówienia.
8. Zamawiający informuje, że:
a) posiada oddzielne umowy dystrybucyjne dla wszystkich punktów odbioru, z lokalnym OSD, tj. ENEA Operator sp. z o.o., zawarte na czas nieokreślony,
b) aktualnym sprzedawcą energii elektrycznej jest Enea S.A., umowa zawarta jest na czas określony z terminem obowiązywania do 31.08.2022 r.,
c) nie posiada umów zawartych w ramach akcji lojalnościowych lub promocyjnych.
9. Zamawiający wymaga, by:
a) Wykonawca realizował dostawy energii elektrycznej na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2021 r., poz. 716 ze zm.), Kodeksie cywilnym oraz wydanych na ich podstawie aktach wykonawczych, w tym Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 06.03.2019 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2019 r., poz. 503 ze zm.).
b) energia elektryczna, spełniała standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami.
c) Wybrany Wykonawca, najpóźniej w dniu podpisania umowy przedłożył Zamawiającemu oświadczenie o posiadaniu ważnej Generalnej Umowy Dystrybucyjnej o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej pomiędzy lokalnym operatorem systemu dystrybucyjnego a sprzedawcą energii elektrycznej, w celu realizacji umowy sprzedaży energii elektrycznej.