We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Works - 262830-2021
Greece-Rhodes: Wastewater treatment plant construction work
2021/S 100-262830
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Εγκατάσταση επεξεργασίας και διάθεσης λυμάτων Δήμου Κέας.
II.1.2)Main CPV code
45252127 Wastewater treatment plant construction work
II.1.4)Short description:
Το έργο αφορά στην Εγκατάσταση Επεξεργασίας Λυμάτων με τη μέθοδο των μεμβρανών (MBR), των οικισμών Κορρησίας, Βουρκαρίου, Γιαλισκαρίου και Ιουλίδας του Δήμου Κέας, που θα κατασκευασθεί στο παλαιό λατομείο της Κορρησίας πλησίον του λιμανιού και θα είναι πλήρως υπογειοποιημένο. Στην εργολαβία περιλαμβάνεται και η προσαγωγή των λυμάτων από το σημείο αναμονής του νέου, υπό κατασκευή δικτύου αποχέτευσης, έως την είσοδο της Ε.E.Λ., όπως και ο υποθαλάσσιος αγωγός διάθεσης επεξεργασμένων λυμάτων, έως βάθους -31 μ., μήκους περίπου 275 μ.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 4 990 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45232421 Sewage treatment works
45252000 Construction works for sewage treatment plants, purification plants and refuse incineration plants
90481000 Operation of a sewage plant
II.2.4)Description of the procurement:
Ειδικότερα, το αντικείμενο της δημοπρασίας περιλαμβάνει:
— την εκπόνηση της μελέτης εφαρμογής και κάθε συμπληρωματικής μελέτης και έρευνας,
— την κατασκευή των έργων πολιτικού μηχανικού,
— την προμήθεια και εγκατάσταση τού συνόλου του ηλεκτρολογικού και μηχανολογικού εξοπλισμού,
— την 9-μηνη δοκιμαστική λειτουργία από τον ανάδοχο.
Επίσης, στο αντικείμενο της εργολαβίας περιλαμβάνεται και κάθε εργασία ή προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού, που είναι αναγκαία για την ολοκληρωμένη κατασκευή και άρτια και αποδοτική λειτουργία του έργου, έστω και αν δεν αναφέρεται ρητά στα τεύχη δημοπράτησης.