Szolgáltatások - 262909-2020
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2020/S 108-262909
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A Déli Városkapu Fejlesztési Program keretében megvalósuló Atlétikai Központ, valamint a Ferencvárosi Szabadidős és Sportpark teljes körű tervezése
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71321000 Épületek gépészeti és villamos szerelvényeivel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71323100 Villamosenergia-rendszerekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
Szolgáltatásmegrendelés
CPV Kód:
71220000-6 Építészeti tervezési szolgáltatások
71240000-2 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71320000-7 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71321000-4 Épületek gépészeti és villamos szerelvényeivel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71323100-9 Villamosenergia-rendszerekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
A Ferencvárosi, a Csepeli és a Fővárosi Önkormányzat támogatásával megépülő Ferencvárosi Szabadidő- és Sport Park megépítésével a környezetkárosító gyárak helyén egy több mint 10 hektáros, rendezett Duna-partot és a nagyközönség számára is nyitott sportközpontot vehetnek birtokba a budapestiek, a terület szebb, zöldebb, egészségesebb lesz.
Az érintett kerületi önkormányzatok javaslatai, a Fővárosi Önkormányzat, valamint a Kormány egyetértésével többlet műszaki tartalom kialakítása érdekében bővültek a tervezési feladatok. A többlet műszaki tartalom többek között az Atlétikai Központ panorámás futókörét a duna parti sétánnyal összekötő a közvetlen külső megközelítést is lehetővé tevő gyalogosrámpa, a csaknem 2 ezer négyzetméteres homokos Duna-parti plázs, a csaknem 3 ezer négyzetméteres játszótér, az óvoda, egy új, 25 méteres kültéri medence, a szoborpark, a kutyafuttató, a szabadtéri mozi és a kültéri fittneszcentrum tervezése jelenti.
Budapest IX. kerület Kvassay zsilip melletti 38086/78 helyrajzi számú telken, a VITUKI volt telephelyén létesítendő Atlétikai Központ és a Ferencvárosi Szabadidős és Sportpark megvalósítása érdekében ellátandó tervezési feladatok:
Budapest IX. kerület Kvassay zsilip melletti 38086/78 helyrajzi számú telken, a VITUKI volt telephelyén létesítendő Budapesti Atlétikai Központ megvalósítása érdekében ellátandó tervezési feladatok:
I. Tervezési előkészítő feladatok, előzetes vizsgálatok, szakvélemények
II. Bontással kapcsolatos feladatok
III. Tervezési feladatok
1. energetikai alapkoncepció készítése,
2. közlekedési tanulmányterv készítése,
3. vonatkozó szabályozási tervek módosításában való közreműködés,
4. telekalakítási feladatokban való közreműködés,
5. koncepcióterv készítése,
6. engedélyezési terv és tervdokumentáció készítése,
7. engedélyzetetési feladatokban való küzreműködés,
8. kiviteli terv és tervdokumentáció készítése,
9. tervperezentációk készítése,
10. látványtervek, animációk készítése,
11. BREEAM minősítéshez szükséges feladatok ellátása,
12. BIM modellezéssel kapcsolatos feladatok ellátása,
13.tervezői művezetés ellátása (külön megrendelés alapján – opcionális rész).
A közbeszerzés tárgyával és mennyiségével kapcsolatos további részletkövetelményeket a Műszaki Leírás (ajánlattételi dokumentáció III. kötet) tartalmazza.
Jelen projekt a A Déli Városkapu Fejlesztési Program – korábbi projektnevén Kemény Ferenc Sportlétesítmény-fejlesztési Program – keretén belül valósul meg.